Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM
Autor Wiadomość
M. Wojtyczka 
Uczestnik
Opty-mistyczny


Pomógł: 4 razy
Posty: 98
Skąd: Reykjavik
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

TS147 napisał/a:
Czy stałe światło 4 to nie za dużo, żeby uzyskać małą GO?

Tu masz linka do danych techicznych tego obiektywu, ostatnia zakładka to dane dot. GO
http://www.canon.com/came...5_4lis_usm.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tthomass0 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 50
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

Jestem nowy na tym forum,pozwolę podpiąć się ze swoim dylemtem pod ten temat.
Mam obiektywy c17-55,c85,c70-300 i jestem z nich baardzo zadowolony,ale ponieważ nie lubię za często zmieniać obiektywów lubię wcześniej przewidzieć jaki zakres będzie mi potrzebny i w związku z tym odczuwam brak uniwersalnego zooma w zakresie środka tj. 40-130mm.
Ponieważ zbywa trochę grosza to wymyśliłem trochę na siłe ,że sprawię sobie takie szkiełko.
Na początku myślałem o Sigmie 50-150 2,8 i Tokinie 50-135 2,8 (światło jest bardzo ważne)
Sigmę odrzuciłem ze wzlędu na BF/FF i została Tokina.
Nie ukrywam ,że mam awersję do szkieł niezależnych i coraz częściej zaczynam myśleć ,że "daruj sobie obce"dołóż 1000zł i kup pożądną 24-105 L.
Szkło jest mi najbardziej potrzebne do szeroko rozumienej rejestracji wypadów wakacyjnych tj.trochę widoczków,trochę portretów.(ale do typowo szrokiego mam 17-55,a do typowego portretu c85/1,8)
Proszę o rady szczególnie od zaznajomymi z tymi szkłami.(Jasna Tokina czy szybka L-ka)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

tthomass0 napisał/a:
Sigmę odrzuciłem ze wzlędu na BF/FF


To nie jest dobry powód do odrzucenia szkła. Przecież Ci za darmo skalibrują.

L-ka 24-105 jest fajna, ale to coś zupełnie innego niż 50-150 o świetle f/2.8.
L-ka bardziej zdubluje się z 17-55 i tam będzie mniej przydatna ze względu
na gorsze światło.
 
 
tthomass0 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 50
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

Dzięki Arku za odpowiedź.No właśnie do 55 to i tak będę używał 17-55,czyli co ? do łask przywrócić sigmę 50-150 czy tokinę 50-135?

A tak na marginesie to szkoda ,że Canon nie ma w ofercie 50-150 2.8 w przystępnej cenie i czarnej.(chociaż chciałbym używać samych eLek nie cierpię tego białego koloru )
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

tthomass0 napisał/a:
do łask przywrócić sigmę 50-150 czy tokinę 50-135?


Zdecydowanie tak. Przeczytaj testy i wybierz co Ci bardziej odpowiada. Tokina wypada ciut lepiej optycznie, Sigma ma trochę większy zakres. Do wyboru, do koloru :)
 
 
tthomass0 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 50
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

Według testów to bardziej pasowała mi Tokina -tylko wogóle nie znam tej marki,nawet nie mam gdzie obejrzeć ją.
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   

Jeśli komuś szczególnie zależy na GO przy tym obiektywie to lepiej niech kupi inny. Jeżeli kwestia GO nie jest aż tak ważna to zdecydowanie warto go kupić. Oglądałem właśnie swoje zdjęcia i np. portret na 105 mm i f4 daje wyraźne rozmycie, choć nie jest ono "gładkie" i "aksamitne". Przy makro jest o wiele lepiej.
 
 
nivepl
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

witam
czy moze mi ktos z posiadaczy tego obiektywu podac wymiary pudelka tego obiektywu?
mam mozliwosc przywiezenia go z zagranicy ale osoba ktora by zrobila mi ta przysluge pyta sie jak duze jest samo opakowanie tego obiektywu.

zakladam tez ze oprocz samego szkla waga z calym opakowaniem nie zmienia sie wiecej niz 200-300gr. Jak blednie zakladam to tez prosze o korekte.
dzieki
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009   

nivepl napisał/a:
czy moze mi ktos z posiadaczy tego obiektywu podac wymiary pudelka tego obiektywu?
mam mozliwosc przywiezenia go z zagranicy

Czy ta zagranica to Stany? Jeśli tak, to z pudełkiem możesz mieć problem u celników. Raczej trzeba szkło przewieźć jako uzywane inaczej się czepiają.

Pudełka moga byc w dwóch wymiarach 13,5 x 13,5 x 18cm lub,
gdy szkło było w zestawie np. 5D Mk II wtedy masz kartonik 13,5 x 21,5 x 18cm. bo w nim jest miejsce na dodatkowe graty aparatu.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Zwróciliście uwagę na dziadowską transmisję tego obiektywu?

http://tnij.org/sthg

T=5.1 ( -0,7EV )
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Wrzuciłeś porównanie do znacznie nowszego Nikkora, a w tym porównaniu 24-105L wcale źle nie wypada w pozostałych parametrach. A biorąc pod uwagę mniejszą winietę to statystycznie się wyrównało, tu mniejsza transmisja, tam większa winieta… :) No ale fakt, z f/4 jest T.5.1.
 
 
photoamator
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   cena spada

http://www.ebay.co.uk/itm...K%3AMEBIDX%3AIT
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 22 Lis, 2014   

O już taniej nawet niż w Simple, tam jest po £419.95.
 
 
gammah 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Moi drodzy jaka jest różnica pomiędzy obiektywem Canon 24-105 f/4 L IS USM a obiektywem Canon EF 24-105 f/3.5-5.6 IS USM ???
Ceny tych obiektywów są podobne z lekką przewagą na L.
Czemu te dwa obiektywy są w podobnej cenie?
Przecież jeden to L o stałym świetle a drugi ciemniejszy i nie klasa L?
Jestem ciekaw waszych wniosków, odpowiedzi itp.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

gammah, Canon EF 24-105 f/3.5-5.6 IS USM jest modelem nowszym, choć z niższej półeczki. Nowe modele obiektywów zawsze mają ceny wyższe niż te modele, które są długo na rynku. Stąd może być tak, że nowszy model niższej klasy może być w cenie zbliżonej do starszego modelu klasy wyższej.
Inna sprawa, że osiągi (przynajmniej niektóre) tego nowego modelu mogą być lepsze niż starego. L-ka na pewno będzie miała lepszą budowę, może lepsze odwzorowanie kolorów. Resztę należałoby doczytać w testach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14