Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sony-E 18-55 mm f/3.5-5.6 OSS
Autor Wiadomość
kkokosa 
Redaktor



Posty: 18
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   Test obiektywu Sony-E 18-55 mm f/3.5-5.6 OSS

Zapraszam do lektury i dyskusji:

http://optyczne.pl/202.1-..._OSS_Wstęp.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

A kogo interesuje test kitowca Sony, jest tyle nieprzetestowanych ciekawych propozycji :wink:
Żarcik taki.. a może nie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

Mało kogo taki test interesuje bo mało kto takie coś kupi. Jak już jednak kupi to ten ktoś kompletnie nie będzie się przejmował testami bo nie będzie wiedział że takie testy istnieją a jak już to z tego testu niczego nie zrozumie...
Jak ja to mówię - taki sprzęt jest dla synów wiatru i kurzu. Kto wie co to takiego? :wink:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

MM napisał/a:
synów wiatru i kurzu. Kto wie co to takiego? :wink:

Staaaareeee... :D
 
 
kkokosa 
Redaktor



Posty: 18
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

Hm.. moim skromnym zdaniem warto wiedzieć co reprezentują kity poszczególnych systemów. MM idąc Twoim tropem myślenia, wypadałoby tylko testować szkła o cenie powyżej X zł bo tylko przed ich zakupem ktoś zada sobie fatygę o nich poczytania? Ale jakie to X? :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

kkokosa napisał/a:
Hm.. moim skromnym zdaniem warto wiedzieć co reprezentują kity poszczególnych systemów.

Zgadzam się. Dlatego z chęcią przeczytałem test 16ki... Bo z tym omletem jeszcze jako tako wygląda NEX. I jeśli miałbym kupować - to kupiłbym z 16/2.8. Nie dla parametrów, ale dla gabarytów.
NEX z 18-55 trudno już go do kieszeni schować - więc...
 
 
lolek88 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 237
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

Jak już o innych szkłach rozmowa to Sony 70-200/2.8 jeszcze nie przetestowaliście z tego typu :P
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

lolek88, a to jest na bagnet E? :shock:

Jeśli nawet.. to pewnie tylko tak dałoby się trzymać aparat:
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Wto 12 Paź, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

X to nie jest kwota tylko segment. Ale skoro producent tego segmentu jest dobrym reklamodawcą to trzeba zrobić test. Chwała Wam za to, że reklamy reklamami a prawda o sprzęcie prawdą o sprzęcie. Może jakieś info jednak pójdzie w świat, że te nowe zabawki są lekko tandetne...
 
 
kkokosa 
Redaktor



Posty: 18
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

MM, segment, ale jaki? Nie warto robić testów kitów, obiektywów bezlusterkowców w ogólności czy kitów bezlusterkowców?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

Jak dla mnie nie warto robić testów kitów bezlusterkowców i dużych (gabarytowo) zoomów bezlusterkowców. Naleśniki - proszę bardzo. Najlepiej robić testy tego co podpowie zdrowy foto-rozsądek. Kupiłbyś taki gabarytowo zabawkowy aparat z takim obiektywem? Co to za komfort porównując z byle lustrzanką? Dla mnie bzdura roku i sztuczne tworzenie nowego segmentu.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

Szkoda, ze nie ma porownania z 14-45mm Panasonica, a jest z duzo slabszym 14-42mm Olympusa.

Szkoda, ze czesc ludzi patrzac na rezultaty - wyrabia sobie opinie o bezlusterkowcach jako takich. Akurat Sony tu zaniza srednia i to mocno, Panas ciagnie w gore.

Sony ma jeszcze lustra, wiec za dobra jakosc E mu nie pasi. Pojawia sie szkla Zeiss - jakosc bedzie dobra, ale cena wysoka. Panas z kolei nie ma w swojej ofercie konkurencji z gory, wiec stara sie jak moze, wspolpracujac zreszta z Leica. Choc i jemu zdaza sie wypuscic slabizne, jak ostatnie 14-42mm.
 
 
kkokosa 
Redaktor



Posty: 18
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

MM, nie wiem czy bym kupił, fani Sony uważają ten zestaw za niesamowity, zarówno aparat jak i obiektywy:)

Co do zaś "foto-rozsądku" mającego służyć wyborowi co warto, a co nie warto testować, problem jest taki sam jak z segmentem X czy ceną X - każdy może uważać inaczej. I czy naprawdę uważasz, że NEX-y kupują tylko ludzie na podstawie porad sprzedawcy w sklepie albo reklam w TV? Mam jednak nadzieję, że trafia on też do bardziej zaawansowanych, na tyle świadomych, że chcą się przy wyborze bezlusterkowca oprzeć testami.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

kkokosa napisał/a:
Mam jednak nadzieję, że trafia on też do bardziej zaawansowanych, na tyle świadomych, że chcą się przy wyborze bezlusterkowca oprzeć testami.

Ja rowniez.

Jesli chca szkla systemowe z AF i zalezy im na dobrej optyce systemowej, czy chocby mozliwosci podpiecia lampy - wybiora u43.
Jesli chca dobra matryce zeby podpiac np. szkla Leici, czy Voigtlandera - spokojnie kupia NEX.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

kkokosa napisał/a:
I czy naprawdę uważasz, że NEX-y kupują tylko ludzie na podstawie porad sprzedawcy w sklepie albo reklam w TV?


Zdecydowanie tak uważam i to nie bez podstaw. Znam troszeczkę ten rynek, nieźle wiem kto chodzi do sklepów i o co pyta bo zwyczajnie mam z takimi ludźmi kontakt. Reklama i marketing Sony jest zarąbisty, na moje oko 95% ludzi którzy kupią coś takiego zrobi to pod wpływem naiwnej reklamy, magii marki i namowy przekabaconego osobistą prowizją sprzedawcy.


Jerry_R napisał/a:

Jesli chca dobra matryce zeby podpiac np. szkla Leici, czy Voigtlandera - spokojnie kupia NEX.


Coś mi się zdaje, że takich w naszym kraju spokojnie policzysz na palcach swoich górnych kończyn...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13