Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Najszersza 10x50 jaką widziałem zaraz po WXie

IMG_20180910_174809243.jpg
Plik ściągnięto 5028 raz(y) 201,61 KB

IMG_20180910_174614618.jpg
Plik ściągnięto 5028 raz(y) 186,66 KB

IMG_20180910_174449690.jpg
Plik ściągnięto 5028 raz(y) 227,54 KB

IMG_20180910_174324627.jpg
Plik ściągnięto 5028 raz(y) 164,74 KB

IMG_20180910_174254904.jpg
Plik ściągnięto 5028 raz(y) 256,08 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Obraz przyjemny, bez żółtego zafarbu. Mechanika precyzyjna, chodzi jak po maśle.

IMG_20180910_174524738.jpg
Plik ściągnięto 5022 raz(y) 154,19 KB

IMG_20180910_174354619.jpg
Plik ściągnięto 5022 raz(y) 135,39 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Ładnie wygląda. A jak odstęp źrenicy?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Odstęp źrenicy to pięta achillesowa wszystkich szerokokątych lornetek. Trzeba wciskać lornetkę w oczodoły na wywiniętych muszlach ocznych żeby objąć to pole, ale skoro soczewki okularów nie są umazane od rzęs to jeszcze nie taki zły. Najbardziej podoba mi się w tej lornetce jej zapach, precyzja i lekkość z jaką chodzą pokrętła. Poziom nie osiągalny dla wielu współczesnych konstrukcji. Ale wiadomo, nie ta szczelność. Fajnie, że nieostrości brzegowe są gdzieś daleko poza centrum pola widzenia, praktycznie niezauważalne, podobnie zresztą jak AC. Powloki w kolorze lekkiej herbaty dają fajne naturalne oddanie kolorów. Ogólnie fajny sprzęt. Lekki i zgrabny. Sporo mniejszy od np. Nikona EX.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Swift Newport 10x50 również ma 8 stopni, powłoki amber jak Wilkinson, podobne gabaryty, chociaż ten drugi jest sporo ładniejszy. Bardzo rzadki okaz, to jakieś lata 70te?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Nie wiem jaki to rocznik, ale firma pod taką nazwą funkcjonuje do dziś na wyspach brytyjskich i ma całkiem przyzwoite lornetki w swojej ofercie. Egzemplarz, który posiadam wygląda na dziewiczy tzn, nikt w nim wcześniej nie grzebał. Jeśli ma 40-50 lat to zadziwia mnie jakość użytych smarów. Widziałem lornetki bardziej zużyte choć młodsze, które były zapieczone na amen. A ta chodzi jak by wczoraj z fabryki wyszła. Śruba CF płynie leciutko jak po masełku w całym zakresie ruchu. Żadnego jałoweo luzu, przeskoków, zacięć, zmiany oporu, itp. No bajka.
 
 
markus35-73 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 01 Lis, 2018   

Witam,kupiłem lornetkę PZO LP 8x30 ogniskowanie centralne,czy ktoś może napisać więcej o tym modelu ,brak litery C lub S na lornetce ,wymiary jak w zwykłej LP 8x30 115x165x50 mm.
Ostatnio zmieniony przez markus35-73 Czw 01 Lis, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
markus35-73 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 01 Lis, 2018   

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Lis, 2018   

Uuuu.... Fajny rarytas. Czyli jednak robili dwie wersje 8x30 z centralnym ogniskowaniem. Ja mam też 8x30C od PZO, ale krótką z obiektywem dzielonym powietrzem. Gratuluję zakupu.
Jak byś chciał się pozbyć - daj znać :)
 
 
markus35-73 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 02 Lis, 2018   

Dziękuję za odpowiedż , też lubię klasyki PZO sprzed lat , jeśli ktoś ma więcej informacji odnośnie tego modelu np. lata produkcji ,ilość sztuk wyprodukowanych to proszę napisać.
 
 
markus35-73 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

PZO Teatralnie
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 09 Gru, 2018   

Po dłuższym czasie niepisania tu, czas pokazać ostanią zdobycz, poszukiwanego od dość dawna klasyka z Oberkochen, którym jest

ZEISS 15x60 GA T*


Jest to wczesny model z powłokami T*, lecz cieżko mi usatlić przybliżony choćby rok produkcji, Nawet oficjalna strona Zeiss Archives plącze się w zeznaniach.... Wg Zeissa, mój model został wprowadzony na rynek w roku 1981. Właściwa chronologia modeli 15x60 z Oberkochen wygląda następująco
- 15x60 w skórze (patrz piąte zdjęcie)
- 15x60 GA T* (białe T* na mostku)
- 15x60 GA T* (czerwone T* na pokrętle ostrości)
- 15x60B GA T* (czerwone T* na osi mostka od strony okularów)
do tego jest jeszcze Carl Zaiss Jena Nobilem 15x60B z Jeny oraz niemal taki sam Docter w gumie, ale to już inny temat...

To świetna lornetka do statwowych obserwacji "long range", przy masie 1597 g (ważone przeze mnie) ciężko tym modelem obserwować bez podparcia, wersja poprzednia jest o 300 lżejsza. Oferowana 4mm źrenica daje świetne rezultaty na miejskim niebie. W lornetce zastosowano te same okulary, jakie znamy z pierwszej wersji 8x30 z Oberkochen. Przy polu widzenia 4,5° mają pole własne 61° (wg wzoru tangensowego), lub jak kto woli 67° (wg wzoru uproszczonego) Lornetka ma dwusoczewkowy obiektyw dzielony powietrzem, opisywany przez Zeissa jako halbapo....
Mój egzemplarz 4 listopada opuścił serwis Zeissa, gdzie został oczyszczony i otrzymał nowe gumy na częściach obiektywowych, wraz z nowymi pokrywkami. Usługa była gratis, a poprzedni właściciel gratis of firmy otrzymał jeszcze deszczochron (nie pokazany na zdjęcich) i współczesny, neoprenowy pasek ZEISS....Takie rzeczy tylko w Niemczech.....
Czekam na pogodne niebo, by przećwiczyć wszystkie trzy moje zeissy 15x60 oraz Nikona 18x70......

15x60GAT-01.jpg
Plik ściągnięto 5210 raz(y) 171,18 KB

15x60GAT-02.jpg
Plik ściągnięto 5210 raz(y) 208,93 KB

15x60GAT-03.jpg
Plik ściągnięto 5210 raz(y) 183,38 KB

15x60GAT-04.jpg
Plik ściągnięto 5210 raz(y) 249,02 KB

15x60GAT-05.jpg
Plik ściągnięto 5210 raz(y) 210,58 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Gru, 2018   

Ładną kolekcję zebrałeś. Ja jeszcze nie mam żadnego 15x60, ani od Zeissa, ani od Doctera. Ale co się odwlecze... :)
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 09 Gru, 2018   

Fajne malutkie okulary. Nie takie jak w Fujinonach i ich klonach, ze do oczodolu nie da się dosunać bo nosa nie idzie pomiedzy nie wcisnąć. Oj też bym potestował.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 09 Gru, 2018   

Okluary mają mały relief - nie są szczególnie komfortowe.
Sądzę, że pierwszą wersję będę sprzedawał w cenie zakupu - są chętni?

Arek, czy Septarem doszedł? - bardzo jestem ciekaw Twojej opinii o tym modelu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,78 sekundy. Zapytań do SQL: 27