Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Była goła czy futerałem i paskami?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

golusieńka, może trafi się z czasem opakowanie ? Póki co, pasków różnej maści i pokrowców ci u nas dostatek (:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

A szkoda... Ja tam wolę komplecik. Najbardziej mnie kręci jak jest pudełeczko i wszystkie papierki.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Oj piękna, piękna i za małe pieniądze. Leica dojrzewa z wiekiem jak wino i whiskey...
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

3mnich a jak walory optyczne i ogólne wrażenia. Parametry 10x32 to dla konserwatystów coś nieco nieszablonowego...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Red Edition była serią prototypową i nie weszła do produkcji seryjnej, nie można jej znaleźć w żadnym katalogu firmy Leica, w przeciwieństwie do serii zielonej i niebieskiej.
Nawet po wpisaniu do wyszukiwarki Google znajduje się zaledwie dwa - trzy zdjęcia innych modeli z tej serii. Były jeszcze czerwone prototypy
Ultravida 10x42 i Duovida 8-12x42.

Niestety nie znalazłem jak dotąd informacji i ilości wypuszczonych sztuk.

Optycznie mogę przyrównać tego Trinovida do pierwszych egzemplarzy Swaro EL 8.5x42. Konkretnie - oddanie bieli, gdzie obie lekko wpadają w odcień zielonkawy, ale Swaro troszeczkę bardziej.

Ostrość optyki na podobnym poziomie w centrum, idąc do brzegu obrazu Leica jest zdecydowanie lepsza, chociaż ma większe pozorne pole 69 stopni, Swaro 63 stopnie.
Powodem tej różnicy jest prawdopodobnie siedmio elementowy okular w Leice.

Swaro jest oczywiście jaśniejszy i dla nocnych zabaw, zwłaszcza u młodszych ludzi, będzie lepszy. W ciągu dnia zdecydowanie lepsze wrażenie ogólne robi Leica.
Chociaż w moim wieku oczy pracują trochę inaczej niż 30 lat temu, dla mnie i w nocy patrzenie przez tego Trinovida nie sprawia większych trudności.

Poza tym porównując tę Leicę np. z Nikonem 10x35 E z polem pozornym 66 stopni, pomimo trochę mniejszej źrenicy w Leice, dużo łatwiej obserwuje się przez Leicę i większy odstęp źrenicy w Trinovidzie tez robi swoje. Ciekawe może być porównanie z E II.

Moj model EL jest z 2001 roku, mniej więcej w tym samym czasie powstawała seria Trinowida BN, ciekawe kto na kim się wzorował, albo podobieństwo walorów optycznych jest zupełnie przypadkowa.

Seria Trinovidów BA i BN w ogóle ma w sobie trochę więcej magii niż Ultravidy, potwierdzają to liczne wypowiedzi miłośników tej firmy na forach zagranicznych.

Porównując tego Trinovida z obecnymi Ultravidami HD 10x32, mamy o 2 metry większe pole w Trino, i ciekawostką jest to, że pomimo zastosowania w HD również 7-mio elementowego okularu, gorzej ostrzy przy krawędziach obrazu. To samo można stwierdzić porównując serię 42 Trino i Ultra.

Zastanawiam się czy faktycznie pogorszenie jakości obrazu na brzegu pola, może wpłynąć na obniżenie kosztów produkcji, tak dziś skrupulatnie ważonych przez silną konkurencję na rynku ?

Zauważyłem jeszcze, że w tym czerwonym BN idealnie pokrywają się obie diafragmy, co w Leicach ogólnie nie zawsze jest normą, miałem kilka egzemplarzy z tym felerem.

Z doświadczenia wiem, że lornetki używane do serii limitowanych są w jakiś szczególny sposób selekcjonowane. Wiadomo, że takie egzemplarze trafiają przeważnie do kolekcjonerów, a oni mają nieco bardziej krytyczne oko niż inni użytkownicy optyki sportowej. Producent zatem musi się bardziej postarać o utrzymanie dobrej opinii dla marki.

Śmieję się mówiąc że ta seria ( red ) została zaprojektowana z myślą o zamożnych kobietach kupujących sprzęt pod kolor aktualnie używanej szminki, albo dla mnichów, żeby nosząc je na swoich szatach nie rzucali się w oczy...

Podsumowując, obcowanie z nią daje dużo radości, czuję się trochę jak małe dziecko, które dostało upragniony prezent gwiazdkowy... (:

Ściskam ciepło Optycznych
Ostatnio zmieniony przez Arek Pon 26 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

3mnich - gratulacje jeszcze raz. Piękna sprawa.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

a ja Ci Arek dziękuję za prezent, poruszyłeś mnie tym...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

3mnich napisał/a:
zdecydowanie lepsza, chociaż ma większe pozorne pole 69 %, Swaro 63%.

Jakże mogłoby być inaczej.... :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

3mnichowi tylko procenty w głowie :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

macie racje chłopaki, mój przypadek jest beznadziejny....
Arek, czy mogę poprosić o poprawienie, obiecuję że było to przedostatni raz (:
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Arek napisał/a:
A szkoda... Ja tam wolę komplecik. Najbardziej mnie kręci jak jest pudełeczko i wszystkie papierki.


Pentax 8x40 9,5% + futerał
Starszy Fujinon 7x50 7,3%
a tu i mnie serce zastukało, tylko czasu na zastanowienie mało
starszy Nobilem 8x50 B
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

kivirovi, ja wiem, że to żarty, ale młodzi ludzie nas czytają. Potem będą te % wypisywać...
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Arek napisał/a:
kivirovi, ja wiem, że to żarty, ale młodzi ludzie nas czytają. Potem będą te % wypisywać...


Ale przecież to oficjalna prowizja Kivirovi'ego za danie cynku o aukcji... :mrgreen:
Chociaż mógłby ją jakoś dyskretniej zapisywać...
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Arek napisał/a:
kivirovi, ja wiem, że to żarty, ale młodzi ludzie nas czytają. Potem będą te % wypisywać...


To nie żarty, tylko konwencja, przyjmijmy, że w tym wątku obowiązują % a poza nim stopnie.

jutomi napisał/a:
Ale przecież to oficjalna prowizja Kivirovi'ego za danie cynku o aukcji... :mrgreen:
Chociaż mógłby ją jakoś dyskretniej zapisywać...


Możemy z tą konwencją pójść dalej, tak jak proponujesz jutomi, a nawet przejść na pole widzenia pozorne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15