Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

Sears to amerykańska firma, po II Wojnie Japończycy produkowali dla tej firmy lornetki, w tym model Discoverer.
Te na zdjęciach to lata pięćdziesiąte - modele 7x50 i 7x35.

Zdarzało mi się już to, a mianowicie siostrzane modele, a spora różnica w jakości optyki na korzyść modelu 7x50.
Nie często miewam w rękach tak przemyślany produkt pod względem ergonomii.
Kształt zewnętrzny lornetki może nie wygląda zbyt pociągająco, ale kiedy weźmie się ją do ręki... to już inna historia.

Ostatnio napisałem koledze, że to najbardziej "medytacyjna" lorneta jaką miałem.
Co to oznacza ? Dla każdego pewnie coś innego. Uogólniając, sądziłem że jeden z moich ulubionych Swiftów z 71 roku to mistrz w kategorii oddania bieli,
dopóki nie przyłożyłem do oka Searsa 7x50. Wierzcie mi, z moim kilku dekadowym zaangażowaniem w ten temat, wystarczy jedno przyłożenie do oczu i już widać "charakterek" optyki.

Pole ma aż 10 stopni, nie jest to tak dużo jak w Jasonie Stateman 7x50 ( 11 stopni ), ale znacznie lepiej rozplanowany obraz, mniej więcej coś jak w Nikonie E II, z tym że Nikon ma trochę mniejszą dystorsję liniową. Do tego jest bardzo stabilna w ręku. Na trzeźwo ( po ostatniej sugestii Arka odstawiłem procenty... ) można uzyskać niemal nieruchomy obraz. Odstęp źrenicy też jest OK jak na te lata.
Po prostu komfort patrzenia jest nieziemski.

Na temat 35 - ki nie będę pisał, bo nie ma o czym, ładna puszka i tyle.

Miałem przez kilka lat na półce Fujinona 7x50 FMTR-SX, ale ciągle nie mogłem się przyzwyczaić do tej dziurki od klucza i zostawiłem tylko Fuji 10x. Chociaż przyznam że Fuji 7x50 FMTR-SX to najlepsza optyka jaką miałem w ręku... gdyby Swarovision EL 7x50 zrobić z dużym polem w wersji porro (:

Sears 7x50 wykonany jest przyzwoicie, niektóre elementy są wykonane z mosiądzu, ale waży około 1200 gram, tyle co Zeiss 7x45 DS.
Kolor powłok identyczny co w/w Swift 8,5x44 MK II.

Musiałem trochę dopracować kształt muszli okularowych wykonanych z jakiegoś kompozytu, mam fabrycznie trochę za głęboko gałki oczne i żeby zobaczyć spokojnie całe pole muszę w większości lornetek poprawiać ( zmniejszać ) wysokość muszli. Zmianę widać na jednym ze zdjęć, oryginalny kształt widać na 7x35, takie same były w 7x50.

Nie jest uszczelniona, więc w grę wchodzi tylko ładna pogoda.

I jeszcze jedno, nie wiem czy to jest kwestia konstrukcji porro, ale Sears ma trochę lepszą głębię ostrości w porównaniu z Zeiss 7x45 DS.

Oczywiście Zeiss jest jaśniejszy w nocy ( nowocześniejsze powłoki )

Sears Discoverer to dość rzadki model, praktycznie niespotykany na europejskim Ebay, można sporadycznie trafić na tym samym portalu w USA.

Wymiary:
szer. 200 mm
wys. 150 mm

Udanych Świąt Optyczni !

DSC07743.JPG
Plik ściągnięto 4907 raz(y) 339,06 KB

DSC07748.JPG
Plik ściągnięto 4907 raz(y) 365,99 KB

DSC07749.JPG
Plik ściągnięto 4907 raz(y) 329,52 KB

DSC07756.JPG
Plik ściągnięto 4907 raz(y) 376,52 KB

Ostatnio zmieniony przez Arek Nie 09 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

Piękne klasyki. Idealne do tego wątku...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Mały drobiazg dla tych, którzy posiadają poprzednie wersje Nikonów E i na pochmurne dni reagują depresją...

Tak, to oryginalne rosyjskie filtry, które idealnie pasują na tyle ciasno żeby samoistnie nie wypaść, jednocześnie nie powodują żadnej deformacji gumowej muszli. Wkładanie i wyjmowanie nie zostawia żadnych śladów na okularze ( to dla pedantów ).

Ponieważ Nikon E przewyższa jakością optyki produkcję z Zagorska, filtry te nabierają na Nikonie nowej jakości.

Uśmiechnij się, bo znów świeci słońce... :)



 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Ale błyszczy, bałbym się ją dotknąć, żeby nie pokalać...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Myślę Przyjacielu, że codzienne mycie zębów, to jest pożyteczne przyzwyczajenie (-:
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

czyścisz cały swój arsenał codziennie szczoteczką do zębów?
Zdjęcie jest z namiotu bezcieniowego?

Swift 10x50, marny opis
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

zdjęcie zrobione na kartce papieru, a kartka leży na parapecie okiennym.
Wystarczy mieć czyste ręce, a szczoteczka nie jest potrzebna codziennie...
Mówi się, że mężczyznę poznaje się po butach i zegarku, ja bym jeszcze dodał aparat fotograficzny :)
 
 
Buli117 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   Znalezione na strychu

Witam tak jak w tytule znalazłem na strychu 3/4 lornetki nie wiem czy jest Polska czy Radziecka ani żadnych danych technicznych, proszę o pomoc w identyfikacji i czy wizualnie można tą lornetkę gdzieś wyczyścić i naprawić za niewielkie pieniążki i czy warto .

DSCF2074.JPG
Plik ściągnięto 8376 raz(y) 300,03 KB

DSCF2073.JPG
Plik ściągnięto 8376 raz(y) 90,46 KB

DSCF2070.JPG
Plik ściągnięto 8376 raz(y) 408,56 KB

DSCF2070.JPG
Plik ściągnięto 8376 raz(y) 408,56 KB

 
 
septimanus79 
Bywalec


Pomógł: 11 razy
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   Re: Znalezione na strychu

Buli117 napisał/a:
czy wizualnie można tą lornetkę gdzieś wyczyścić i naprawić za niewielkie pieniążki i czy warto .

za niewielkie pieniądze możesz mieć nową, dobrą lornetkę Nikon Action VII 7x35.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Po kształcie okularów ten staroć strychowy tak jakoś cajsowsko wygląda.
A jego restauracja na należnym poziomie będzie 3-4 droższa od zakupu markowego porro z Chin, typu Nikon Action VII lub Action EX
 
 
Buli117 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   Znalezione na strychu

Nikt mi nic nie powie kto to zrobił jakieś dane ,trochę przeczyściłem może lepiej widać.

DSCF2085.JPG
Plik ściągnięto 8276 raz(y) 423,08 KB

DSCF2086.JPG
Plik ściągnięto 8276 raz(y) 358,91 KB

DSCF2087.JPG
Plik ściągnięto 8276 raz(y) 422,06 KB

 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Okleina bardzo ruska i podobnie wklejona jak w Tento, obiektywy długie a pryzmaty małe, ja tu Zeissa nie widzę. Lornetka jest nie taka stara jak wygląda, IMO znacznie powojenna. Trza by dla pewności spojrzeć czy żółto jest w środku, ale pewnie nic nie widać.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Dla mnie to PZO 8x40 lub 11x40:
http://www.optyczne.pl/67...a_lornetki.html

Choć pewnie w wersji dla wojska, bo nie ma logo.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

No to brakuje specjalisty ds. Japonii i będzie komplet opinii...
 
 
Buli117 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   Znalezione na strychu

Witam poważne forum nie może rozkminić co to za lornetka może ktoś posiada taką samą - średnica obiektywu 40 mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,82 sekundy. Zapytań do SQL: 27