Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Gratulacje. Fajne sprzęty. Na KOMZ 6x24 sam kiedyś zapoluje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

TASCO 7x35 CFC578'BLEWM

Taka jest pełna nazwa lornetki, którą Arek zalinkował w ebaya, a ja ją kupiłem. Jej dostarczenie do mnie było tym bardzej radosne, że za piewszym razem, w listopadzie, lornetka zaginęła. Wszystko się jednak dobrze skończyło i dziś dzielnie pozowała do zdjęć.

Klasyczne paramerty 7x35, ogromne pole widzenia, super-solidna obudowa i doskonała ergonomia. To jej najwięsze atuty.
Największym problemem jest odsunięcie źrenicy, wynoszące około 9-10mm - na soczewkach okularów regularnie zostawiam ślady rzęs. Oddanie kolorów lekko żółtawe ale nie boli aż tak bardzo, ostrość na brzegu nie powala, dystorsja zaskakująco mała - zapewne dzięki małemu odsunięciu źrenicy.
Producent chwali się fluorkowymi powłokami na soczewkach i pryzmatach, i - prznajmniej dla soczewek - z całą pewnością mogę potwierdzić pojedyncze, niebiskawe powłoki z fluorku magnezu. Informacja o nich jest nawet umieszczona na pudełku. Stan kosmetyczny, 97% jak nowa. Mechanika i optyka - perfekt!

W zestawie otrzmałem lornetkę, pokrywki okularów, pokrywki obiektywów, pasek, sztywny, solidny futerał, instrukcjo-gwarancję, ściereczkę (sygnowaną logo TASCO) i kartonowe pudełko.

tasco5.JPG
Plik ściągnięto 8350 raz(y) 115,18 KB

tasco4.JPG
Plik ściągnięto 8350 raz(y) 142,15 KB

tasco3.JPG
Plik ściągnięto 8350 raz(y) 76,37 KB

tasco2.JPG
Plik ściągnięto 8350 raz(y) 114,83 KB

tasco1.JPG
Plik ściągnięto 8350 raz(y) 117,15 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

Wow! Pięknie się prezentuje. Gratuluję zakupu i cieszę się, że sprawa przesyłki zakończyła się szczęśliwie.

Widzę tam jakiś schemat. On dotyczy 7x35 czy innego modelu?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

Arek napisał/a:

Widzę tam jakiś schemat. On dotyczy 7x35 czy innego modelu?

Ciężko powiedzieć. Na schemacie wyraźnie pokazano, że obiektyw to dwusoczewkowy, klejony dublet, okular ma trzy grupy w układzie dublet-dublet-singlet (czyli coś w stylu Erfle'a)
Pryzmaty rzeczywiście trzymane są blaszaną obejmą, żadnego kleju w środku nie ma.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Cześć Goornik, to Twój pierwszy japoński klasyk ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Przecież ma kilka Nikonów. W tym tego przedwojennego 6x24 i chyba 9x35A - oba prezentowane w tym wątku :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

O Nikonach przecież wiem, Nikon to Jego drugie małżeństwo :)
Chyba niedoprecyzowałem pytania... sory
 
 
marcin. 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Czw 21 Sty, 2016   

Przejrzałem wątek od początku, pozbierałem szczękę z podłogi, wytarłem ślinę, niestety wiele starszych zdjęć poznikało, rozumiem że to kłopot ale czy byłaby szansa załadowania ich raz jeszcze na jakiś działający serwer?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Sty, 2016   

Niestety ja nie mogę z tym nic zrobić. Zachęcałem do wrzucania zdjęć na nasz serwer, wtedy by nie poznikały. Może autorzy odpowiednich postów się zlitują i uzupełnią braki...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 22 Sty, 2016   

Tak, TASCO to od dłuższszego czasu moja pierwsza nie-nikonowska lornetka...
Ale "smakuje" równie dobrze!

Marcin. - prawdziwa lornetkologia, oparta na wysokiej jakości klasykach z lat 60~80 XXw. wciąga jak czarna dziura. I nie ma na to lekarstwa, to nieuleczalne. :lol:
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pią 22 Sty, 2016   

Niestety prawie wszystkie zdjęcia 3mnicha poznikały, bo nie wrzucił ich jako załączniki do odpowiedzi tylko jako linki do hostingów zdjęć które po pewnym czasie znikają.
 
 
marcin. 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Pią 22 Sty, 2016   

goornik napisał/a:

Marcin. - prawdziwa lornetkologia, oparta na wysokiej jakości klasykach z lat 60~80 XXw. wciąga jak czarna dziura. I nie ma na to lekarstwa, to nieuleczalne. :lol:


Nie wątpię nawet przez pięć sekund, że to pochłania więc na wszelki wypadek zamierzam się trzymać od tych klasyków jak najdalej :mrgreen:

Jedna, no może dwie lornetki i starczy. A skoro już udało mi się wywołać temat zaginionych zdjęć to goorniku Nikona Micron 6x15 zobaczyłbym z ciekawością ale jeszcze chętniej rzuciłbym okiem na zdjęcia Nikko Orion. Da się coś z tym zrobić?

A tak poza konkursem, co Wy Panowie robicie z tymi lornetkami? Sporo z nich to sklepowe egzemplarze żal tego używać, co tak zdjęcie i do pawlacza, czy innej gabloty?

Przepraszam, że rozwadniam ten wątek ale bez zdjęć to na prawdę nie to samo.

Jak w ogóle taki klasyk z wysokiej półki z lat 80. wypada w porównaniu nie wiem do Vortexa Vipera?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Sty, 2016   

Microna 6x15 masz tutaj:
http://forum.optyczne.pl/...r=asc&start=483

marcin. napisał/a:
A tak poza konkursem, co Wy Panowie robicie z tymi lornetkami?


Spotykamy się na festiwalach lornetkowych i śniadankach lornetkowych i degustujemy :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Sty, 2016   

Pochwalę się. Idzie do mnie coś takiego. Dluuugo polowałem na sztukę w takim stanie.

pif.JPG
Plik ściągnięto 6769 raz(y) 116,64 KB

 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 24 Sty, 2016   

Kiedyś na kutrze miałem okazje mieć w rekach 7x50, kawał lornetki, metal, guma i szkło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,47 sekundy. Zapytań do SQL: 23