Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016   

Ja mam tylko sugestię dla tego co robi fotki tym lornetkom, jak podłoży się zapałkę pod okular wzdłuż toru optycznego, to muszle okulatu nie będą u dołu takie plaskate.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Leica Trinovid 10x32 BA

Pierwszego Trinovida 10x32 BA i to w limitowanej edycji czerwonej miałem w rękach dzięki 3mnichowi, który ma go w swojej kolekcji. Zrobił na mnie ogromne wrażenie - efekt WOW ewidentnie był. Jest to zapewne efekt kilku rzeczy. Po pierwsze, choć obudowa Trinovidów BA/BN wzbudza trochę kontrowersji mi się bardzo podoba, a przede wszystkim świetnie leży mi w dłoni. Dodatkowo ich muszle okularowe są bardzo dobrze dopasowane do moich oczodołów. Trzecim efektem jest niesamowite pole widzenia na poziomie 68-69 stopni. To robi wrażenie.

Długo polowałem na 10x32 BA/BN w idealnym stanie i wreszcie się udało. Mając go już w domu porównałem jeden do jednego z Zeissem Conquestem HD 10x32. Zeiss jest znacznie nowszy i w osiągach optycznych troszkę lepszy. Widać to w jasności obrazu i kolorystyce. Zeiss jest bardziej neutralny, Leica bardziej szaro-pomarańczowa. Leica jest jednak zgrabniejsza i lepiej leży mi w rękach i przy oku.

Parametry Leiki: http://www.optyczne.pl/16...a_lornetki.html

lei10x32ba_1.jpg
Plik ściągnięto 8386 raz(y) 83,69 KB

lei10x32ba_2.jpg
Plik ściągnięto 8386 raz(y) 82,15 KB

lei10x32ba_3.jpg
Plik ściągnięto 8386 raz(y) 91,03 KB

lei10x32ba_4.jpg
Plik ściągnięto 8386 raz(y) 102,13 KB

 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Piękna rzecz...przyznam, że takie posty motywują.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Cześć Arek, a jednak upolowałeś....
Trzeba by porównać oba modele BA vs BN ...
Ciekaw jestem, bo napisałeś o szaro pomarańczowym oddaniu białego, z kolei u mnie wpada lekko w zielonkawy, ale nasycenie kolorów jest wzorowe i przewyższa moim zdaniem nowe Zeissy.

DSC07809.JPG
Plik ściągnięto 6896 raz(y) 215,09 KB

DSC07806.JPG
Plik ściągnięto 6896 raz(y) 217,97 KB

1.JPG
Plik ściągnięto 8518 raz(y) 260,75 KB

Ostatnio zmieniony przez Arek Nie 09 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

To edycja limitowana dla miłośników Pirangi Pąsowej?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Marlut jednak lornetki klasy 10x32 mają branie :cool: Trudno porównywać je do jaśniejszych instrumentów typu 7x36 ale jak na 10x mają całkiem solidne pola.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

To właśnie cały urok dobrych 10x32. To jedyne 10tki, gdzie pola ponad 6.5 stopnia są częste:
http://www.optyczne.pl/po...=1459&add4=1034
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Piękne lornetki, poważnie i trzeba mieć jaja by zrobić czerwoną. Ja bym sobie kupił obie. Wyglądają na poręczne.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Ta czerwona wygląda właśnie bardzo ładnie. W 7x42 były jeszcze niebieskie na wodę... Też ładne.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

7x42 to bardzo sympatyczne parametry, chyba trochę zapomniane, ale sprzęt wyraźnie mniejszy i lżejszy od 7x50 a jaśniejszy niż 8x42. I moja ulubiona siódemka z przodu...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

ktoś się pytał o wersję niebieską ?

blue edition.jpg
Plik ściągnięto 7932 raz(y) 497,24 KB

 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Arek napisał/a:
To właśnie cały urok dobrych 10x32. To jedyne 10tki, gdzie pola ponad 6.5 stopnia są częste:
http://www.optyczne.pl/po...=1459&add4=1034


Dlaczego w takim razie lornetki tej klasy nie są testowane? Mało tego nie ma również rankingu dla tej klasy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

kot Sylvester napisał/a:
Dlaczego w takim razie lornetki tej klasy nie są testowane?


Brak czasu.

kot Sylvester napisał/a:
Mało tego nie ma również rankingu dla tej klasy.


Ranking tworzy się automatycznie:

a) z naszych testów (jak nie ma testu, nie ma rankingu)
b) z ocen użytkowników (jak nie ma ocen, nie ma rankingu)

Marlut napisał/a:
7x42 to bardzo sympatyczne parametry, chyba trochę zapomniane, ale sprzęt wyraźnie mniejszy i lżejszy od 7x50 a jaśniejszy niż 8x42.


Tak, ale dla mnie pod warunkiem, że dostaniemy fajne pole. W Leice niestety było tak, że 7x42 miało takie samo pole jak 8x42. Stąd takie powodzenie na rynku wtórnym Dialyta 7x42 BGAT.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

3mnich napisał/a:
ktoś się pytał o wersję niebieską ?


No popatrz. Słyszałem tylko o niebieskiej 7x42. To nie jakaś zabawa z fotoszopem?
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Tylko o jeszcze zielonej piszą http://www.company7.com/leica/lei1032.html

Trinovid 42 BN http://www.company7.com/leica/lei42.html

http://www.company7.com/leica/lei42m.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,5 sekundy. Zapytań do SQL: 26