Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lornetka co wybrac? kowa vortex fujinon ?
Autor Wiadomość
hvkk 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   lornetka co wybrac? kowa vortex fujinon ?

Witam wszystkich :0
postaram sie krotko opisac moje nocne dylematy... moze jakis spec mi pomoze.

Od 3 lat uztywam, ecotone wp2 kamakura, generalnie jestem z niej zadowolony jak za 600zl jest sweitna dla mnie.
Chcac wiecej kupilem niedawno lunete vortex diamondback hd 20-60x/85mm, fajnie wykonany sprzet ale jakosc optyki wydaje mi sie ze nie dorasta do ecotone, o ile 20x jest dobrze to na koncu 60x jakas tragedia. generalnie bede ja zwracac.. i jednak lornetke chce kupic.
troche poczytalem, glownie chce ogladac turystycznie, morze, wieksze odleglosci nie raz i niebo noca. wiec 8 odpada chyba, zostaje 10-12 o 15 nie mysle raaczej nie ma sensu, waga nie ma dla mnie znaczenia chce najlepsza jakosc w cenie 2500, ew moge dolozyc troche.

Kandydaci:

kowa prominar 10x56 lub 12x56 w granicach 2500
vortex viper 10 lub 12x50 hd

moge dolozyc do Fujinon 10x50 FMTR-SX-2
lub 10x70 z olx.

widze dobre opinie tez o Docter Nobilem 10x50 B/GA jednak nie podoba mi sie kompletnie..
ktos cos doradzi?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

Docter Nobilem 10x50 B/GA to porro o pięknym przestrzennym obrazie i bezapelacyjnie najlepsza optycznie z ww lornetek do użytku w terenie, ponieważ Fuji 10x50 średnio się do tego nadaje (indywidualne ogniskowanie), mimo że optycznie jest lepiej skorygowana do samego brzegu pola.

Kupienie Nobilema w dobrym stanie obecnie jest dużym wyczynem, ale skoro wygląd lornetki jest problemem (???), to masz dylemat z głowy.

Fuji 10x70 może przyładować nieakceptowalną AC w warunkach dziennych, co jest typowe dla lornetek dedykowanych do astronomii o dużych aperturach.

Z lunetami zasadniczo jest tak, że żadna nie daje (przynajmniej w mojej opinii) zadowalającego obrazu przy maksymalnym powiększeniu, jeśli nie jest to luneta topowa w cenie od 15k w górę.
Poza tym patrzenie jednooczne jest mało komfortowe i tylko część elektoratu (przynajmniej z kręgów binoholicznych) w ogóle jest w stanie zaakceptować taki koncept.
Jakimś rozwiązaniem jest zakup lunety budżetowej o dobrym obiektywie i z możliwością stosowania okularów astronomicznych.



'
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

Docter N. 10x50 niczym nie ustępuje w obrazach dziennych Fuji 10x50 -sam to sprawdziłem i mam Fuji :)
dołożyłbym parę groszy i poszukał jedna jakieś Leicy - która bedzie chyba tym czego szukasz, ale ... używki dla mnie nie sa
właśnie otrzymałem fuji 16x70 - gdzie optyka miała być wyśmienita
tylko nowe albo używka na testy.

C.png
Plik ściągnięto 1154 raz(y) 661,73 KB

D.png
Plik ściągnięto 1155 raz(y) 567,12 KB

 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 318
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

To jest wew okularu?
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

w obu
 
 
hvkk 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

A co powiecie o Steiner 8x56 nighthunter, nie chciałem 8 ale w rankingach ten model wygrywa
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

hvkk napisał/a:
A co powiecie o Steiner 8x56 nighthunter, nie chciałem 8 ale w rankingach ten model wygrywa


fajna lornetka do polowań nocnych/potężna źrenica wyjściowa/ guma - niskiej jakości - często wymienia się gumki oczne.
Najnowsze technologie ,powłoki samoczyszczące :) , wysoka sprawności- chociaż nie tak jak D.N 8X56 B/GA.
 
 
hvkk 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

A geco 8x42 gold ?
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 318
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

TRYTON7 napisał/a:
w obu

Czyli szczelność w tej lornetce to się skończyła.
Jeśli to staruszek, to nic specjalnie nadzwyczajnego, ale te opowiadania w ogłoszeniach są faktycznie deprymujące. Tak się psuje rynek.

70-tki Fujinona niestety nie są równe jakościowo, na pewnym etapie QC w Fujinonie zszedł na psy. Te nowe, ogumowane wypusty gdzieniegdzie dostepne w kraju to już w ogóle dramat - parę trzymałem w rękach. Mnie udało się dostać fajny egzemplarz z 2019, zresztą chyba opowiadałem Wam któregoś razu w Nero.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2548
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

hvkk, GPO HD/GECO Gold to poziom, co najmniej, optyczny i mechaniczny Conquestów, Trinovid HD i Monarchów HG. Świetna optyka i mechanika. Poczytaj sobie o niej na Birdforum i Bestbinocularsreviews.
 
 
hvkk 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

Cytat:
ale jak się ma do tych sprzętów co wcześniej pisałem? Jak wypada przy Steinar 8x56 nighthunter ?
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

no ale to inna źrenica /średnica etc.to jak by dobrą osobówkę porównywać do dobrego dostaw czaka :)
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

binocullection napisał/a:
TRYTON7 napisał/a:
w obu

Czyli szczelność w tej lornetce to się skończyła.
Jeśli to staruszek, to nic specjalnie nadzwyczajnego, ale te opowiadania w ogłoszeniach są faktycznie deprymujące. Tak się psuje rynek.

70-tki Fujinona niestety nie są równe jakościowo, na pewnym etapie QC w Fujinonie zszedł na psy. Te nowe, ogumowane wypusty gdzieniegdzie dostepne w kraju to już w ogóle dramat - parę trzymałem w rękach. Mnie udało się dostać fajny egzemplarz z 2019, zresztą chyba opowiadałem Wam któregoś razu w Nero.


to fmtr-sx a wiec z nowszych, ogólnie to dobra optyka/czytam Eda na CN/ tylko ktoś wycierał okulary koszula albo papierem.
Docter-y Nobilem maja b.slabe chemicznie naniesione warstwy a Fuji ma EBC- a wiec trzeba niezwykłych umiejętności by je zetrzeć :cool:
 
 
CeCyl_PL 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

W XXI wieku kupuje się lornetki z AI - http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=67171

Te bez AI są do kitu! ;)
 
 
hvkk 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

Wracając do tematu,

Geco 8x42 gold
Steiner 8x56

Boję się że zabraknie mi zbliżenia ale mam już 10… ecotona
Geco za 2900 to dobra cena ? Nada się w nocy ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 19