Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Testy - na jakie obiektywy czekasz (system) ?

Testy których obiektywów interesują Cię najbardziej ?
Canon seria Luxury
45%
 45%  [ 17 ]
Canon amatorskie
5%
 5%  [ 2 ]
System Canon zamienniki profesjonalne
5%
 5%  [ 2 ]
System Canon zamienniki amatorskie
2%
 2%  [ 1 ]
Nikkor, profesjonalne
5%
 5%  [ 2 ]
Nikkor, amatorskie
2%
 2%  [ 1 ]
System Nikon zamienniki profesjonalne
2%
 2%  [ 1 ]
System Nikon zamienniki amatorskie
2%
 2%  [ 1 ]
Sony, Konica-Minolta
5%
 5%  [ 2 ]
3/4 (Olympus, Panasonic)
13%
 13%  [ 5 ]
Pentax, Samsung
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007   

Arek napisał/a:
Poczekajmy na większą ilość głosów. Choć i tak będzie to mało reprezentatywne, bo Optyczne.pl wizytuje grube kilka tysięcy osobników dziennie. A tu na razie 18 głosów...

Ale za to próbka jest "przekrojowa". Badanie lepsze niż statystyki wizyt na testach bo ja np. czytam wszystkie ;-).
No i pokazuje raczej chwilowe nastroje bo amatorskie Canony (z zamiennikami) są już prawie wszystkie przetestowane ;-).

Pozatym, gdybyście robili testy "pod publiczkę" wszystkie urządzenia miałyby nic nie mówiącą ocenę 5 gwiazdek. Więc nikt nie oczekuje od Was spełniania oczekiwań 8)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

Utarło się, że optyczne.pl testuje głównie Canony i jest "pro-canonowe", więc w większości również na forum są posiadacze Canonów - wcale mnie to nie dziwi... Będziecie musieli przetestować znacznie więcej szkieł innych systemów, żeby zmienić ten stan rzeczy - pytanie, czy będziecie chcieli... Zagłosowałem na Pentaxa, bo szkła tego systemu interesują mnie najbardziej, ale z marketingowego punktu widzenia najlepiej, żebyście testowali szkła "uniwersalnych" firm, mimo, że wyniki niekoniecznie w pełni pokryją się międzysystemowo... Testowanie dużej ilości L-ek, to raczej kiepski pomysł, w polskich warunkach cenowo-zarobkowych, chociaż osobiście przeczytałbym takie testy z zaciekawieniem, podobnie jak czytam testy szkieł Olympusa, czy Nikona...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

jaad75 napisał/a:
Utarło się, że optyczne.pl testuje głównie Canony i jest "pro-canonowe",


Pro-canonowi nie jesteśmy, nie wiem skąd wzięła się ta opinia. Testów szkieł Canona jest najwięcej, bo zaczęliśmy testować od Canona. W momencie powstawania serwisu było decyzją oczywistą, że trzeba zacząć testować szkła Canona i Nikona, bo te dwie firmy miały wtedy 90% rynku. Padło na Canona, bo on miał korpus, który nadawał się wg nas do testów optyki. Nikona D200 jeszcze wtedy nie było na rynku.

Arek
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   Re: Testy - na jakie obiektywy czekasz (system) ?

Arv napisał/a:
Ponieważ BB Forum ma wbudowane wsparcie dla ankiet. Postanowiłem ułatwić optycznym sprawę a przy okazji zbadać preferencje gawiedzi ;-)
Zapraszam do wzięcia udziału w Ankietach.

Arv.


Uważasz, że Ankieta jest tendencyjna ? Nie jestem redaktorem optycznych - wolno mi ustawić ją subiektywnie. ;-P


Brakuje tu opcji INNE, oraz M42, poza tym powinna być możliwość wyboru więcej niż jednej opcji. Ciągle czekam na testy szkieł M42. Jest tam sporo przyzwoitych wyrobów, wielu ludzi używa i są zadowoleni.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

jaad75 napisał/a:
Testowanie dużej ilości L-ek, to raczej kiepski pomysł, w polskich warunkach cenowo-zarobkowych

Uważam że jest właśnie odwrotnie. W polskich warunkach cenowo-zarobkowych zakup L-ki to poważna decyzja dla amatora fotografii i przed takim zakupem warto poczytać jak najwięcej testów/opinii. Tani obiektyw można przetestować samemu idąc do sklepu i prosząc o możliwość zrobienia kilku próbnych fotek (oczywiście daleko takiemu testowi do testów na optyczne :wink: ). Z L-ką już nie jest tak prosto ponieważ najczęściej nie ma ich w magazynach sklepowych i wcześniej trzeba złożyć stosowne zamówienie.
Uważam że obecne podejście polegające na testowaniu na zmianę obiektywów różnych producentów jest właściwe. Mimo że taki Olympus Zuiko 50 jest poza moim zainteresowaniem to zawsze warto poczytać co dzieje się w innych systemach.
W przypadku Canona do tej pory przetestowano 21 obiektywów z czego tylko 4 L-ki. Wydaje się że teraz kolej na kilka kolejnych tj 16-35, 24-70, 70-200/2.8 czy 100-400, nie mówiąc o stałkach :) .
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

jaad75 napisał/a:
Testowanie dużej ilości L-ek, to raczej kiepski pomysł, w polskich warunkach cenowo-zarobkowych

Bez przesady. Szkło za 4000 zł nie jest znów takie makabrycznie drogie.
Szczególnie dla kogoś kto pracuje z aparatem. Poza tym testy obiektywów z wyższej półki pozwalają bardziej obiektywnie ocenić wyniki tych amatorskich.
Ja czekam na te testy aby zorientować się, czy warto na eLki oszczędzać.
goltar napisał/a:
Wydaje się że teraz kolej na kilka kolejnych tj 16-35, 24-70, 70-200/2.8 czy 100-400, nie mówiąc o stałkach :).

Dokładnie tak. Ja czekam na 70-200 f/2.8 bez IS oraz na 24-70. 100-400 też jest bardzo interesujące.

I nie mówcie że optyczni są sCanonizowani. Allegro też ?
Spójrzcie (liczba szkieł na Allegro):
Canon (653)
Minolta (150)
Nikon (571)
Olympus (46)
Pentax (128)
Wynik ten nie oznacza przecież, że wszyscy sprzedają swoje Canony i Nikony aby wymienić je na Soniaka, Pentaxa czy Olka ;-)
Po prostu systemy Canona i Nikona podzieliły między siebie 80% rynku a kto kupił coś innego, to choćby i szaty rozdarł na forum to będzie mieć system folklorystyczno-niszowy.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

Ogromna część Polaków jeździ samochodami, wielu z nich za każdym razem kupuje nowy samochód za kilkadziesiąt tysięcy. To nie jest chyba uznawane za ewenement na skalę kraju. Zakup obiektywu za parę tysięcy wcale nie jest aż taką abstrakcją... dopóki nie ma testu obiektywu Canon EF 1200mm f/5.6L USM :D
Nie trzeba też od razu testować najjaśniejszych szkieł powyżej 400 mm, choć i na takie testy pewnie znaleźliby się chętni. Rodzina 'Luxury' ma też wiele przystępniejszych cenowo szkieł.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

Jest takie powiedzenie ze "nie stac mnie na kupowanie rzeczy tanich" Juz kiedys wspomnialem o tym ze Polacy nie lubia kupowac badziewia wiec testy wszelkich Elek beda zawsze mile widziane
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

No cóż, jeżeli wyniki nadal będą tak jednoznaczne, to nie pozostanie mi nic innego jak zamówić na następną sesję kilku L-ek.

Arek
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

I tak trzymać, proponuje jeszcze 5D kontra 200D :lol:
 
 
protazy 
Bywalec


Posty: 155
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

MartinF napisał/a:
I tak trzymać, proponuje jeszcze 5D kontra 200D :lol:

Tylko żadnych wojenek :evil:
przecież i tak wiadomo co lepsiejsze :D :lol: :D
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

ja sklaniam sie ku systemowi nikkora.ciekawe jakie mam body? :D
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

A co to jest system Nikkora? :lol:
 
 
Woytec_60
Początkujący



Posty: 34
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

Cytat:
3/4 (Olympus, Panasonic)

Nie czegoś takiego, jak system 3/4 :shock:
Jest 4/3 a to różnica.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

Z punktu widzenia matematyki nie ma różnicy. Stosunek boków może być 4:3 lub 3:4, wychodzi na to samo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16