Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D7000 - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

sumując.

np sumując dwie wartości jednobitowe uzyskasz dwubitową.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

cybertoman napisał/a:
Usredniajac 14-bitowe wartosci uzyskasz 15bitowy wynik?
Nie. Ale uśredniając zmniejszasz składową szumu w sygnale. Poza tym przecież nikt nie mówi o korzystaniu z 14 bitów dalej - możemy korzystać zapisu 16bitowego przecież. Jak robi DxO w tym przypadku - nie wiem... Zwykle interesowałem się prezentacją "Screen" ;)
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

hijax_pl napisał/a:
Nie. Ale uśredniając zmniejszasz składową szumu w sygnale.
Nie ma "ale" - nie to nie. Jak usrednisz szumy do jednego bita, to dostaniesz 14 EV - ani grama wiecej. Zapisanie na 32 bitach tez nic tu nie zmieni, bo dane, ktorymi zonglujemy, maja rozdzielczosc 14-stu.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

cybertoman napisał/a:
Jak usrednisz szumy do jednego bita
A co jak uśredniony szum będzie mniejszy od jednego bita? Np 0,3 bita? ;)
Przy takim podejściu, przetwornik 14bit da maksymalny, teoretyczny DR = 15,79EV
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

hijax_pl napisał/a:
A co jak uśredniony szum będzie mniejszy od jednego bita? Np 0,3 bita?
To juz predzej proponowane przez ghosta dodawanie - dodajac dwa piksele mamy wartosc 15 bitowa, podnosimy o 6dB sygnal uzyteczny przy wzroscie szumu nieskorelowanego o 3dB.

Ale pomysl 0,3 bita bardzo mi sie podoba.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

cybertoman napisał/a:
To juz predzej proponowane przez ghosta dodawanie
Pytasz o wyniki DxO - pamiętaj, że oni nie robią odbitek w labie i patrzą przez lupę ;) ale używają ostro matematyki na tych samych danych zebranych w pomiarze.
Jeśli liczą DR jako stosunek maksymalnej wartości do odchylenia standardowego szumu przetwarzania (czyli.. zdjęcie dekielka ;) ), to przecież może się zdarzyć, że tak liczony teoretycznie poziom szumu będzie mniejszy od jedności ;)
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

hijax_pl, W metrologii dokladnosc pomiaru to dosc powazna spraw. Dwie omawiane powyzej metody mozna zastosowac przez analogie do pomiaru linijka z podzialka 5mm drutu o grubosci ok 1mm. Metoda pierwsza - zrobic 100 pomiarow i usrednic. Metoda druga - nawinac na olowek z 10cm drutu i podzielic przez ilosc zwojow. Przy tej pierwszej metodzie wyniki trzeba podac z dokladnoscia do 5mm, nawet, gdy srednie sa liczone do czwartego miejsca po przecinku.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

cybertoman, zgadzam się. Ale wracając do omawiania problemu 14.12EV w testach DxO - rozumiem, że nie zgadzasz się z taką prezentacją ich wyników?
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

hijax_pl, a co ja mam do zgadzania - to pospolita ciekawosc. W sprzedazy sa kamery o 120 dB, tez ciekawe, jak to mierza. Ale to juz calkowity OT.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

Dziwne. Redakcja milczy. No ale przyznanie komuś racji to faktycznie wielki wysiłek zwłaszcza jeśli ktoś rzadko się myli. :wink: . Jednak warto chyba się dogadać i poprawić procedury testowania DRa. :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

No przecież "obracamy się w kółko", czyż nie?... :razz:
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

Zadziwiające jest to że metodologia testów, wyniki mają sie nijak do użytecznej wartosci poszczególnych aparatów.
Wpada facet na portal optyczne i wyczytuje ze d7000 i 500D maja właściwie podobne matryce jeśli chodzi o zakres tonalny . Decyduje sie na kupno canona Po jakimś czasie spotyka się na plenerku z właścicielem nikona. Jako że organizator plenerku zorganizował przechadzkę po skansenie to i foty wewnątrz i na zewnątrz.. No i przy fotach wewnątrz okazuje się że te z nikona cosik więcej detali w cieniach.... A to wszystko efekt czytania "ze zrozumieniem" testów optycznych :razz:
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

jaad75 napisał/a:
No przecież "obracamy się w kółko", czyż nie?... :razz:

No tak tak ale ja dla mnie to Arek i spółka nie używają żadnych argumentów w tym wątku. Wcześniej było inaczej, wcześniej to oni sypali argumentami więc teraz albo nie potrafią się przyznać do tego że coś jest nie tak albo w sumie nie wiedza czemu tak jest i o co chodzi z tym DRem. Teraz Arek ciągle powtarza tylko jeden tekst za każdym razem ujęty trochę innymi słowami. Pisałem już wielokrotnie wcześniej o tym, że coś jest nie tak. Porównywałem do swojego 50D i nigdy bym nie uzyskał przy wyciąganiu z cieni czegoś takiego. Czytam test i widze ze podobno DR i szumy w D7000 są takie same jak w 50D... kurcze czyżby optyczni mieli innego 50D :wink: ?
W tym wątku oprócz porównań zdjęciowych które i tak jak dla mnie są decydujace mamy również wykresy i pomiar które potwierdzają to co widać, to nie są aptekarskie porównania, to jest drastyczna różnica... W 50D robi sie sieka przy takiej samej obróbce. I co na to redakcja ?? W sumie nic.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

fafniak napisał/a:
Zadziwiające jest to że metodologia testów, wyniki mają sie nijak do użytecznej wartosci poszczególnych aparatów.
Wpada facet na portal optyczne i wyczytuje ze d7000 i 500D maja właściwie podobne matryce jeśli chodzi o zakres tonalny . Decyduje sie na kupno canona Po jakimś czasie spotyka się na plenerku z właścicielem nikona. Jako że organizator plenerku zorganizował przechadzkę po skansenie to i foty wewnątrz i na zewnątrz.. No i przy fotach wewnątrz okazuje się że te z nikona cosik więcej detali w cieniach.... A to wszystko efekt czytania "ze zrozumieniem" testów optycznych :razz:


co więcej inny facet z 50D (no nie bądźmy tacy - może być też kobieta) w podobnej sytuacji będzie przekonany, że ma matrycę lepszą pod tym względem od d7000 i to też moze wynikać z czytania testów na optycznych, ba nawet ze zrozumieniem :razz: :wink:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

Może uda mi się w niedługim czasie zestawić dane, które wczoraj zebrałem z D7000 z danymi, które mam zamiar zebrać z 50D. Na jednym wykresie będzie to całkiem fajnie widoczne.

A jakby ktoś życzył sobie więcej opisów tego co zrobiłem i po co, czy też jak czytać te wykresy - służę na PW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15