Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D7000 - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

w_w napisał/a:
Cześć,

Mam pytanie do użytkowników d7000: czy jest możliwe przypisanie funkcji wyboru iso przyciskowi znajdującemu się w zasięgu prawej ręki?

A dlaczego akurat pod prawą ręka ??
Przecież przycisk ISO masz pod lewa ręka. Drugi przycisk od dołu po lewej od monitora. Wciskasz przycisk i kręcisz rolką do odpowiedniego ISO, drugą rolką włączasz lub wyłączasz auto ISO. Podczas zmiany ISO widzisz wartość w wizjerze, więc oka nie trzeba odrywać.
Auto ISO ustaw sobie wcześniej na takie maksimum aby jakość ci pasowała np. 3200
Wtedy działasz tak, jak jaad75 opisał.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

matys napisał/a:
A dlaczego akurat pod prawą ręka ??
Przecież przycisk ISO masz pod lewa ręka.

No przecież napisał dlaczego :) – bo to niewygodne. Ale rzeczywiście, przynajmniej w AV czy M bez lampy AutoISO powinno rozwiązać problem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

Problem - jakby rozwiązany, ale ciekawe jak to wygląda z tym programowaniem przycisku o które kolega pytał. W pentaxie jest to proste, zresztą nie ma takiej potrzeby - przycisk ISO jest przy spuście migawki (K-5 do K-3). W pozostałych jest zielony - programowalny. :wink:
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

jaad75 napisał/a:
a prawidłową ekspozycję załatwia AutoISO


Co do tego mam obawy - rzadko fotografuję bez korekty ekspozycji.

matys, przy fotografowaniu "ogólno-rodzinnym" pewnie nie stanowiłoby to problemu. Jednak częściej fotografuję przyrodę i lewą ręką trzymam teleobiektyw. W takim przypadku bez statywu nie mógłbym utrzymać kadru przy zmianie iso.

Wracając do mojego pierwszego pytania: czy w d7000 mozna ustawić wybór iso pod jakimkolwiek przyciskiem po prawej stronie aparatu?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

w_w napisał/a:
Co do tego mam obawy - rzadko fotografuję bez korekty ekspozycji.
Ale korekty ekspozycji używasz dokładnie tak samo, jak w każdym innym trybie, czyli przycisk + rolka. Już pomijając, że w trybach S, czy A masz zawsze wolną jedną rolkę, pod którą możesz przypisać ISO, jeśli automatyczna przysłona/czas i jeszcze AutoISO, to dla Ciebie za dużo automatyki.
AndrzejM.Makuch napisał/a:
W pentaxie jest to proste, zresztą nie ma takiej potrzeby
A ktoś tu pyta o Pentaksa? :roll:
AndrzejM.Makuch napisał/a:
W pozostałych jest zielony - programowalny. :wink:
A da mu się przypisać ISO w którymkolwiek modelu? Po co znowu piszesz głupoty i to jeszcze nie na temat?
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

jaad75 napisał/a:
Ale korekty ekspozycji używasz dokładnie tak samo, jak w każdym innym trybie, czyli przycisk + rolka. Już pomijając, że w trybach S, czy A masz zawsze wolną jedną rolkę, pod którą możesz przypisać ISO


Ok, mój błąd - przegapiłem fakt, że w Nikonie mimo dwóch rolek jest przycisk korekty ekspozycji. Właśnie takiego wytłumaczenia potrzebowałem. Dziękuję za pomoc!
 
 
Werwik 
Bywalec



Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Przecież jest programowalny przycisk Fn po prawej z przodu, zaraz przy obiektywie pomiędzy profilowaniem obudowy dla palców a szkiełkiem. Wciskasz i kręcisz kółeczkiem sobie ISO bez problemu. Pewnie trzeba tam zaprogramować ISO jak pierwszy element z menu użytkownika. Nie wiem czy w trybie U1/2 można osobno programować przyciski sobie oddzielnie, sprawdź wtedy to już w ogóle problem z głowy.
 
 
arturartzi 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   D7000-wady

Witam
Odgrzewając stary temat.
......nikt nie odpowiedział konkretnie na pytanie ......
"Czy Nikon D7000 dalej błądzi z AF" (zakładam że przez te kilka lat już nie chlapie olejem), ale AF może być konstrukcyjnie zwalony....
Tak szczerze to myślę ,sobie że tak duży koncern już ogarnął "problem",ale wolę zapytać użytkowników .......

Pytanie drugie -znów o doświadczenia użytkowników - jaki przebieg wytrzymuje....
Artur
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Kwi, 2014   

arturartzi, i po to się zalogowałeś, żeby drapać ten temat?

arturartzi napisał/a:
Czy Nikon D7000 dalej błądzi z AF" (zakładam że przez te kilka lat już nie chlapie olejem), ale AF może być konstrukcyjnie zwalony....


To się przytrafiło bardzo niewielkiej ilości egzemplarzy, a odpowiedź już padła wielokrotnie, tylko że temat wałkowany i powtarzany w necie przez takich "doświadczonych inaczej" co jakiś czas jest odgrzewany jak stary kotlet.

arturartzi napisał/a:
Tak szczerze to myślę ,sobie że tak duży koncern już ogarnął "problem",ale wolę zapytać użytkowników .......


to po kiego trolujesz, nudzi ci się w piątkowy wieczór :roll:

arturartzi napisał/a:
Pytanie drugie -znów o doświadczenia użytkowników - jaki przebieg wytrzymuje....


arturartzi, masz bana na google tak ciężko było wpisać?
 
 
arturartzi 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2014   

.....no nie mogę się zgodzić z połajanką jaką dostałem.
Robię zdjęcia i nie zmieniam co chwila body , nie siedzę na forach , nie pożyczam body od kolegów ,aby sprawdzić ,które lepszy etc. Żenuje mnie trochę konieczność wejścia do sklepu i robienia "testu niewiary" nowemu body. Poświęciłem x czasu ,aby poczytać . Z tej lektury jak dla mnie (a czytam ze zrozumieniem) wynika-że ktoś słyszał ,że coś się psuje , a ktoś inny nie miał szczęścia. Brak konkretnych wypowiedzi użytkowników i do tego świeżych. Znalazłem na YT niepokojące porady jak walczyć z błędami AF i to z różnych krajów...
Stąd moje dwa pytania - do ludzi ,którzy codziennie mają sprzęt w ręce i odpowiedzą, ze swego doświadczenia,a raczej potwierdzą ,że można kupić.
Pytam , aby wejść do sklepu i kupić mówiąc "poproszę jeden D7000"( bez walki testowej z 4 body ,pięcioma obiektywami i kroplami potu na czole----- czy aby AF dobrze robi:)

To co wyczytałem na Google odnośnie ilości psrtyków również chciałem zweryfikować , są już jak sądzę tacy co wykonali ostatni pstryk i więcej nie było.

Stąd prośba o wyrozumiałość i odpowiedź-bo chcę porobić troszkę wiosennych sesji
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

arturartzi napisał/a:
Żenuje mnie trochę konieczność wejścia do sklepu i robienia "testu niewiary" nowemu body.

Niestety, ale w przypadku "podejrzanych" body, a zwłaszcza obiektywów, jest to konieczne, bo co innego, kupić i później wymieniać?
W polskich warunkach nie jest chyba łatwe...
 
 
arturartzi 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

Znów nas zakrzyczą za zaśmiecanie tematu - szukam potwierdzenia, od mam nadzieję ,zadowolonych użytkowników. Myślę ,że Nikon ogarnął problemy w swoim D7000?
Ale wolę zapytać czy mam omijać łukiem?
(przeczytałem cały 30 stronicowy wątek i brakuje mi pozytywnych opinii z ostatnich dwóch lat:)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

arturartzi, widocznie z forumowiczów mało kto ma D7000. Jeśli odezwą jedna, dwie trzy osoby, które mają, to też nie da Ci to odpowiedzi, bo akurat w egzemplarzu, który trafisz, coś będzie nie tak. Najlepiej umów się ze sprzedawcą, że oddasz, w razie czego, albo po prostu kup coś innego.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

arturartzi napisał/a:
Znów nas zakrzyczą za zaśmiecanie tematu - szukam potwierdzenia, od mam nadzieję ,zadowolonych użytkowników.


arturartzi ale czego się spodziewałeś, że napiszemy ci żebys poszedł i w ciemno kupił, w obecnych czasach niczego się w ciemno nie kupuje, generalnie elektronikę się sprawdza :arrow: każdą.
arturartzi, jakie było stanowisko :wink: nikona w sprawie loteryjnego af-u doskonale wiesz.
Zrobiłem tym aparatem przy produktówce kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, brałem go też czasem na koncerty (ale to było dawno i nieprawda), tyle że ja nie miałem żadnych problemów a aparat był kupowany krótko po premierze. Znam jeszcze 3 inne osoby, które maja ta puszkę i nie narzekają.

Mimo wszystko jak się cos kupuje to się sprawdza wszystko, dobrze jest kupić mimo wyższych cen w sklepie w którym nie robia problemów z reklamacją.
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

Znam 1 osobę, która ma D7000, kilka razy miałem go w dłoniach, zrobiłem może z 50 zdjęć. Z 18-105 i przy raczej kiepskim świetle (świetlówka o mocy 17 W) nie było problemów a AF.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14