Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 31 Mar, 2011
Test obiektywu Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC
Autor Wiadomość
Szalejad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

jaad75 to nie do końca jest ścisłe, że "czas wyznaczy"...
Przejeżdżałem dziś przez wielkie miasto i w takim dużym markecie (nie będę reklamował za friko) podpięli mi Samyanga.
A więc - podaję dla potomnych - działa tak:
1 żaden z trybów poza M nie mierzy światła (ale to oczywiste, chyba)
2 w trybie M
a) aparat w ogóle nie uwzględnia, jakie f ustawimy w body (bo w trybie M oczywiście da się to ustawić, bo to tryb M :mrgreen: ale tylko czas jest brany pod uwagę)
b) w body kręcimy czasem a w słoiku przysłoną - zmiana obu tych wartości powoduje ruch wskaźnika naświetlenia (zmiana przysłony w body niczego nie zmienia - punkt a))

Kliknąłbym w Pomógł wszystkim, ale nie widzę takiej opcji, więc dziękuję wszystkim teraz :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Szalejad, to teraz wróć parę postów wyżej i przeczytaj jeszcze raz co napisałem ;)

Szalejad napisał/a:
ale nie widzę takiej opcji,
Bo to nie jest Twój wątek.... ;)
 
 
Szalejad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

hijax_pl - ale nikt mi (włącznie z Tobą, nie umniejszając :wink: ) nie odpowiedział, a o co pytałem, czy w body trzeba ustawić ręcznie taką samą przysłonę, co w obiektywie, a to nie jest oczywiste, bo ja przecież nie wiem, co chodzi po głowie inżynierom Canona i jak to rozwiązali. Przykład różnych możliwych rozwiązań to np. Canon i Nikon o czym sam pisałeś. Jak się już wie, jak coś działa, to może się to wydawać oczywiste, gorzej, jak się nie wie a ja nie wiedziałem.
A że mniej zobaczę, o czym pisałeś - w innych trybach też mniej widzę, co nie znaczy, że to tłumaczy brak pomiaru lub jak ten pomiar zadziała w M. :grin:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Szalejad napisał/a:
czy w body trzeba ustawić ręcznie taką samą przysłonę, co w obiektywie, a to nie jest oczywiste,
No jak to? A skąd niby ma korpus wiedzieć co na obiektywie ustawiłeś?
Na logikę - przysłona zmniejsza ilość światła.. Dla korpusu to to samo co wejście z nasłonecznionego ogrodu do wnętrza pałacu... ;)
Szalejad napisał/a:
Przykład różnych możliwych rozwiązań to np. Canon i Nikon o czym sam pisałeś.
Tak - W Canonie jest elektroniczne sterownie przysłoną, w Nikonie czy Pentaxie - mechaniczne.
Szalejad napisał/a:
co nie znaczy, że to tłumaczy brak pomiaru lub jak ten pomiar zadziała w M.
Na logikę - w trybie Av potrzeba ustawić przysłonę - jak to ma zrobić korpus skoro nie dogaduje się z obiektywem? Jest szansa że ten problem korpus zlekceważy i nadal będzie ustawiać poprawny cza migawki i ewentualnie czułość ISO.
Tryb Tv - tu znów ustawisz czas, ale jak ma korpus ustawić przysłonę skoro nie może się z obiektywem dogadać? Tak samo Pv i Auto... A M? W tym trybie ustawiasz oba parametry jak chcesz, a korpus ZAWSZE podaje Ci odchyłkę od prawidłowej ekspozycji; a że korpus się dogadać nie może z obiektywem - to nie pozwala manipulować wartością przysłony... Pozostaje czas.
 
 
Szalejad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Ależ Hijaxie! Chyba się zupełnie nie zrozumieliśmy :grin:

hijax_pl napisał/a:
Szalejad napisał/a:
czy w body trzeba ustawić ręcznie taką samą przysłonę, co w obiektywie, a to nie jest oczywiste,
No jak to? A skąd niby ma korpus wiedzieć co na obiektywie ustawiłeś?

Ja wiem, że korpus tego nie wie! Pytałem, czy trzeba mu ją ustawić (bo nie wie, ale potrzebuje do swojego jakiegoś tam algorytmu) czy nie (bo nie potrzebuje). Okazuje się, że nie trzeba, bo nie bierze tego ustawienia pod uwagę.

hijax_pl napisał/a:
Szalejad napisał/a:
co nie znaczy, że to tłumaczy brak pomiaru lub jak ten pomiar zadziała w M.
Na logikę - w trybie Av potrzeba ustawić przysłonę - jak to ma zrobić korpus skoro nie dogaduje się z obiektywem? Jest szansa że ten problem korpus zlekceważy i nadal będzie ustawiać poprawny cza migawki i ewentualnie czułość ISO.
& rozważania na temat innych trybów.

No właśnie NIE. W Canonie (to też sprawdziłem w sklepie) tryby Av, Tv itd nie działają w ogóle z tym obiektywem. Więc "na logikę" nie działa. :lol:
Po ustawieniu czegokolwiek poza M wskaźnik pomiaru światła jest nieczuły na wszelkie zmiany w body czy na szkle. Można korzystać tylko z M.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Szalejad napisał/a:
Okazuje się, że nie trzeba, bo nie bierze tego ustawienia pod uwagę.
Trochę przeczysz sobie.. Skoro wiesz to po co owe eksperymenty?
Szalejad napisał/a:
No właśnie NIE. W Canonie (to też sprawdziłem w sklepie) tryby Av, Tv itd nie działają w ogóle z tym obiektywem. Więc "na logikę" nie działa.
Działa - o ile jeszcze raz przeczytasz to co napisałem.
 
 
Szalejad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Nie przeczę. Po ustawieniu prawidłowej ekspozycji czasem na body i kręceniem na obiektywie, możesz sobie wybierać jakie chcesz f na body i niczego to nie zmieni.

Eksperymenty w sklepie były właśnie po to, żebym wiedział a nie na odwrót.

Na logikę to może działa z innymi obiektywami. Ten z Canonem działa w innych poza M trybach tylko, jak komuś nie zależy na poprawnej ekspozycji lub ma zewnętrzny światłomierz. :razz:

A tak poza tym, to kłótliwym waść jesteś :lol:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Szalejad, jakby nie było - ważne , że już wiesz, że by w Canonie działało ustawienie przysłony z korpusu, obiektyw musi być "zelektryfikowany" ;)
 
 
Szalejad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Racja. Nawet taki jeden - ze stykami - mam. Swoją drogą - jeśli taki klasyczny, zelektryfikowany nazywany jest manualnym, to jak określić Samyanga, który jest "jeszcze bardziej manualny"? :razz:

A dla mnie wniosek jest z tego taki, że ten obiektyw nie nadaje się na standard na APS-C. Co do "sterowania" to mnie to ręczne kręcenie nie przeraża, ale praca ciągle na roboczych przysłonach (ciemno!) już tak.
Za to stałeczka 14 Samyanga stała się tym samym bardziej realna - góry nie zając, można się pobawić :grin:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Szalejad napisał/a:
1 żaden z trybów poza M nie mierzy światła (ale to oczywiste, chyba)

Oj… Jaki masz konkretnie aparat? Bo przed chwilą do 50D podpiąłem Samyanga 85/1,4 i działa tak samo jak pamiętam moje zabawy z 400D i Pentaconem 135/2,8. Czyli w trybie AV jak najbardziej jest prawidłowo ustawiany czas, żeby uzyskać prawidłowe naświetlenie. Na obiektywie kręcę sobie pierścieniem przysłony od f/1.4 to f/8 i widzę jak zmienia mi się czas odpowiednio, a naświetlenie zdjęcia jest prawidłowe. Może miałeś ustawione Auto-ISO które w Canonie, mówiąc krótko, nie działa?

Szalejad napisał/a:
A dla mnie wniosek jest z tego taki, że ten obiektyw nie nadaje się na standard na APS-C.

Moim zdaniem jego cena jest zbyt blisko Sigmy 30/1,4 żeby na APS-C interesować się tym obiektywem. Dokładając niewiele więcej masz trochę szerszy kąt widzenia, sprawnie działający AF z full-time-manual i też dobrą optykę, zresztą świetnie działającą pod światło.
Samyang 35/1,4 to dla mnie tani sposób na jasną trzydziestkę piątkę dla pełnoklatkowego aparatu.
 
 
qbassa 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011   Samyang 35mm pomierzony na Dxomark

http://www.dxomark.com/in...r/(camera2)/485
Co by to bylo jakby mial jeszcze Af.
 
 
maczetka 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 217
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   

komor napisał/a:
[...] Sigmy 30/1,4 [...] sprawnie działający AF z full-time-manual [...]


a to dobre ;-)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   

maczetka, zapraszam do mnie, sprawdzisz sobie. :)
 
 
maczetka 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 217
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

komor napisał/a:
maczetka, zapraszam do mnie, sprawdzisz sobie. :)


no wiem, wiem bylo juz o tym troche na forum, nawet w oparciu o Twoje zdjecia (butelek chyba i corki w przedszkolu) chcialem kiedys takie szklo nabyc droga kupna ;-)
Po dwoch wizytach w Pro Centrum zrezygnowalem, ale to moze ja nie mam szczescia...
 
 
ov_Darkness 
Rozmowny



Pomógł: 5 razy
Posty: 464
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   Re: Samyang 35mm pomierzony na Dxomark

qbassa napisał/a:
http://www.dxomark.com/index.php/Lenses/Compare-Camera-Lenses/Compare-lenses/(lens1)/359/(brand)/Samyang/(camera1)/485/(lens2)/405/(brand2)/Nikkor/(camera2)/485
Co by to bylo jakby mial jeszcze Af.


Po krótkim zmacaniu go z 5DMkII stwierdzam ,że to bardzo przyjemne szkło. Mnie brak AF nie przeszkadzał zupełnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15