Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 18 Kwi, 2011
Obiektywy nikona bez silniczka warte zakupu
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

maput napisał/a:
a inne zalety jakoś niewiele go interesują...
Bo do tych innych zalet trzeba dorosnąć ;) A na początku najważniejsze są w zasadzie megapiksele (czyt pier-do-ły) ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

no to moze sobie z nich sprawy nie zdaje i warto go uswiadomic ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

moronica, ależ uświadamianie takie nie ma sensu jeśli ktoś poza tryb Auto nie wychodzi ;)
 
 
Pazuzu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Widze odgórnie zostałem zaszufladkowany do grupy modnych "fotografow". Którzy to kupuja lustrzanke bo jest modna:) Wybaczcie, ale ja nie z tych co zalezy im na pro wygladzie, mpix, i kreceniu filmow w fullhade.

W d90 zaleta jest dla mnie jeszcze wyciagniecie przyciskow na zew (WB oraz iso). Przydatny jest rowniez bracketing. Czytalem ze wizjer jest spory co dla mnie tez jest zaleta. Na tez teraz nie widze zalet gornego wyswietlacza, ale tez nie mialem z takim nigdy do czynienia. Wiec wydaje mi sie ze zdaje sobie sprawe z zalet tego aparatu. I proszę na przyszłość nie wrzucać wszystkich do 2 grup, czyli wy "bardzo mądrzy" oczytani, majaqcy miliony postow na forum, majacych super sprzęty, i odrazu wszystko wiedzących. Jestem amatorem i sie tego nie wstydze.

Naprawdę ciężko odpowiedzieć na proste pytanie zadane w temacie, i nie doszukiwanie sie innych wątków. Czy oby to na pewno zdaje sobie sprawę jaki to super jest d90 i jakim jestem amatorem i go nie wykorzystam. Litości, żałosne to jest. Niestety na każdym forum takie cos sie trafia, wiec mozna sie przyzwyczaić do tych co znają sie na wszystkim i na wszystkich. Tworza sie kolka wzajemnej adoracji, gdzie wystarczy założyć temat, a te osoby będą same ze sobą dyskutować na totalnie inne sprawy niz zadane w temacie. Dzieki takim osobom, jest coraz więcej osob ktorzy wola isc do sklepu i kupic cokolwiek niz czytać jakim to sie jest amatorem i sie nie zna. Sami tworzycie osoby używające "zielonych" trybów.

Mimo wszystko dzięki dla niektórych za rzeczowe odpowiedzi a nie doszukiwanie sie nie wiadomo czego.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Pazuzu, nie bierz sobie tak tego do serca co wyżej - przecież dyskusja się rozszerzyła z indywidualnych przypadków na ogół ;)
Pazuzu napisał/a:
wola isc do sklepu i kupic cokolwiek
Wbrew pozorom w tym segmencie aparatów to najlepsze rozwiązanie...
 
 
Pazuzu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Moze troszke przesadzam, ale juz sama mysl o wyborze aparatu doprowadza mnie do nerwow. Im dluzej czytam, tym mniej wiem.

Postanowilem ze biore d3100 + 18-105 + af-s 35/1.8. Najbardziej to mi szkoda tego wizjera, bracketingu i wb/iso na korpusie.

Moze kiedys jak juz beda mial konkretne szkla, i obędę sie z praca na lustrzance. Choc i tak ten pakiet obiektywów moim zdaniem wystarczy mi na dluuugo
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2011   

Pazuzu, weź pod uwagę, że jak nasze kółko wzajemnej adoracji po raz setny ma odpowiedzieć na to samo pytanie, to zaczyna się zdawkowość i zniecierpliwienie. Bardzo wiele osób swój pierwszy post na forum zaczyna od słów: „Przeczytałem wszystkie wątki w tym dziale i mam mętlik w głowie, więc założę nowy. Mianowicie…” – i tu pada to samo pytanie, co w piętnastu wątkach sprzed tygodnia, miesiąca…
Oceniając nasze kółko miej to na uwadze. Akurat Twój wątek wydaje mi się dość wyjątkowy i ciekawy, a że dyskusja nieco zboczyła z tematu, to już niestety taka specyfika forów internetowych. Moim zdaniem na poziomie fotograficznym, który może mieć coś wspólnego z puszką typu D3x00/D5x00 nie ma co rozmawiać o brakach innych niż 50/1,8 i 85/1,8. Jak ktoś dojrzeje do bardziej egzotycznych szkieł wymagających śrubokręta, to i do lepszej puszki też dojrzeje. Jeśli się mylę, to niech nikoniarze prostują.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2011   

no to by wrocic do tematu... lista obiektywow bez silniczka, ktore mi osobiscie wydaja sie bardzo interesujace

te 2 posiadam, zostaly zakupione uzywane za ulamek ceny ich zamiennikow af-s
* 80-200mm f/2.8
* 300mm f/4

inne, ktorych odpowiednikow af-s na chwile obecna nie ma
* 105mm f/2 DC
* 135mm f/2 DC
* 10.5mm f/2.8
* 200mm f/4 micro
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

Dorzuciłbym jeszcze do tej listy 180/2.8 IF-ED.
 
 
darek_z
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

Pazuzu napisał/a:
Najbardziej to mi szkoda tego wizjera, bracketingu i wb/iso na korpusie.


Wizjer ok, jest wadą.

Bracketing to już nie wiem. W D90 on i tak nie jest realizowany jednym naciśnięciem spustu migawki i tak musisz np. trzy razy nacisnąć. Wydaje się, że wprowadzenie korekty ekspozycji w D3100 nie zajmuje tak długo by to robiło różnicę. No chyba, że bardzo chcesz robić jakiś specyficzny rodzaj zdjęć np HDR z ręki.

Brak WB na korpusie nie robi różnicy jeśli będziesz robił zdjęcia w RAW (NEF) do czego zachęcam.

Brak ISO na korpusie też nie jest tak uciążliwy, bo czytałem gdzieś w necie, że D3100 posiada programowalny guzik Fn, który domyślnie daje dostęp do ustawień ISO, więc też w menu się nie naszukasz.

Kup, rób zdjęcia i ciesz się sprzętem :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

darek_z napisał/a:
W D90 on i tak nie jest realizowany jednym naciśnięciem spustu migawki i tak musisz np. trzy razy nacisnąć.

Nawet jak się włączy zdjęcia seryjne? :shock:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

MC napisał/a:
Nawet jak się włączy zdjęcia seryjne? :shock:
W serii działa bez problemu. Co więcej - można też zaprogramować samowyzwalacz, tak by zrobił 3 zdjęcia... To wszystko dzięki temu, że bracketing jako taki jest ustawiany całkowicie niezależnie od innych opcji (tzn drive-mode czy selftimer)
darek_z napisał/a:
że D3100 posiada programowalny guzik Fn,
Który może robić m.in za ISO lub WB ;)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

Ano właśnie. Nie podejrzewałem Nikona o takiego buga. Raczej kolegę darek_z o braki w umiejętności obsługi aparatu.
 
 
darek_z
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

MC napisał/a:
Ano właśnie. Nie podejrzewałem Nikona o takiego buga. Raczej kolegę darek_z o braki w umiejętności obsługi aparatu.


Oczywiście, że w trybie seryjnym po naciśnięciu migawki robi i 60 zdjęć w serii. Co z tego jak przy bracketingu musimy liczyć i pilnować żeby wiedzieć od jakiego zdjęcia, z jaką ekspozycją, zacznie się się kolejna seria.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

darek_z napisał/a:
Co z tego jak przy bracketingu musimy liczyć i pilnować żeby wiedzieć od jakiego zdjęcia, z jaką ekspozycją, zacznie się się kolejna seria.
Spróbuj zatem z braketingiem ;)

[ Dodano: Sro 20 Kwi, 2011 15:39 ]
Może się wyraziłem nieprecyzyjnie: włącz bracketing, np 3 zdjęcia z dowolną odległością między nimi. Ustaw drive mode na CH, wciśnij spust migawki i trzymaj wciśnięty.
I teraz pytanie zasadnicze: Ile aparat zrobi zdjęć? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15