Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Długofalowe i wytrzymałościowe testy lornetek
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Arek, w imieniu forumowiczów żądam wykonania zdjęcia, na którym masz je wszystkie powieszone na szyi, naraz. :twisted:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Mam już fizycznie u siebie:

Alpen Optics Rainier ED 8x42
Nikon EDG 8x42
Nikon HG 8x42 DCF
Olympus EXPSI 8x42
Zen Ray ED2 8x43

Czekają do obioru/na wysyłkę:

Docter ED 8x42
Leica Ultravid HD 8x42
Leica Geovid 8x42
Pentax ED 8x43 DCF
Steiner Ranger Pro 8x42

Potwierdzone uczestnictwo:

Delta Optical (dwie nowe na rynku lornetki, jedna Porro z serii Titanium 8x40, druga dachówka)
Swarovski EL 8.5x42 Swarovision
Vanguard Endeavor 8x42 ED
Vixen New Foresta 8x42

Jest wstępne potwierdzenie od Zeissa (nie wiadomo czy Victory czy Conquest czy obie), sygnały zainteresowania testem były od Ecotone i Minoxa, a Astrozakupy pracują nad Fujinonem. Nie dostałem
jeszcze żadnego potwierdzenia ani wiadomości od Militaria.pl (m.in. Bushnell), od Knieja (Kahles, Meopta), Opticrona, Eschenbacha i od Hama (Celestron). Vortexa i Fomei raczej nie będzie.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

komor napisał/a:
Arek, w imieniu forumowiczów żądam wykonania zdjęcia, na którym masz je wszystkie powieszone na szyi, naraz. :twisted:

Po czymś takim Arek jako pierwszy odpadnie z testu :lol:
To ma być test wytrzymałościowy sprzętu optycznego, a nie "redaktora optycznego"
ale przyznać trzeba, że kolekcja imponująca.
Aż ma się ochotę "patrolować" Alle*** - a nuż coś "zginie"
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Ja pisałem, że Nikon przysłał EDG? Oj, to literkówka.... Żadnej EDG nie mam ;)
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Arek napisał/a:
Ja pisałem, że Nikon przysłał EDG? Oj, to literkówka.... Żadnej EDG nie mam ;)

Nieeeeee - ja też nie widziałem, żeby była mowa o EDG

małym druczkiem: podaj numer konta; ile chcesz za wysyłkę?
 
 
bzymm 
Początkujący
bzymm


Pomógł: 1 raz
Posty: 36
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011   

Rozmowa kontrolowana :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Lip, 2011   

Tak przy okazji. Z wcześniej nie wspominanych modeli będzie w teście Kowa BD 8x42 oraz Fujinon MF 8x42. Ponieważ (jak zawsze) kilka firm się spóźniło, przesunąłem termin przesyłania sprzętu na 5 lipca.
Wtedy zamykam listę i podam ją tutaj.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Arku czy masz już pełny skład. Pora zaczynać Test :grin:
 
 
Żaba
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

Rany, szacun. To będzie coś niezwykłego, swoją droga jak zrobicie ten test to będziecie chyba najczęściej cytowanym w sieci polskim portalem :smile: Gratuluję zarówno pomysłu jak i wypracowanej marki - fakt zgody tylu firm świadczy o tym jak Optyczne.pl jest postrzegane.

Swoją drogą czekam z niecierpliwością na wyniki jest zwłaszcza ciekaw jak wypadną tańsze w zestawieniu produkty. Jak pewnie większość czytających.

Ale najgorsze testy wytrzymałościowe to może zostawcie na koniec, co by każdy zawodnik "dotrwał" do mety ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

Najgorsze na koniec - to się rozumie samo przez się. Napięcie trzeba stopniować.

Jeśli chodzi o pełny skład, to nie mogę go jeszcze podać. Jak zawsze są spóźnialscy i ostatnie lornetki do mnie jeszcze idą. W weekend zamykam listę i zaczynamy pierwsze
zabawy. Więc jeszcze chwilę cierpliwości.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

Zdjęcie, Arek, zdjęcie! :) Z wszystkimi lornetkami jednocześnie na szyi… :twisted:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

Będzie na sam koniec. Nawet film nagramy jak się z nimi wszystkimi przewracam ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

No to mamy komplet. W sumie będzie 20 lornetek:

Alpen Optics Rainier 8x42 ED
Bushnell Elite 8x42 ED
Carl Zeiss Victory 8x42 FL T*
Delta Optical Forest II 8x42
Delta Optical Titanium 8x42
Docter 8x42 ED
Fujinon 8x42 MF
Kowa BD42-8 8x42
Leica Geovid 8x42 HD-M
Leica Ultravid 8x42 HD
Nikon EDG 8x42
Nikon HG 8x42 DCF
Olympus EXPSI 8x42
Opticron Countryman 8x42 BGA T
Pentax ED 8x42 DCF
Steiner Ranger Pro 8x42
Swarovski EL 8.5x42 Swarovision
Tasco Essentials 8x42
Vixen New Foresta HR 8x42
Zen Ray ED2 8x43

Pozdrawiam,
Arek
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

To jednak bedzie EDG!
Brakuje Minox, Vortex, Bynolyth, Leupold, Swift, Ecotone; mialy wysokie notowania, ale dystrybutorzy nie maja widac kasy ani ochoty. Lista jest jak najbardziej kompletna. Czekam z niecierpliwoscia na wyniki.
Jak tak policzyc cene ich wszystkich, to ponad 50.000 wychodzi... Arek, bedziesz miał na szyi kolię z najdroższych na swiecie perełek i kryształków :)
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

20 lornetek i 18 wiarygodnych i kompetentnych firm. Brawo dla firm oraz testujących. Wielu znajomych powiadomiłem o teście i również czekają na wyniki. ( Trzeba się uzbroić w cierpliwość ale myślę że będzie warto )
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13