Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 01 Lip, 2011
Propozycja nowej zabawy

Czy jesteś zainteresowany nowym plenerem na forum?
TAK
69%
 69%  [ 23 ]
NIE
30%
 30%  [ 10 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   Propozycja nowej zabawy

Tak sobie pomyślałem, że może warto zmienić całkowicie formułę WP...
Nie małe kroczki, ale może duży skok?

Konkurs na najlepsze zdjęcie - wybierają je użytkownicy forum, oddając głos na jedną pracę. Mile widziane komentowanie, dyskutowanie, dopytywanie o szczegóły i wszelkie inne gadanie, nawet odrobinę nie na temat - ogólna dowolność, zero narzuconych reguł ;) Autorzy prac - jawni. Głosowanie - jawne.
(Czyli krok w tył w stosunku do bieżącego regulaminu WP... )

Czas konkursu - 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia od ogłoszenia konkursu (można wstawiać od razu po podaniu tematu). W tym czasie nie głosujemy, nie komentujemy, lecz napawamy się artyzmem dzieł i szukamy swojego typu. Na dany znak zaczynamy oceniać i rozmawiać o sztuce ;) Po tygodniu ogłasza się zwycięzcę.
Cały cykl trwa zatem 3 tygodnie.

A krok w przód? Pewne "zautomatyzowanie" definicji tematu (oraz obróbki). Jak już wspomniałem temat składałby się z trzech zmiennych, obieranych z następujących pul (moja propozycja)...

TEMATYKA:
- abstrakcja
- akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.)
- architektura
- człowiek
- dowolna
- martwa natura
- noc
- pejzaż
- roślina
- technika (pojazdy, maszyny itd.)
- zwierzę

TECHNIKA:
- fotomontaż
- grafika (kreatywna obróbka)
- hdr
- kolorowe
- krosowanie
- monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)

FORMAT:
- dyptyk
- kwadrat
- pionowy
- poziomy
- tryptyk

Np: [Akcja, grafika, tryptyk] albo.. [Pejzaż, pion, HDR]...

Początkowo myślałem by losować z wszystkich trzech zmiennych, ale mam wątpliwości jakby to mogło być technicznie zorganizowane...
Dlatego myślę, że chyba najlepszym wyjściem byłoby gdyby zwycięzca precyzował temat i wykonanie pracy następnej edycji, wybierając trzy zmienne z poniższej puli. Może odstąpić od zmiennych “technika” i “format” - najważniejsza jest tylko kategoria: temat. Wygrał - decyduje. No chyba , że ktoś wymyśli sposób zautomatyzowania generowania tematów i obróbki kolejnych edycji ;)

Co Wy na to?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Piszę się na to. Luuubię się bawić :)
Poza tym widzę, że "regulamin" nie jest jak kaganiec czy kajdanki, więc tym bardziej mi to pasuje.
 
 
fatman 
Optyczny



Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Za dużo zmiennych w tym równaniu imho :sad:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

a mi sie zmienne podobaja ;)
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

fatman, ale dlaczego? Rozwiń.
 
 
komor 
Moderator



Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

hijax_pl napisał/a:
Może odstąpić od zmiennych “technika” i “format” - najważniejsza jest tylko kategoria: temat. Wygrał - decyduje.

Ale czym to się wtedy różni od aktualnego WP?
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

moronica, mi też się podobają. I ta furtka, że "wygraniec" może odstąpić od definiowania techniki i formatu. Ale gdy zdefiniuje - może to być ciekawe wyzwanie :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

komor napisał/a:
Ale czym to się wtedy różni od aktualnego WP?
Przynajmniej tym, że nie pojawi się temat w stylu: "Sceny dworcowe" czy tez "Domowy zwierzyniec z uczuciem" ;)
(bynajmniej nie odmawiam im kreatywności ;) )
masza napisał/a:
Ale gdy zdefiniuje - może to być ciekawe wyzwanie
Właśnie w tych dwóch dodatkowych komponentach upatruję ciekawych wyzwań.
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

komor, zasadnicza różnica: brak anonimowości. Odwaga wystawiających pracę i komentujących. Odpowiedzialność za słowo.
 
 
Cola 
Rozmowny



Posty: 338
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

masza napisał/a:
Odpowiedzialność za słowo


:mrgreen:
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Cola, z czego rżysz, że tak trywialnie zapytam? ;)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   Re: Propozycja nowej zabawy

hijax_pl napisał/a:

Początkowo myślałem by losować z wszystkich trzech zmiennych, ale mam wątpliwości jakby to mogło być technicznie zorganizowane...

Podoba mi się ten pomysł. W tej chwili zwycięzca wybiera temat, co ma być nagrodą. Mam jednak wątpliwości, czy to faktycznie jest nagroda...
Co do samego losowania, to - gdyby pomysł spodobał się - mogę je zorganizować. Gwarantuję uczciwe losowanie (ze zwracaniem/bez - do określenia), mogę napisać skrypcik w R CRAN :) .
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Brakuje jeszcze definicji z jaką migawką i przysłoną trzeba wykonać kadr. :wink:
Zaproponowane zasady zamiast dać swobodę fotografowi, dają mu ograniczenia. :grin:
 
 
Cola 
Rozmowny



Posty: 338
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

@Masza

ano z tego że jak oceniamy anonima (który i tak później nim być przestaje) to nie musimy brac odpowiedzialnosci za swoje slowa, a jak wiemy kogo oceniamy to juz musimy? :mrgreen:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

B o g d a n, nie koniecznie. zamiast ograniczac tematyka - ogranicza technika wykonania. czy w ostatnim plenerze "na budowie" znalazles jakiekolwiek zdjecie, ktorego nie spodziewales sie tam znalezc? co definiuje zdjecie w wiekszym stopniu, technika czy tematyka?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 16