Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon obiektywy
Autor Wiadomość
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   Canon obiektywy

Czy ktos z was mial do czynienia z tymi obiektywami
jesli tak to czy moglby przedstawic opinie na ich temat:

EF 50mm f/1.2L USM
EF 85mm f/1.2L II USM

czy sa warte swojej ceny czy to tylko pis
na wode fotomontaz?

i tansze:

EF 50mm f/1.4 USM
EF 85mm f/1.8 USM

co warto kupic ze staloogniskowych do portretu?
pozdr
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutt
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

Ja uzywam 35/1.4L i 85/1.8 na 400D. 85 jest calkiem dobry otwarty i bardzo ostry w 2.2m. 35L jest doskonaly od 1.4 (troche podatny na "purple fringing" przy mocnych kontrastach. 85L jest obledny ale bardzo kosztowny, swietny od 1.2, ale nielatwy do pstrykania z wolnej reki, wystarczy, ze bujniesz sie centymetr na pietach i masz nos w fokusie i rozmyte oczy. Chcialbym miec wlasny, ale raczej wydam pieniadze na 5D+135L. 50L nie uzywalem, ale czytalem, ze ma problemy z fokusem przy wyzszych f/. Widzialem wiele pieknych zdjec zrobionych z 50L, ale czy jest on warty $1000 wiecej niz 1.4 USM?
Jezeli zdecydujesz sie na 50mm, sprawdz 100/2m, rowniez swietny do portretow, w klasie jakosci i ceny 85/1.8
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

A z jakim body mają te obiektywy współpracować ?
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007   

5D lub nastepca - ale raczej 5D - nie ufam nowosciom.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

Mam właśnie 5d i mogę z czystym sumieniem polecić 35/1.4 superszkło ! na tym body , mam od niedawna również 85/1.8 też bardzo je sobie chwalę za plastykę i bokeh ale nie mam z nim jeszcze wielu doświadczeń .
Z tych fotek co na razie zrobiłem 85/1.8 jestem zadowolony.

Jedna rada : do body 5d przed decyzją zakupu obiektywu testuj je !
Np. mój pierwszy 85/1.8 to było mydełko :twisted: dopiero trzeci był ok i mogę go porównać do 135/2 L :P
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

W uzupełnieniu tego co napisałem to wg opinii znawców ( za takiego uważam tommy_J - moje źródło zakupów) nie warto 4x przepłacać za np. 85/1.2II dlatego zdecydowałem się na 85/1.8 i po testach jestem zadowolony - moje odczucia pokrywają się w pełni z tym co znalazłem w testach 85/12.II vs 85/18.
Na forum canon-board.info znajdziesz odpowiednie testy i porównania.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Ja tylko napiszę, że 85/1.8 to moje najlepsze optycznie szkło. Warto kupić. Na 5D polecam jeszcze ze stałek 135/2 L i 35/1.4 L. Na pewno warto też jest mieć standart 50/1.4, ale przy 35L nieczęsto się go chyba będzie zakładać na body... :wink:
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Widziałem sporo zdjęć zrobionych Canonem 85 F/1.8
Bokeh jest bajeczny, ten obiektyw będzie chyba moim następnym zakupem po 70-300 IS. Będzie idealny do poważniejszej zabawy z portretem, a nawet do każdego rodzaju zdjęć. Za takie nieostrości warto zapłacić, a cena tego szkła wcale nie jest wygórowana.
Kusi mnie też zakup prawdziwego obiektywu makro. Ze skalą odwzorowania 1:1
Zanosi się na wiele dylematów przed zebraniem pełnego kompletu szkieł.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Monastor napisał/a:
Widziałem sporo zdjęć zrobionych Canonem 85 F/1.8
Bokeh jest bajeczny, ten obiektyw będzie chyba moim następnym zakupem po 70-300 IS. Będzie idealny do poważniejszej zabawy z portretem, a nawet do każdego rodzaju zdjęć. Za takie nieostrości warto zapłacić, a cena tego szkła wcale nie jest wygórowana.
Kusi mnie też zakup prawdziwego obiektywu makro. Ze skalą odwzorowania 1:1
Zanosi się na wiele dylematów przed zebraniem pełnego kompletu szkieł.

Widziałem gdzieś w internecie przyzwoite efekty z 85mm f/1.8 + pierścienie dystansowe kenko.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Arv napisał/a:

Widziałem gdzieś w internecie przyzwoite efekty z 85mm f/1.8 + pierścienie dystansowe kenko.

Mam coraz większą ochotę na to szkiełko :)
Pamiętasz może gdzie widziałeś te fotki?
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Monastor napisał/a:
Arv napisał/a:

Widziałem gdzieś w internecie przyzwoite efekty z 85mm f/1.8 + pierścienie dystansowe kenko.

Mam coraz większą ochotę na to szkiełko :)
Pamiętasz może gdzie widziałeś te fotki?

Canonboard ? Czyjaś galeria ? Nie pamiętam.
Na 85tkę ja też mam chętkę.
Cyknąłem w pracy parę fotek dzieciakowi bawiąc się GO i zawisła mi kopara.
Gdybym się musiał do czegoś przyczepić to do aberracji.
Miałem też parę chybionych ostrości i nie wiem już, czy to AF czy może ja się przesunąłem ....
Mam teraz do zabawy 50tkę 1.8 Mark I i przyznam, że 85tka podoba mi się bardziej.

MAM:
http://canon-board.info/showthread.php?t=22915
Ostatnio zmieniony przez Arv Nie 30 Wrz, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

85/1.8 aberracje MA. :P
I tak warto kupić. :wink:
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Aberracje to coś, czego bardzo nie lubię. Inna sprawa, że portrety często świetnie wyglądają w czerni i bieli (a tam w zasadzie aberracje nie przeszkadzają aż tak bardzo... mimo to nieuzasadnione użycie palet monochromatycznych jest zupełnie bez sensu), poza tym wszystko da się poprawić komputerowo, ostatecznie dobrać przysłonę, przy której problem nie jest aż tak wyraźny (chociaż robienie tego kosztem bokeh to w przypadku tego szkła grzech).

Arv <- Pewnie się przesunąłeś. Nie wiem ile dokładnie ma głębia ostrości przy 85 mm i przysłonie 1.8 ale na pewno jest dość płytka.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Monastor napisał/a:
Arv <- Pewnie się przesunąłeś. Nie wiem ile dokładnie ma głębia ostrości przy 85 mm i przysłonie 1.8 ale na pewno jest dość płytka.

Z bliska ~2-3 cm chyba.
Ale byłem też na koncercie i tam z daleka też było parę chybień (ciemno).
Dlatego najpierw będzie lampa (i wspomaganie AF), potem 85tka.
A na końcu ... chyba sobie kupię 20D ;-D
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

Z AF też mam problemy przy bardzo słabym świetle. Sigma 17-70 F/2.8-4.5 i 400D
Niektóre rzeczy wymagają niestety ręcznego ogniskowania. Na przykład gwiazdy (bo aparat sam nie ustawia na nieskończoność), obszerne, słabo oświetlone pomieszczenia. Po prostu wspomaganie lampą wbudowaną nie wystarcza.
Mimo wszystko najpierw zakupię obiektywy, a dopiero potem lampę. I tak używam jej sporadycznie. Kiedy zacznę fotografować ptaki w nocy, kupię coś porządnego. Na razie wszystko mogę obsłużyć ostrzeniem manualnym. Poza tym sytuacje w których fotografowałem ciemne sceny bez wyraźnie kontrastowych elementów mogę policzyć na palcach jednej ręki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15