Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 31 Sie, 2011
Teleobiektyw 70-200 Canon
Autor Wiadomość
papajek 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   Teleobiektyw 70-200 Canon

Witam!
W swoich planach mam zamiar zakupić teleobiektyw do Canona, zastanawiam się aktualnie nad dwoma, a dokładnie:
1. Sigma
2. Canon
I tak, Sigma, światło 2.8 to na pewno na plus, jednak czytałem, że wychodzi "mydło" czy 2.8, natomiast Canon, to jednak "elka" lepiej wykonana. Jak radzicie? Może posiadacie lepsze oferty w tych granicach cenowych, do 2400zł. Obiektyw głownie do zdjęć sportowych, fotoreporterski, czy artystycznych.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 06 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Jeśli nie potrzebujesz światła 2.8, to Canon. Ja bym tej Sigmy nie kupił właśnie ze względu na słabą rozdzielczość.
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Temat wałkowany na forum wiele razy, wystarczy trochę poszukać.
Ostatnio zmieniony przez goltar Nie 04 Wrz, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darkstom 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   tele do canona 550d

Witam :)

aktualnie posiadam canona 500d z obiektywem sigmy 17-70 f28-40 os i jestem z niego bardzo zadowolony, lecz nadszedł moment o powiększenie zestawu o jakiś tele obiektyw :)

zastanawiam się nad takimi szkiełkami i prosze was o wskazanie które jest najlepsze.

Sigma 70-200 mm f/2.8 II EX APO DG MACRO HSM cena 2799zł
Canon EF 70-200 mm f/4.0 L USM cena 2440zł
Tamron 70-200 mm F/2,8 Di LD [IF] Makro cena 2750zł

te 3 obiektywy moim zdaniem sa najlepsze w przedziale cenowym do 3000zł :)
oczywiście mozecie proponować swoje sugestie co lepsze :)

obiektyw ma być używany jako dodatkowy przy robieniu zdjęć przyrody i różnych ciekawych widoków do których nie da się podejść wystarczająco blisko.

ps.
i obiektyw chce kupić w sklepie http://fotozakupy.pl albo fotojoker :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Moim zdaniem nowego C 70-200/4 się nie opłąca kupować, bo na rynku jest mnóstwo używanych.

Ja bym wziął Tamrona, o ile nie potrzebujesz jakiegoś bardzo szybkiego AFa.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Jak ma być do widoków to taki Tamron się sprawdzi, jak do czegoś co się rusza to raczej eLka Canona.
 
 
Darkstom 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Przepraszam za błąd w wątku :( w temacie napisałem dobrze ze chodzi o tele do 550d, a w wątku napisałem o 500d ;/

tak więc posiadam zestaw canona 550d z sigma 17-70. reszta już jest ok napisana :)


a co do tamrona to serio tak kiepsko z ta szybkością u niego jest? Przy ruszających obiektach może być tak duży problem problem?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Darkstom napisał/a:
w temacie napisałem dobrze ze chodzi o tele do 550d, a w wątku napisałem o 500d ;/
Nie ma to znaczenia...
Darkstom napisał/a:
a co do tamrona to serio tak kiepsko z ta szybkością u niego jest?
Szybkość nie jest zła (o ile nie biega po całym zakresie). Gorzej z dokładnością. Ale moje doświadczenia to są na bazie nikonowej wersji...
Cytat:
Przy ruszających obiektach może być tak duży problem problem?
Na pewno nie jest to obiektyw na rajdy samochodowe (chyba, że fotografując na pułapkę ostrości) ;)
Ale do większości zastosowań myślę, że wystarczy.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Szybkość nie jest zła (o ile nie biega po całym zakresie). Gorzej z dokładnością. Ale moje doświadczenia to są na bazie nikonowej wersji...


Moje doswiadczenia na bazie wersji do canona sa troche inne - dokladnosc nie jest taka zla/jesli jak napisal hijax_pl nie bladzi przy slabym oswietleniu/, gorzej z szybkoscia. Do widokow i przyrody nieozywionej moze byc, do szybciej mogacych sie przemieszczac stworzen trzeba zbierac na canona 70-200/2,8L :smile:
 
 
Darkstom 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

a moze coś połączonego z konwerterem? Tylko nie mam pojęcia co i jak bo się na tym nie znam.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Darkstom napisał/a:
w przedziale cenowym do 3000zł


Tu np. jest taki jeden mieszczacy sie w zalozonym przedziale cenowym:

http://allegro.pl/canon-7...2104178456.html
:smile:
 
 
inquirindo 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

witam wszystkich i prosze o porade w wyborze obiektywu do krajobrazow i przyrody .celuje wstepnie na 70-200 f2,8 lub f4 z l-ek uzywka z dobrej reki ,lubi focic wieczorami wiec malo swiatla podpiera pierwsza wersje . to bedzie pierwsza l-ka wiec ufam doswiadczonym , czy zwiekszenie ex 1,4 lub 2 nie traci na jakosci ? canon 600d .pozdrawiam.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

inquirindo, a tak konkretniej to jakiego typu przyrody?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

Oczywiście, że jakość będzie gorsza przy zastosowaniu TC.
W przypadku 1.4x nieznacznie, przy 2x już całkiem wyraźnie.
No i przy wersji f4 i tc2x robi się f8 a wtedy zaczyna się kombinacja z AF.
Wg. mnie - 70-200/2.8 + TC 1.4.
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

Jeśli ta przyroda to nie dzikie zwierzęta to może warto zastanowić się nad Tamronem ?
Poza tym podobnych tematów jest tu na forum na pęczki. Wystarczy poszukać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17