Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 23 Gru, 2011
Sony a390/290 ; canon 1100d. który z nich polecacie??
Autor Wiadomość
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

xadam4 napisał/a:
1000d ma stabilizacje w obiektywie
ale to tylko zalezy od zestawu w jakim kupisz1100D. możesz go kupic w zestawie ze szkłem ze stabilizacją , np 18-55 IS, albo ten sam model bez IS. tak wiec stabilizacja lub jej brak to nie cecha aparatu tylko obiektywu. stwierdzenie to oczywiscie tyczy sie systemow ktore nie maja stablizacji matrycy tylko w obiektyach (canon nikon).

btw, nie polecam żadnego zestawu ze szkłem 18-55 bez IS. to szkło jest wyjątkowo kiespkie. nowszy model,ze stabilizacją (IS), sparawuje sie o wiele lepiej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

xadam4 napisał/a:
który z tych modeli jest lepszy? 1000d czy 1100d??
1100D.
xadam4 napisał/a:
są one w sklepie i 1000d ma stabilizacje w obiektywie i czyszczenie matrycy. a 1100d nie ma obiektywu takiego ani czyszczenia.
O ile mi wiadomo, to 1100D ma również czyszczenie matrycy i z całą pewnością można go kupić w zestawie z obiektywem IS.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

xadam4, wg specyfikacji na optycznych 1100d ma czyszczenie matrycy
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

jaad75 napisał/a:
O ile mi wiadomo, to 1100D ma również czyszczenie matrycy
zgadza sie.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

kufel napisał/a:
btw, nie polecam żadnego zestawu ze szkłem 18-55 bez IS. to szkło jest wyjątkowo kiespkie.
A w wersji III?
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

jaad , a ktory to dokładnie ten III? bo modeli bez IS jest 4 z tego co widze na optycznych a do zestawów ze szkiel bez is głownie dodawany jest jeden.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

kufel napisał/a:
jaad , a ktory to dokładnie ten III?
III, to jest ten, który wyszedł równolegle z wersją IS II:



Cytat:
The EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 III is a standard zoom lens that is light and compact and will replace the standard kit lens with future EOS kits. It includes aspherical lenses and coatings plus a redesign that positions elements to minimise ghosting and flare. Consisting of 11 elements in 9 groups it has a circular aperture and optimised AF control.


[ Dodano: Sro 21 Gru, 2011 19:08 ]
I jeszcze:
Cytat:
The new version of the non-stabilized lens is much sharper than the older version, very similar to the new IS II version, only not having Image Stabilization.


[ Dodano: Sro 21 Gru, 2011 19:13 ]
Generalnie wychodzi na to, że wersji 18-55 jest na rynku 7: I/II USM, I/II/III (bez USM) i I/II IS. Do 1100D dodawana jest wersja III (bez USM) lub IS II.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

jaad75 napisał/a:
III, to jest ten, który wyszedł równolegle z wersją IS II:
aaa, czyli świeże szkło. jakos umknela mi informacja o nim.

żeby była jasność , mnie chodziło o starą wersje tego szkła , jest test na Opt. , którą jeszcze czasem (o zgrozo) można zobaczyć w sprzedaży w zestawie.
 
 
xadam4 
Uczestnik


Posty: 71
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

kufel napisał/a:
ale to tylko zalezy od zestawu w jakim kupisz1100D. możesz go kupic w zestawie ze szkłem ze stabilizacją , np 18-55 IS, albo ten sam model bez IS. tak wiec stabilizacja lub jej brak to nie cecha aparatu tylko obiektywu. stwierdzenie to oczywiscie tyczy sie systemow ktore nie maja stablizacji matrycy tylko w obiektyach (canon nikon).

ja to wiem, pisałem o obiektywie chyba że jakoś źle to wyraziłem. i mam do wyboru 2 zestawy 1000d z 18-55 IS albo 1100D bez IS

Cytat:
jaad75 napisał/a:
O ile mi wiadomo, to 1100D ma również czyszczenie matrycy
zgadza sie.


no to mnie wprowadzano w błąd. również jak czytałem inne fora. i "na pudełku" też nie było tej informacji a przy 1000D była więc już nie wiem ...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Gru, 2011   

xadam4 napisał/a:
i "na pudełku" też nie było tej informacji a przy 1000D była więc już nie wiem ...
Bo w czasie gdy powstawało 1000D to była wielka nowość a dziś to już raczej standard jest...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

xadam4 napisał/a:
i mam do wyboru 2 zestawy 1000d z 18-55 IS albo 1100D bez IS
zatem upewnij się czy ten obiektyw bez Is to starszy czy nowszy model. z tego co zacytował jaad75 to ten nowy powinien być OK. jeśli okaże się ze to ten straszy - szukałbym zestawu z nowszą wersją. najlepiej jednak z IS - lepiej mieć niż nie . a jak nie będzie to po prostu kup osobno obiektyw i puszkę.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

Nie znalazlem na stronie Canona zadnej wzmianki o automatycznym czyszczeniu matrycy w 1100D. W instrukcji tez ani slowa. Wyglada na to, ze faktycznie zaoszczedzili na trzesawce.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

cybertoman napisał/a:
Nie znalazlem na stronie Canona zadnej wzmianki o automatycznym czyszczeniu matrycy w 1100D. W instrukcji tez ani slowa. Wyglada na to, ze faktycznie zaoszczedzili na trzesawce.
faktycznie :roll: ja poszedłem w drugą stronę : znalazłem sporo wątków o braku czyszczenia matrycy.
 
 
xadam4 
Uczestnik


Posty: 71
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

A więc miałem rację co do czyszczenia. będę wiedział jaki model jak pojadę znów na co się nie zanosi.. ale postaram się jechać. więc jak? 1000D czy 1100D?? niby to tylko jest różnica w matrycy chyba że są jeszcze inne szczegóły różniące je?
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

xadam4, zobacz te linki

1000D vs 1100D

link tam gdzie jest zielona gwiazdka przy specyfikacji oznacza to zmianę w stosunku do 1000D.

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2011 13:26 ]
ogólnie trochę zmian jest. zwiększona liczba pkt Af, większy zakres kompensacji ekspozycji. większy wyświetlacz , tryb wideo oraz większy zakres iso.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15