Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 23 Gru, 2011
Sony a390/290 ; canon 1100d. który z nich polecacie??
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

jaad75 napisał/a:
Jakieś tam da się wszystkim, tyle, że nie wszystkim równie wygodnie.

Oczywiście, z tym się zgadzam.

hijax_pl napisał/a:
bakcyla można załapać już po 2 tyg zabawy.

I co, od razu zacznie przeszkadzać słaby wizjer i brak drugiej rolki? Jak ktoś jest taki ekstremalny to wtedy kupuje po tych dwóch tygodniach lepsze body, a korpus entry-level zostawia jako backup. :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






o_andrzej
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

hijax_pl napisał/a:
o_andrzej, jeździsz też maluchem? ;-)


Nie, jeszcze gorzej. :) Peugeot 307, francuski awaryjny syf. Dla takich naiwniakow jak w sam raz. Zlosliwa bestia, od 6-ciu lat nie chce sie zepsuc.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

o_andrzej napisał/a:
Nie, jeszcze gorzej. Peugeot 307, francuski awaryjny syf.
Mniej wygodny od maluszka?
o_andrzej napisał/a:
Zlosliwa bestia, od 6-ciu lat nie chce sie zepsuc.
Ojej.. Ale czy twierdziłem, że musi się zepsuć?.. Jeździć - jeździ, a to najważniejsze, nie?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Petrolhead?

:lol:
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

o_andrzej napisał/a:
Nikon d7000 (juz prawdziwy aparat czy nie?), radzi sobie, jak moge ocenic, swietnie z jego obsluga. Coz, narzeka na przepalenia (mniej wiecej co 5-a fotka)

Może mu podpowiedz żeby bracketing wyłączył ;) Też kiedyś znajomy chciał oddać aparat do serwisu, bo tylko co trzecie zdjęcie miał dobrze naświetlone, a reszta pół na pół - za jasne i za ciemne ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

maput napisał/a:
Też kiedyś znajomy chciał oddać aparat do serwisu, bo tylko co trzecie zdjęcie miał dobrze naświetlone, a reszta pół na pół - za jasne i za ciemne
Jakie to szczęście, że te najprostsze EL nie mają takiej funkcji.. :lol:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

hijax_pl napisał/a:
o_andrzej napisał/a:
Nie, jeszcze gorzej. Peugeot 307, francuski awaryjny syf.
Mniej wygodny od maluszka?[


Łoł, hijax z tym maluchem to pojechałeś nawet więcej niż masz w zwyczaju (a jak chyba przyznasz, specjalnie się nie ograniczasz w plastyczności swych porównań):-)

Maluch (czyli najtańszy i chyba jeden z najprymitywniejszych niezabytkowych pojazdów), drogi przyjacielu to w tej skali porównania dla sprzętu foto najtańsza mydelnica f-my dowolnej w kolorze dowolnym z matrycą dowolnie małą, jakimis dwoma przyciskami, możnościa wybrania trybu 'uśmiech', 'szalona noc' bądź 'palma'. Co więcej, pochodzący tak gdzięś z okolic roku 2001-2002. mam takiego, nazywa się Canon a20. Moja żona posiadła go w 2001 i się w nim prawie zakochała. Mało kto miał cyfraka, a ona miała. Tak jak z maluchem za kommunizma w latach 70-tych :-) BTW - aparat zdjęcia robił (maluch jeżdił). Jak na nie patrze dzisiaj, to się dziwię, ze to się ogladało (dziwię się jak się z rodzicami pakowałem do malucha jadąc nad morze). Optyka tak mydli, że ażą miło (maluch tak jedzie że aż słabo) :-)

No więc, drogi hijaxie, mistrzu zręcznego porównania, jeśli taki d3x będzie takim sobie tanim audi a6 (wszak majbachom i bentlejom to w skali foto porównanie z dowolnie hyperową syfro-luszczanką 135 mocno by raczej uwłaczało), to taki 1100d będzie mniej więcej fałwe polo, tojka jaris itede (canona z francuskimi autami porównywac nie będę, zbyt cenię cytrynki :-) ). Trochę piją pod pachami, ale w sumie to fajne autka. Zadziwiająco wygodne w eksploatacji i w sumie motoryzujące niemałą część naszego ( i nie tylko) społeczeństwa (no przecież, że nie narodu).

A swoja droga to oba tryby preselekcji wraz z korekcją ekspozycji są naprawdę wygodne i nie wymagają posiadania dwóch kółek. Kiepski wizjer i tak lepszy niż jego kompletny brak i konieczność robienia zdjęć metodą na zombie. Oczywiście, gdybym miał możność wolałbym i dwa kóleczka i lepszy wizjer (ale w APS-C, to i tak nędza zawsze, a różnice między 1000d a d90 to w porównaniu z jakimkolwiek normalnym wizjerem w tych aparatach, które miały duże lustra to zaledwie kosmetyka i śmiech marny). Ale jak budżecik niski, to brac kupować. Za kilka lat, gdy delikwent już przetrwa z zaciśnietymi zębami okres 'gdybym miał d7000 to bym robił taaakie foty, to będzie się często gęsto śmiał z tego i używał od czasu do czassu 1100d. Posiadając do kompletu 5dmkIII lub i iV :-)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

o_andrzej, trzymajac sie tematu zamiast oddryfowywac w swiat motoryzacji, wiekszosc osob kupujac pierwsza lustrzanke patrzy na 2 parametry - liczba megapikseli i zakres ogniskowych obiektywu (a konkretniej jaki dadza im zoom, stad tyle osob uzywa obiektywow 18-200 i dluzszych). wiekszosc z nich nawet uzywajac lustrzanke przez dluzszy czas tych pogladow nie zmieni co zazwyczaj jest znakiem, ze nigdy nie poczuli potrzeby zaglebiania sie w fotografie poza naciskanie spustu. to prawda, ze fotograf jest wazniejszy niz sprzet, ale nalezy miec na uwadze ze jak kogos interesuje nie fotografia a naciskanie spustu to zwyczajnie nie bedzie wiedzial czego tak naprawde mu brakuje w jego sprzecie i co mialby z tym zrobic gdyby to mial. i wlasnie takie osoby beda do znudzenia powtarzaly, ze klasa sprzetu jest nieistotna i kazdym aparatem mozna wykonac piekne zdjecia. po prostu nie wiedza, ze te same piekne zdjecia mozna wykonac w sposob wygodniejszy, bardziej kontrolowany i swiadomy, ze zdjecie nie zaczyna i nie konczy sie na nacisnieciu spustu, ze ogniskowa nie jest jedynym parametrem obiektywu na ktory nalezy zwracac uwage i ze nie istnieje cos takiego jak obiektyw do wszystkiego

ale wiadomo, zycie jest zyciem, kwestia budzetu czesto jest nie do przeskoczenia i miedzy slabym korpusem i zadnym korpusem roznica jest taka, ze zadnym korpusem zdjec nie wykonasz. po jakims czasie jak/jesli wsiakniesz w to hobby to juz bedziesz mial lepsze pojecie o tym, czemu inwestowanie w sprzet nie jest jakims frywolnym wynikiem snobizmu tylko zwyczajnie dobieraniem narzedzi pod swoje potrzeby. i wtedy zrozumiesz dlaczego niektorzy wola poczekac rok by dozbierac na cos lepszego niz od razu kupic cos przecietnego. na szczescie korpusy maja to do siebie, ze mozna je sprzedac i kupic cos innego ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

moronica, bardzo ładnie napisane. Ale motoryzacyjne aberracje kolegi RB też mi się podobają. :) Lepszy taki forumowy folklor niż tylko Sony i Sony… :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

RB, prawie zrozumiałeś przekaz :mrgreen:

A swoją drogą:
RB napisał/a:
oba tryby preselekcji wraz z korekcją ekspozycji są naprawdę wygodne i nie wymagają posiadania dwóch kółek
O ile pod drugą rolkę nie można ustawić korekcji czy iso to fakt - wystarczająco wygodne gdy niezbyt często trzeba zmieniać ;)
RB napisał/a:
a różnice między 1000d a d90 to w porównaniu z jakimkolwiek normalnym wizjerem w tych aparatach, które miały duże lustra to zaledwie kosmetyka i śmiech marny
do momentu, kiedy pentalustro się nie zakurzy od środka ;) Ale fakt - w APS-C nigdy nie będzie lustra z pełnej klatki. I na odwrót...
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

hijax_pl napisał/a:
] do momentu, kiedy pentalustro się nie zakurzy od środka ;)


Jak u mnie bedzie już prawie 5 latek... :mrgreen: jak ni chuchu się nie kce zakurzyc :-)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

RB napisał/a:
Jak u mnie bedzie już prawie 5 latek... jak ni chuchu się nie kce zakurzyc
I to ma oznaczać, że tak jest ze wszystkimi lustrzanymi wizjerami świata? Odważna teza... Nie przyjmuję jej. Dlatego, że widziałem już paprochy...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

hijax_pl napisał/a:
I to ma oznaczać, że tak jest ze wszystkimi lustrzanymi wizjerami świata? Odważna teza... Nie przyjmuję jej. Dlatego, że widziałem już paprochy...

Ale przecież tę tezę można odwrócić. :)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

hijax_pl napisał/a:
RB napisał/a:
Jak u mnie bedzie już prawie 5 latek... jak ni chuchu się nie kce zakurzyc
I to ma oznaczać, że tak jest ze wszystkimi lustrzanymi wizjerami świata? Odważna teza... Nie przyjmuję jej. Dlatego, że widziałem już paprochy...


Nie przejmuj sie. Ja tylko napisałem, że kurzenie się nie jest immanentnie wmontowane w pentalustro :-) Drogi hijaxie, nadinterpretujesz osto :-) a co gorsza naginasz niby niezauważlnie zasady logiki do swych tajemnych celów :mrgreen:
Podobnie to, ze widziałem pentapryzmy które dawały obraz jakby były mętne od nowości (no np. seria EOSów 50/55...) nie oznacza, że moja 600si też jest w podobny sposób popsuta. Ani, że wizjer a77 jest do d.y :-) bo ma paprochy w a390.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

RB napisał/a:
Ja tylko napisałem, że kurzenie się nie jest immanentnie wmontowane w pentalustro
Jednakowoż tak a nie inaczej zareagowałeś na moje twierdzenie o kurzeniu. Co więcej - nie napisałem, że się kurzy cały czas, ale w swojej wypowiedzi określiłem pewna granicę czasu, gdy to zjawisko może potencjalnie stać się już upierdliwe.
RB napisał/a:
Drogi hijaxie, nadinterpretujesz osto a co gorsza naginasz niby niezauważlnie zasady logiki do swych tajemnych celów
Przesadzasz... O ile nie powiedzieć - soniakujesz ;) :)
RB napisał/a:
Podobnie to, ze widziałem pentapryzmy które dawały obraz jakby były mętne od nowości (no np. seria EOSów 50/55...) nie oznacza, że moja 600si też jest w podobny sposób popsuta. Ani, że wizjer a77 jest do d.y bo ma paprochy w a390.
Jestem jednak zdania, że [generlanie] pryzmat daje lepszy obraz od lusterek. Co ma swoje też umotywowanie w technice - które przyjmuję (choć być może to kolejne imponderabilia ;) ).
Mam nadzieję, że z tym nie będziesz polemizował ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15