Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze , około 3000zł - Nikon vs Canon
Autor Wiadomość
Jarpo16x 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   Pomoc w wyborze , około 3000zł - Nikon vs Canon

Witam, przyszedł czas abym kupił sobie dobrą lustrzankę. Do tej pory mam Konica Minolta z20 , który mam już 7 lat i za bardzo nie znam się na tych wszystkich pojęciach dotyczących lustrzanek , chociaz trochę poczytałem. Mieszkam na wsi i potrzebuję aparatu do robienia zdjęć: ludzi, przyrody(krajobrazy) , zwierząt ,ptaków(zdjęcia serią ,bardzo ważne), no i zdjęć na meczach T-Mobile Ekstraklasy.
Chcę również aby aparat kręcił super filmy HD . Chciałbym, żeby aparat mógł robić zdjęcia rozmytych świateł (fajerwerki) jak też i nieporuszone światła , no i zależy mi żeby robił dobre zdjęcia po ciemku (moja konika minolta przy braku światła słonecznego prawie każde zdjęcie robi poruszone).
I tak , oto aparaty o których dużo czytałem,
Nikon D90 (premiera w 2009 więc nie wiem dlaczego jest lepszy od Canona 600d , który miał premierę w 2011 i ma podobną cenę)
Canon 550d lub 600d
Canon 50d lub 60d - dopiero przeczytałem ich cenę, te aparaty odpadają
Lub inny Nikon .
Możecie przy okazji przedstawić zestawienie aparatów według "półek"?Bo czytałem dużo tematów i często znajdywałem teksty , że "NIKON d90 to wyższa półka od canona 600 D" , ja pytam jak skoro jest starszy o 2 lata, czyli starsza technologia i tańszy .

Druga sprawa , obiektyw
czy obiektyw kupiony z aparatem kit np. 18-135 do canona jest gorszy od jakiegoś nie standardowego??I co ten obiektyw daje?czy może zupełnie zmienić jakość robionych zdjęć??(i co dają te większe numery w obiektywie, czy to jest powiększenie ?Czy lepsza jakość zdjęć?)Mam zdjęcia znajomego z nikona d90 i jestem strasznie rozczarowany.


Dzięki z góry za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Jarpo16x napisał/a:
i co dają te większe numery w obiektywie, czy to jest powiększenie ?Czy lepsza jakość zdjęć?)

TU masz przykładowy symulator ogniskowych
Te numerki, to zakres ogniskowych, sprawdź sobie jaki masz kąt widzenia na poszczególnych, a co za tym idzie - jakimi obiektywami/obiektywem będziesz zainteresowany.
Co do aparatów czytałeś wątki: TEN i TEN ?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Jarpo16x napisał/a:
Mam zdjęcia znajomego z nikona d90 i jestem strasznie rozczarowany.

Sprecyzuj.

18-135 to jest zakres ogniskowych od 18 mm do 135 mm. Im większa ogniskowa, tym mniejszy kąt widzenia obiektywu.
"Półka" odnosi się do zaawansowania konstrukcji aparatu, a nie jego wieku. Te z najwyższej półki przeznaczone są dla profesjonalistów.
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   Re: Pomoc w wyborze , około 3000zł - Nikon vs Canon

Jarpo16x napisał/a:

Nikon D90 (premiera w 2009 więc nie wiem dlaczego jest lepszy od Canona 600d , który miał premierę w 2011 i ma podobną cenę)

Ford Mondeo z 2009 to nadal wyższa półka/segment niż Focus z 2011, a cena również może być podobna - już rozumiesz?

Tak poza tym to cały czas używasz sformułowań "aparat ma robić, powinien, ma kręcić" itp.
Po pierwsze potrzebna jest jeszcze optyka, a po drugie w miarę otrzaskany z tematem użytkownik. Inaczej już za chwilę możesz mieć problem jak ze "zdjęciami znajomego z D90"...
Owszem, te korpusy mają pełną automatykę, ale zawierzenie jej to często jak gra na loterii, do tego jpeg uzyskiwany w korpusie też czasem potrafi być masakryczny względem tego co można uzyskać wywołując RAW.
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Moim zdaniem jeśli nie zamierzasz ostro przysiąść i się poduczyć to nie kupuj lustra. Tylko się rozczarujesz. Na razie nie wiesz nic i choćbyś kupił zestaw za 20k zł to on sam za Ciebie zdjęć ślicznych nie zrobi.
Do tego wymagania - zdjęcia sportowe, ptaki... to nie ten budżet.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   Re: Pomoc w wyborze , około 3000zł - Nikon vs Canon

Nie wiem czemu zawsze przy tego typu postach czuję ściemę.
Jakby post był pisany przez osobę, która czyta forum "od zawsze", zna temat doskonale i jednocześnie wyjeżdza z pytaniami ni z gruchy, ni z pietruchy.
 
 
Jarpo16x 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Tutejszyn, wiem temat może napisałem chaotycznie, nie znam całej tej terminologii , ale na zdjęciach się znam. Moją cyfrówką zrobiłem ponad 120 gb zdjęć , na lustrzankach się nie znam, ale szybko się uczę, bo na informatyce jak i elektronice się znam. Przeglądając fora wszyscy piszą językiem niezrozumiałym dla laików, więc nie potrafiłem się tego nauczyć, dlatego proszę o dyskusję i poradę , jaki wybrać aparat. A więc canon eos 550d czy coś innego??Oraz jaki do tego obiektyw?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Jarpo16x napisał/a:
na lustrzankach się nie znam
Jarpo16x napisał/a:
ale na zdjęciach się znam.
A co to lustrzanka? Aparat jak inny. W swojej z20 też masz tryby P, A, S, M... To samo masz w 550D czy innym.
By mieć to samo "zbliżenie" co w z20 powinieneś mieć obiektyw(y) o zakresie ogniskowych 36-290mm.. tyle, że w swojej cyfrówce to 290mm masz przy otworze przysłony f/3.5 - taka kombinacja w świecie lustrzanek to już majątek (nie wspominając już o tym, że nie ma tak jasnych zoomów) ;)
Na szczęście czułość ISO nowych aparatów (nawet kompaktów) miażdży to co oferuje poczciwy z20... Zatem nawet z "ciemnym zoomem" da radę zrobić zdjęcie wieczorem o lepszej jakości niż cyfrówka Twoja oferuje.

P.S.
Nie zastanowiło Cię nigdy dlaczego z20 rozmazuje zdjęcia wieczorem? I jak temu zaradzić? Albo: co to znaczy - zdjęcie poruszone?
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

do 290mm f/3.5 najblizszy bedzie 300mm f/4. do ptakow bedzie bardzo dobry tyle ze kosztuje ok 5500zl i wcale nie jest w tym segmencie jakims wyjatkowo drogim szklem. rowniez sugeruje bys poszukal przyczyny nieudanych zdjec przede wszystkim u siebie, nie w nieudolnosci sprzetu. inaczej nawet zestawem za 20000zl bedziesz robil poruszone zdjecia
 
 
Jarpo16x 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Czytałem ostatnio , że z20 nie ma stabilizatora obrazu , oraz coś o czasie migawki?? To chyba ma wpływ na rozmazanie zdjęć wieczorem.
Czy to znaczy ze musiałbym kupić obiektyw do 300 mm ,aby mięć taki sam zoom jak w zwykłej cyfrówce?
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Jarpo16x, tak
poznaj podstawy ekspozycji (czas naswietlania, przyslona, ISO i co od czego jak zalezy), pocwiczyc mozesz ta wiedze w praktyce uzywajac juz posiadanego aparatu. bez tego inwestowanie w sprzet fotograficzny nie ma wiekszego sensu
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Jarpo16x napisał/a:
To chyba ma wpływ na rozmazanie zdjęć wieczorem.
Blisko. Sprawdź na jakim czasie robisz takie zdjęcia i przy jakim czasie się zdjęcie poruszy. I co ma do tego stabilizacja...
Jarpo16x napisał/a:
Czy to znaczy ze musiałbym kupić obiektyw do 300 mm ,aby mięć taki sam zoom jak w zwykłej cyfrówce?
Dokładnie to 200mm w APS-C (np 550D) będzie odpowiadało Twojej Z20 na maksymalnym "zuumie".
 
 
Jarpo16x 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

tak sądzę,aby zgłębiać tajniki jeszcze bardziej mając już nowy aparat. Wiem , bo moja kuzynka kupiła teraz EOS 600d i zdjęcia zrobione w domu bardziej mi się podobają od Nikona d90 ,gdy go próbowałem aparat był 1 dzień po zakupie , więc nie był zbytnio ustawiany bo moja kuzynka nie jest profesjonalistką w fotografii . Do tego video. Normalnie super wg. mnie , dlatego nie wiem , czemu NIKON d90 jest lepszy, i proszę poradźcie jaki aparat będzie dla mnie najlepszy.

Oto jedno zdjęcie z Nikona D90 . Zapytam , czy to jest max tego aparatu? w takich warunkach , czyli w locie ?
Ostatnio zmieniony przez Jarpo16x Sob 17 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Jarpo16x napisał/a:
tak sądzę,aby zgłębiać tajniki jeszcze bardziej mając już nowy aparat.
Nie chodzi o tajniki, ale o obsługę aparatu. Świadomą.... Po prostu...
Jarpo16x napisał/a:
bo moja kuzynka kupiła teraz EOS 600d i zdjęcia zrobione w domu bardziej mi się podobają od Nikona d90
Jest taka możliwość, bo to jak wyglądają zdjęcia zależy od operatora...
Jarpo16x napisał/a:
więc nie był zbytnio ustawiany bo moja kuzynka nie jest profesjonalistką w fotografii
Aparatu się nie ustawia, ale używa.
Jarpo16x napisał/a:
nie wiem , czemu NIKON d90 jest lepszy
Bo nie chodzi o jakość obrazka, ale o prostotę obsługi. Jak ktoś jedzie na auto to różnic nie dostrzeże. Wyobraź sobie, że w profi aparatach nie ma czegoś takiego jak Auto ;)

[ Dodano: Sob 17 Gru, 2011 22:59 ]
Jarpo16x napisał/a:
Oto jedno zdjęcie z Nikona D90 . Zapytam , czy to jest max tego aparatu? w takich warunkach , czyli w locie ?
A co to znaczy max? Jak na takie parametry ekspozycji i trybie M to całkiem dobrze sobie D90 poradził :D
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Jarpo16x, http://imageshack.us/phot...2/dsc8414q.jpg/ to nie jest adres obrazka tylko strony zawierajacej obrazek dlatego zdjecie sie nie wyswietla

fotografia ptakow wymaga cierpliwosci i umiejetnosci podejscia do przedmiotu zdjecia oraz dobrego swiatla. bez tego wyniki beda takie jak powyzej a nie np takie (d90 ze starym AF 300mm f/4 i ci gwarantuje, ze mozna z niego wyciagnac sporo wiecej)





mam nawet jedno w locie choc AF tego obiektywu pozostawia ogromnie wiele do zyczenia, zwlaszcza z podpietym telekonwerterem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15