Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka do nagrywania filmów
Autor Wiadomość
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   Lustrzanka do nagrywania filmów

Witam!

Mam aktualnie 40D + 17-40/4.0 L + Sigma 70-300/5.6

Potrzebuję coś do nagrywania filmow, najlepsza bylaby kamera ale nie mam kilkunastu czy kilkudziesieciu tys zlotych wiec chce dokupic lustrzanke ktora bedzie bardzo dobrze nagrywala wideo w full hd, bedzie miala wejscie na zewnetrzny mikrofon itp. Chodzi o to ze nie mam aktualnie czym nagrywac filmow, etiud filmowych i tak dalej, czy sekwencji do animacji, chce zajmowac sie tym w przyszlosci profesjonalnie i tak dalej. Mam doswiadczenie w fotografii, raczej artystycznej jestem jako tako obeznany w sprzecie i mam dylemat. Co kupic? Jest 60D, 7D i 5DmarkII. Oczywiscie najlepszy jest 5DmarkII bo jest to pelna klatka ale nie mam tyle kasy, a jest to okolo 7000zł. 7D jest dla mnie gorna granicą i jest to okolo 5000zł. Zastanawiam sie czy nie byloby dobrym wyjsciem kupienie 60D (jezeli oczywiscie nie jest on duzo gorszy od 7D pod wzgledem nagrywania wideo i zdjec, a moze jest mniej wiecej taki sam) i dokupienie do niego mikrofonu zewnetrznego, filtrów ktore sa niezbedne do nagrywania filmow, jakiegos riga z follow focusem. Byłby to super zestaw jezeli mialbym pewnosc ze jakosc nagran nie bylaby gorsza od nagran z 7D. Moze jeszcze bym dokupił obiektyw 50mm /1.8 lub /1.4

Podsumowujac co bedzie lepsze?

7d - 5000zł i pozniej dokupienie zew mikrofonu, follow focusa itd
60D - 3500zł i do tego mikrofon, follow focus, rig i obiektyw 50mm
5DmarkII - nie ma takiej opcji, za duzo kasy

Przy tym do fotografii mialbym tez do dyspozycji 40D z ktorego jestem bardzo zadowolony.

Prosze o pomoc w wyborze, jakies sugestie, niech wypowiedza sie ci ktorzy kręca cos swoimi lustrzankami, ale tak bardziej pro a nie czysto amatorsko, familijnie ; )

a tutaj link dla osob, ktore chca wkorczyc w ten temat - krecenie filmow lustrzanką ( przydatna strona, dzisiaj ja odkrylem )

czekam ...

Maciek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

To troche bez sensu miec dwa apraty jeden do filmow drugi do zdjec.
Jak masz 40D to kup 7D (skoro 5D za drogi), 40D zostaw sobie jako backup.
Mysle ze zdjecia i obsluga 7D nie beda gorsze od 40D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

A ja wręcz odwrotnie - wolałbym nadmiar kasy zainwestować w istotne dodatki, a nie dokładać do puszki, która pod względem filmowym nie da raczej nic więcej niż 60D. Samym 7D bez niczego to się filmów nie nakręci.
Chyba, żeby sprzedać 40D, to może wtedy inaczej by to wyglądało. Ale nawet wtedy wolałbym dokupić jakieś jasne szkiełko a nie mieć wypasione 7D i jedno szkło (bo 70-300 do filmów to chyba nie za często).
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

macusek,
60D - 3500zł i do tego mikrofon, follow focus, rig i obiektyw 50mm
Do 7D musiałbyś dokupować wyświetlacz na sanki lub stelaż/+elektrownia/. Chyba, że lubisz perspektywę z wysokości oczu, albo masz stalowy kręgosłup :grin: .
Ten w 60D może na początek wystarczyć /odchylany/.
Plus jakiś LCD Hood lub Finder w przyszłości.
Dlaczego taki /"50mm"/ obiektyw nie wnikam.
 
 
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

Dlatego własnie rozwazam kupno 60D, chociaz zaczalem tez myslec nad tym co mi da sprzedaz 40D + Sigma 70-300/5.6 APO DG MACRO + karta pamieci 4GB ( taka sigma nowa kosztuje okolo 800zł) z tym, że za jaką cene bym sprzedal taki zestaw ... jezeli za 1500zł to nie wiem czy to się opłaca, jezeli za 2000zł to bylby juz jakis zastrzyk gotowki i moglbym kupic 5DmarkII tyle ze nic wiecej bym do niego nie dokupił :/ no ale pełna klatka to pełna klatka.

50mm / tak jak wczesniej pisalem to glownie do zdjec, lubie 50siatki i najczesciej robie nim zdjecia z tym ze mam pentacona 50mm/1.8 z praktiki, praktiką tez uwielbiam robic zdjecia.

:?: :?: :?:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

macusek, musisz tylko pamiętać, że obiektyw 50 mm na cyfrowej matrycy APS-C da Ci znacznie węższy kąt widzenia niż ta sama ogniskowa na analogowym filmie 35 mm. Stąd delikatne wspomnienie kolegi dcs, że nie wnika czemu 50 mm.
 
 
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

wiem o tym : ) niestety tak jest, kurcze jakie to wszystko pokręcone, wszystko drogie i zdecydować sie trudno. Do 5DmarkII wchodzą tylko obiektywy EF to znaczy ze 50mm to rzeczywiscie 50mm tyle ze obiektywy EF sa duzo drozsze niz EF-S.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

A do kręcenia /do zdjęć też/, jak nie stałki, to wolałbym 17-55/2.8: 1. Światło. 2. Dłuższa ogniskowa /ekwiwalent 88mm, a nie 64mm na FF/
 
 
piter2605 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   Re: Lustrzanka do nagrywania filmów

Cytat:
7d - 5000zł i pozniej dokupienie zew mikrofonu, follow focusa itd
60D - 3500zł i do tego mikrofon, follow focus, rig i obiektyw 50mm


Zdecydowanie 60D, praktycznie nie ma różnicy w wideo między 7D i 60D a ruchomy wyświetlacz na pewno Ci się przyda i zaoszczędzisz na akcesoria.
zobacz poniżej link z porównaniem obydwu modeli, są też parametry wideo:
link (są tu 3 zakładki: high level, specifications i score)
 
 
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

thx za ten link piter2605, dobre porownanie.

Wygląda na to, ze lepszy w moim wypadku bedzie 60D. 7D i 60D sa bardzo podobne, 7D jest dla kogos kto zajmuje sie reporterka, sportem, fotografia przyrody bo jest szybki i bardziej wytrzymaly. Do tego ja mam juz 40D ktory jest bardzo dobry do reporterki, zdjec przyrody, jest dosyc szybki i wytrzymaly na trudne warunki. Czasami zdarza mi sie robic reporterskie zdjecia. Coraz bardziej sie przekonuje do 60D, oczywiscie jakbym mial duzo pieniedzy to nie zastanawialbym sie i kupil 5DmarkII ale nie mam : )

[ Dodano: Czw 15 Gru, 2011 16:25 ]
Ej zrobmy skladke dla mnie na 5DmarkII hehe,

Święty Mikołaju podaruj mi 5DmarkII ! bo jak nieee ...

ehh...
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

macusek napisał/a:
to znaczy ze 50mm to rzeczywiscie 50mm

Na każdej matrycy/filmie 50mm to 50mm ;)
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

A moze tylko 550d lub 600d? Chyba wiele nie straci na jakosci filmowania, a sporo kasy zostanie.
Reszta na optyke i akcesoria. Szkoda kasy na bajery.
 
 
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Dzieki wszystkim za pomoc, bedzie 5DMarkII : ) i dokupie Zoom'a H2N, Viefindera 3.0 i jakiś szary filtr. Wesołych Świąt wszystkim ! :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15