Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 28 Gru, 2011
Pomoc w wyborze pudełka.
Autor Wiadomość
Hipis108 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   Pomoc w wyborze pudełka.

Witam serdecznie!!!!!
Mam nadzieje ze ktos mi cos uswiadomi, lub poprostu pomoże.
Mysle juz od dluzszego czasu nad lustrzanka, ale postanowilem sie nie napalac.
Pierwsza moja opcja byl strzal w 550d z krotkim kitem, lecz postanowilem sie wstrzymac z tym zakupem. Znajomy zakupil 600d jako pierwsza lustrzanke do nauki i jest zadowolony. Drugi operuje 60d bardziej jako profesjonalista, i doradzil mi to co wkoncu sam wywnioskowalem mianowicie, czy warto mi wydac 2600 na aparat z krotkim kitem ktory moze mnie mocno ograniczac? A przez dluzszy czas nie bede mial na to zeby zainwestowac w obiektyw!?Czy nie lepiej kupic uzywana starsza puszke do 1300 i do tego univeralny zoom do 1200??? Moje trafy padly na d80, 40d i 450d.. ???? Prosze podajcie mi jakies glowne zza i przeciw i moze inny model pudelka w takiej cenie.... Dziekuje i pozdrawia.!
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 26 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

Bezapelacyjnie 40D z tych wszystkich, jeśli używany za niewielkie pieniądze.
Kup i foć.
 
 
Hipis108 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

Czy 40d przebieg prawie 50 000 za ok 1300??? to opcja w miare? przebieg nieby nie maly??????
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

Hipis108 napisał/a:
za ok 1300???

Moim zdaniem, za duży przebieg za taką kasę.
900 - 1000 zł góra.
 
 
Hipis108 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

To moze celowac cos nieco innej klasy za 1600 mam d5000???? z dobrym przebiegiem???
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

d5000, mimo, że nowszy niż 40D, to jednak z niższej półki - pominąwszy jakość zdjęć, czy af, d5000 jest MNIEJ ergonomiczny od 40D. Odważę się napisać - bardzo dużo mniej.

Druga sprawa.

Poruszasz się z łatwością pomiędzy modelami, należącymi do dwóch różnych systemów, czyli kupując aparat 40D czy d5000, pominąwszy w różnicę klas, wchodzisz w KONKRETNY system.
Proponuję zastanowić się najpierw nad wyborem systemu: Canon, Nikon... a może Pentax, Sony, Olympus... a później, albo równocześnie pytać o modele, ale konkretnego systemu, a raczej nie dwóch różnych, bo to trochę dwa różne światy.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Hipis108 napisał/a:
Czy 40d przebieg prawie 50 000 za ok 1300??? to opcja w miare? przebieg nieby nie maly??????


ceny ostatnio podskoczyły (sprzet poszedł do góry i jak rzadko o tej porze roku z innych powodów niż zwykle) co za tym idzie na rynku wtórnym ceny też poszły do góry.

Hipis108, tak naprawdę to nie napisałeś do czego ci ten aparat i kiedy zamierzasz coś dokupić i co to bedzie ?
Do mydła i powidła oba się nadadzą a d5000 nawet lepiej :razz:
Ja bym brał 40D nawet za te 1300 ziko ale Hipis108, tobie trudno uczciwie doradzić, bo ciężko stwierdzić, czy chcesz się dalej rozwijać (kupując szkła) czy chcesz mieć "wygodny zestaw" do mydła i powidła czy stawiasz na coś o mniejszych wymiarach, zeby było wygodniej ?

muzyk napisał/a:
Moim zdaniem, za duży przebieg za taką kasę.
900 - 1000 zł góra.

Jak zauważyłeś ceny się ostatnio pozmieniały :wink:
 
 
Hipis108 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Aparat bedzie sluzyl do nauki fotografowania krajobrazow, ludzi, architektury, zwierzat. Aparat chce zeby byl do fotografowania, nie do nagrywania filmow. Kupujac uzywana puszke za ok 1300, mam do dyspozycji ok.1200 na dosyc universalne szklo ktore na chwile obecna bedzie musialo mi wystarczyc. Byc moze w cenie tego szkla kupie 2 rozne zobaczymy, bede sie radzil was co i jak. Napiszcie o jakimś odpowiedniku 40d, jaka lustrzanka w podobnej cenie jest z tej polki. Ceny wyraznie poszly w gore za sprawa wysokich kursow, widoczne przy nowym sprzecie jak i uzywanym. Zastanawiam sie czy kupno pudelka po nowym roku moze cos zmienic, czy swiateczna akcja allegrowiczow podzialala tak ostro na ceny?? Pozdrawiam.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Hipis108,
Nikon D90 + 18-105
np. http://allegro.pl/nikon-d...2009590827.html
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Hipis108, jakby się udało wyrwać d90 z 18-105 w takiej cenie jak w aukcji za linkowanej przez dcs, to byłoby to najlepsze rozwiązanie.
 
 
Hipis108 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

No ta aukcja rzeczywiscie atrakcyjna, a pomijajac to czy 40d moze konkurowac z d90 nie majac stabilizacji w korpusie??? czy przez brak stabilizacji w korupusie bede mial duzo wieksze wydatki zwiaznae ze szklami???? doradzcie czy jak niewychacze d90, to 40d bedzie dobrym strzalem?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Hipis108,
Oba nie maja stabilizacji w korpusie.
A ta aukcja to była okazja. Za tyle chodzą używane bez gwarancji i z natrzaskanymi co najmniej parunastoma tysiącami zdjęć. Ceny takiego zestawu to 3400-3600 /nowy/.
Więc możesz już zacząć żałować, że nie kupiłeś.
Ostatnio zmieniony przez dcs Wto 27 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hipis108 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Czy ten 18-105 nie za ciemny?? Czy rzeczywiscie szukac d90, czy moze 40d jakis zoom i staloogniskowy.???

[ Dodano: Wto 27 Gru, 2011 12:28 ]
Tak przegapilem to prawda, ale nie nastawiałem sie odrazu na taki sprzet. Nie mam cisnienia na kupno mam zato zeby sie dowiedziec co bedzie dla mnie najlepsze.!
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Hipis108,
Za 40D w dobrym stanie dasz min. 1400, za pozostałe 1100 nie zaszalejesz z obiektywem -co najwyżej lichy 17-85 i 50/1.8 :sad: , lub 18-135, który jest słabszy od N 18-105.
Ostatnio zmieniony przez dcs Wto 27 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hipis108 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

to za 1200 niekupie lepszego szkla niz n 18-105?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17