Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mała lornetka do 500zł
Autor Wiadomość
rafek93
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   Mała lornetka do 500zł

Witam, wybieram się do Kenii i zamierzam zakupić lornetkę, która będzie odpowiednia na tego typu wyjazd, lecz z racji ogromnego wyboru nie wiem w co warto zainwestować. Lonetka ma być średniej wielkości, waga około 1 KG, a powiększenie na pewno ponad 10 krotne. Co polecacie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

rafek93 napisał/a:
a powiększenie na pewno ponad 10 krotne
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale czym większe powiększenie tym bardziej będzie ci drgał obraz. Ja bym stawiał raczej na pole widzenia co do powiększenia to myślę ze x8 lepiej by się sprawdziła.Zacznijmy lepiej tak ile chcesz maksymalnie wydać na ta lornetkę?.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

12x spokojnie daje się utrzymać z ręki. W takim razie polecam Nikona Action EX 12x50. Jeśli chcesz coś z mniejszym obiektywem, żeby było poręczne, to warto zainteresować się modelami 10x42.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

rafek93, :???: Gapa ze mnie napisałeś w temacie ze do 500 zł .Jak do 500 zł to tylko Nikon seria EX .
 
 
rafek93
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Dziękuję bardzo :) widziałem z tej serii Nikona, Lornetki z regulowanym powiększeniem, czy warto w takie coś zainwestować?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Nie :)
 
 
rafek93
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

A można prosić o rozwinięcie wypowiedzi:)? A wracając do serii EX, wydaje mi się sporawa, jak na taką lornetkę, czy są jakieś inne serie o przybliżeniu do 10-12 razy, które są mniejsze :) ?
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

rafek93 napisał/a:
A można prosić o rozwinięcie wypowiedzi:)
Zooma daruj sobie od razu ,są to słabe optycznie lornetki (słaba jakość obrazu, mały kontrast ,ciemność, małe pole widzenia).
Masz tu jest trochę o Lornetkach :
http://forum.przyroda.org...kow-vt12385.htm

[ Dodano: Wto 27 Gru, 2011 18:59 ]
rafek93 napisał/a:
czy są jakieś inne serie o przybliżeniu do 10-12 razy, które są mniejsze :) ?
Nikony EX to lornetki porro z samej konstrukcji są duże,jeszcze są dachówki ale to już inne koszta jeśli mówimy o dobrej dachówce.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2647
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

Na dużej lornetce w podróży możesz się zawieść. Jeśli Nikon Ex to polecam 8x40. Jeśli przede wszystkim powiększenie to tani Nikon VII 10x40 lub Olympus 10x42 z bardzo dobrym obrazem. To i tak spore gabaryty podróżne - ja np. zdecydowałem się na lornetkę 8x25 o wadze 270 gram i w podróży to jest to.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Do slonecznej Kenii 30mm wystarczy. Ale w tym przedziale nie znajdziesz wielu 10x30. 40mm to juz jest duza lornetka, zajmuje cenne miejsce. Jesli jedziesz fotografowac glownie a nie obserwowac, to ja bym szukal czegos kompaktowego 8-10x25-30, ale nie zoom.
 
 
Porro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Jak już jesteśmy przy lornetkach 30mm to może Steiner Safari Ultrasharp 10x30 ?
Zaznaczam, że nie patrzyłem przez to, ale Steiner to Steiner.

EDIT: ups, to trochę więcej niż 500zł :)
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Porro napisał/a:
Jak już jesteśmy przy lornetkach 30mm to może Steiner Safari Ultrasharp 10x30 ?
Zaznaczam, że nie patrzyłem przez to, ale Steiner to Steiner.

To może lornetka z ostatniego testu : Steiner Wildlife Pro 8x30 choć widzę ze upierasz się przy x10 .Ósemka będzie bardziej uniwersalna,poza tym miedzy x8 a x10 nie ma jakiejś ogromniej różnicy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Ja na Kenię kupiłem sobie specjalnie Steintera Nighthuntera 8x30 XP. Choć z perspektywy czasu widzę, że chyba lepiej by się sprawdziła mała lornetka klasy 10x42 ewentualnie 10x36. Tyle, że niczego w cenie Steinera i tak pancernie wykonanego nie znalazłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9