Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fujifilm X-Pro1
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

MaciekP,
MaciekP napisał/a:
...a i jakosc JPEG z puszki jest wyzsza niz z D800 i 5D MK3 :wink:


:lol:

- Pod jakim względem?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

dcs napisał/a:
Pod jakim względem?
Emotikonka wskazuje na to, że to był żart... ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

hijax_pl,
Dobrze się pośmiać z rana. :mrgreen:
______________________



Zapomniałem dodać że na stronie 19. są moje ulubione wycinki. :razz:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-pro1/19

JPEG z puszki też kreskuje. :lol:
 
 
MaciekP
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

pod wzgledem OCENY DPR
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lip, 2012   

Zebrałem najważniejsze wady Fujifilm X-Pro1, które sprawiają, że jestem coraz mniej przekonany do jego zakupu.

  • W OVF mamy tylko dwa powiększenia. Dla obiektywu 60mm /osobiście nastawiałem się na jaśniejszą portretówkę/ mamy małą ramkę wewnątrz wizjera -wielkości ~1/3 powierzchni tej dla obiektywu 35mm /już ten jest pomniejszony 0,6x/. Ciężko dostrzec szczegóły w takim pomniejszeniu. Stąd też moja potrzeba zainstalowania w gorącej stopce wizjera optycznego.

  • W EVF mamy bardzo kontrastowy daleki od rzeczywistości obraz. Przy scenach o małej jasności słaba częstotliwość odświeżania staje się denerwująca. W trybie M wyświetlacze mają z góry ustawioną jasność, a histogram zawsze pokazuje poprawne naświetlenie, bo przedstawia automatycznie dobraną przez aparat ekspozycję.

  • Ręczne nastawienie ostrości jest baaardzo trudne. Aparat nie otwiera w pełni przysłony, więc obraz w wizjerze i na wyświetlaczu ma dużą głębię ostrości. Nie wiadomo na co konkretnie została ona nastawiona.

  • W trybie ręcznego ustawienia ostrości nie ma potwierdzenia jego poprawności. Żeby to sprawdzić trzeba przełączyć aparat na autofocus, lub powiększać obraz -koniecznie na podglądzie głębi ostrości na w pełni otwartej przysłonie.

  • Żeby mieć możliwość maksymalnego powiększenia /6x/ podczas odtwarzania trzeba mieć zdjęcia zrobione w Large JPEG, lub konwertować do niego RAW. Pliki RAW można powiększyć tylko 2,5-krotnie.

  • Gniazdo karty pamięci znajduje się tuż przy zawiasie klapki komory akumulatora -kartę ciężko wyjąć. Przy konieczności zapisu RAW + Large JPEG karta będzie częściej zmieniana.

  • Skala głębi ostrości pokazuje mniejszy zakres niż będzie na zdjęciu. Można się mocno zdziwić kierując się nią przy planowaniu co ma się w niej znaleźć, a co nie.

  • Nie można wyświetlić histogramów RGB. Dostępną mamy tylko luminację. Nie można też sprawdzić ostrości. /Za to można klasyfikować ulubione zdjęcia przyznając gwiazdki/

  • Nie ma dedykowanego przycisku do zmiany ISO. Można to zrobić w Menu, ewentualnie przypisać ją Fn, tyle ze są też inne funkcje, które przydałoby się wyciągnąć na zewnątrz.

  • Blokada ekspozycji blokuje parametry czasu i przysłony, a nie wartość ekspozycji.

  • Wizjer nie posiada korekcji dioptrycznej,

  • Aparat nie posiada wbudowanej lampy błyskowej. Mam do wyboru albo zamocowanie w gorącej stopce akcesoryjnego flesza lub wyzwalacza bezprzewodowego, albo wizjera optycznego dla obiektywu o ekwiwalencie ogniskowej 90mm / lub zapowiadanej 85mm/.

  • Jeśli chcemy zmieniać czasy migawki ze skokiem 1/3 EV musimy w tym celu użyć przycisków wybieraka kierunkowego. /Na pokrętle czasów można zmieniać tylko co pełne wartości./

  • Fujifilm X-Pro1 nie posiada śledzenia ostrością w zdjęciach seryjnych. Parametry ekspozycji również są nastawiane tylko na pierwsze klatkę. Nie ma też w tym trybie płynnego podglądu obrazu.

 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012   

Fuji podobnie jak Sigmy DP,
aparat nieźle obrazuje ale masa utrudnień w obsłudze,
jednak Sigma oberwała za to przy cenach sprzedaży.
DP1 w 2008 kosztował ponad 3000 pln :)
w momencie premiery dp2 1000pln.....
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

dcs napisał/a:
Zebrałem najważniejsze wady Fujifilm X-Pro1, które sprawiają, że jestem coraz mniej przekonany do jego zakupu.

  • W OVF mamy tylko dwa powiększenia. Dla obiektywu 60mm /osobiście nastawiałem się na jaśniejszą portretówkę/ mamy małą ramkę wewnątrz wizjera -wielkości ~1/3 powierzchni tej dla obiektywu 35mm /już ten jest pomniejszony 0,6x/. Ciężko dostrzec szczegóły w takim pomniejszeniu. Stąd też moja potrzeba zainstalowania w gorącej stopce wizjera optycznego.

  • W EVF mamy bardzo kontrastowy daleki od rzeczywistości obraz. Przy scenach o małej jasności słaba częstotliwość odświeżania staje się denerwująca. W trybie M wyświetlacze mają z góry ustawioną jasność, a histogram zawsze pokazuje poprawne naświetlenie, bo przedstawia automatycznie dobraną przez aparat ekspozycję.

  • Ręczne nastawienie ostrości jest baaardzo trudne. Aparat nie otwiera w pełni przysłony, więc obraz w wizjerze i na wyświetlaczu ma dużą głębię ostrości. Nie wiadomo na co konkretnie została ona nastawiona.

  • W trybie ręcznego ustawienia ostrości nie ma potwierdzenia jego poprawności. Żeby to sprawdzić trzeba przełączyć aparat na autofocus, lub powiększać obraz -koniecznie na podglądzie głębi ostrości na w pełni otwartej przysłonie.

  • Żeby mieć możliwość maksymalnego powiększenia /6x/ podczas odtwarzania trzeba mieć zdjęcia zrobione w Large JPEG, lub konwertować do niego RAW. Pliki RAW można powiększyć tylko 2,5-krotnie.

  • Gniazdo karty pamięci znajduje się tuż przy zawiasie klapki komory akumulatora -kartę ciężko wyjąć. Przy konieczności zapisu RAW + Large JPEG karta będzie częściej zmieniana.

  • Skala głębi ostrości pokazuje mniejszy zakres niż będzie na zdjęciu. Można się mocno zdziwić kierując się nią przy planowaniu co ma się w niej znaleźć, a co nie.

  • Nie można wyświetlić histogramów RGB. Dostępną mamy tylko luminację. Nie można też sprawdzić ostrości. /Za to można klasyfikować ulubione zdjęcia przyznając gwiazdki/

  • Nie ma dedykowanego przycisku do zmiany ISO. Można to zrobić w Menu, ewentualnie przypisać ją Fn, tyle ze są też inne funkcje, które przydałoby się wyciągnąć na zewnątrz.

  • Blokada ekspozycji blokuje parametry czasu i przysłony, a nie wartość ekspozycji.

  • Wizjer nie posiada korekcji dioptrycznej,

  • Aparat nie posiada wbudowanej lampy błyskowej. Mam do wyboru albo zamocowanie w gorącej stopce akcesoryjnego flesza lub wyzwalacza bezprzewodowego, albo wizjera optycznego dla obiektywu o ekwiwalencie ogniskowej 90mm / lub zapowiadanej 85mm/.

  • Jeśli chcemy zmieniać czasy migawki ze skokiem 1/3 EV musimy w tym celu użyć przycisków wybieraka kierunkowego. /Na pokrętle czasów można zmieniać tylko co pełne wartości./

  • Fujifilm X-Pro1 nie posiada śledzenia ostrością w zdjęciach seryjnych. Parametry ekspozycji również są nastawiane tylko na pierwsze klatkę. Nie ma też w tym trybie płynnego podglądu obrazu.



jednym słowem KASHANKA. I znowu trzeba czekać aż poprawią... :twisted:
 
 
Krzysztof Powol 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Fujifilm Poland
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

Moi Drodzy,

Znalazłem link z recenzją użytkownika i jego praktyczną oceną Fujifilm X-Pro1

http://www.marcinrusinows...me-fuji-x1-pro/

Pozdrawiam,

Krzysztof
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

patrząc na jego zdjęcia wystarczyłby mu zaawansowany kompakt, i tak wszystko psuje w LR, więc po co mu taki drogi sprzęt ?
Co do jakości zdjęć, wierzę, widziałem to już na samplach, ale i tak za te pieniądze wolałbym lustrzankę ze względu na obsługę, i wady które opisał DCS.
 
 
Krzysztof Powol 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Fujifilm Poland
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

No to zostawiam kolejny test http://www.fabryka-piksel...i-x-pro-1-test/

Pozdrawiam,

Krzysztof
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Odnośnie autora "testu" http://www.fabryka-piksel...i-x-pro-1-test/

"Świetny" fotograf -naświetlając zdjęcie przez 2 minuty trzymał przez cały czas wciśnięty spust migawki. -"musiałem trzymać" :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Ja nie mogę pojąć co to za mania z tym zaklejaniem napisów czarną taśmą. Przecież każdy szanujący się złodziej i tak wie, co to jest za aparat i za ile można go puścić dalej. Czasy tanich aparatów minęły wraz z filmem. To zaklejanie to chyba taki sam element pozerstwa jak pozostałe spotykane w tym światku. :roll:
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

dcs napisał/a:
Odnośnie autora "testu" http://www.fabryka-piksel...i-x-pro-1-test/

"Świetny" fotograf -naświetlając zdjęcie przez 2 minuty trzymał przez cały czas wciśnięty spust migawki. -"musiałem trzymać" :lol:


A ja poczytałem też inne "testy" tegoż autora.
Zainteresowało mnie co napisał o NX11 bo posiadam NX10 i mam porównaie do swojej opinii.
W sumie autor tych recenzji jest raczej obiektywny choć w pewnych subiektywnych sprawach jak kolorystyka mógłby sie nie wypowiadać nie każdemu odpowiada canonowska tonacja.
Poza tym jest jakby przeniknięty lustrzankowymi nawykami to rzutuje na pewne aspekty tak nie inaczej.
W tego typu recenzjach kiedy nie do końca zna się możliwości sprzętu zdarza sie, że pominie się to i owo. W przypadku NX100 i NX200 pominął parę spraw zapewne wynikajacych z nieznajomości sprzetu pewnie w przypadku Fuji też no ale o tym to ja wiele nie wiem poza tym, że cena mnie zniechęca nawet do potrzymania go w rękach :mrgreen:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Chris62 napisał/a:
ja wiele nie wiem poza tym, że cena mnie zniechęca nawet do potrzymania go w rękach :mrgreen:
Czyli jak zwykle w Twoim przypadku... :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

dcs, jeśli to są NAJWAŻNIEJSZE wady, to X-Pro1 jawi mi się jako świetny sprzęt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13