Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
K10D punkty AF
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   K10D punkty AF

Badając dziś ten aparat zauważyłem, że pkt AF na matówce nie pokrywaja się (nie są symetryczne) z centrum kadru. Centrum kadru jest oznaczone czarnymi "nawiasami" ( - ) i kwadracik w środku zapalający sie po potwierdzeniu ostrości nie był dokładnie na środku. Czy to znaczy, że coś jest nie w porządku z lustrem/matówką czy czymś innym?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Te podświetlenia nie są super dokładnie wycentrowane względem matówki, a i sama matówka ma możliwość lekkiego ruchu (w końcu jest wymienna). Jak chcesz, to możesz się pobawić w idealnie równe jej ułożenie, ale IMHO nie ma to większego sensu. Nie wydaje mi się, żeby podświetlenie wskazywało również idealnie centrum czujnika krzyżowego - pokazuje tylko orientacyjnie, którego czujnika używasz, sam czujnik jest zdecydowanie większy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Hmm... w Canonach i Nikonach nic mi się nie ruszało a matówki też bywają wymienne :lol:
No i zawsze podświetlenie było tam gdzie być powinno 8) :P
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Za każdym zamknięciem ramki, matówka układa się ciut inaczej i to w każdym znanym mi aparacie. To nie są duże przesunięcia - raczej ułamki milimetra, ale zawsze.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

I tak znów Pentaxy poległy :twisted:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

jaad75 napisał/a:
Za każdym zamknięciem ramki, matówka układa się ciut inaczej i to w każdym znanym mi aparacie. To nie są duże przesunięcia - raczej ułamki milimetra, ale zawsze.



No to albo ja ślepy jestem, albo Ty jesteś takim spostrzegawczym detalistą, albo...te 20, 30, 40, 5, 1D Canona czy też D200 Nikona są tak niesamowicie dobrze zrobione :lol: Bo matówka to mi się w starym EOS-ie 300 tylko delikatnie rusza, w tych solidnych nowych cyfrówkach jest jak zabetonowana :wink:
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

polegaja: ostatnio robilem zdjecia na 2.0 - na polowie z nich wyszedl ostro nos zamiast oczu - bylem wsciekly - jestem na zdjeciach - musze miec mala GO a polowa fotek spier.... ostrze na oko a wychodzi czubek nosa ostry - kurde co to za shit! za chwile przychodzi klient - a on nie ma czasu a ja mecze z tym g...i nie wiem co z tym zrobic. MM w canonach tez sa takie jaja?
Ostatnio zmieniony przez Rusek Pią 16 Lis, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Ja bym się wściekał gdyby mi mój 85/1.8 nie ostrzył na tym fragmencie OKA na którym mi zależy :lol: Przy powiększeniu na cropie takie sprawy wychodzą... na razie jest ok. Ale to w końcu Canon... :P
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

przesadzilem z tym nosem - po prostu ostrosc jest zamiast na galce ocznej to mam ja gdzies blizej. Szlag mnie trafia z tym. Narazie inwestuje w swiatlo dlatego nie zmieniam body - ale jak tak dalej pojdzie to pieprzne tym aparatem o ziemie,
Ostatnio zmieniony przez Rusek Pią 16 Lis, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Smola napisał/a:
I tak znów Pentaxy poległy :twisted:

Miałem w swoich rękach sporo aparatów różnych marek, każdy miał podobnie - wystarczyło założyć matówkę z siatką i drobne przesunięcia były widoczne... :twisted:
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Rusek inwestujesz w swiatlo. Ale na flache chyba jeszcze zostało :lol: Może to jest wyjście, bo gdybym ja mial taki problem to na trzezwo nie ..... WALNIJ BANIE, ZMIENISZ ZDANIE :wink:
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Smola napisał/a:
Rusek inwestujesz w swiatlo. Ale na flache chyba jeszcze zostało :lol: Może to jest wyjście, bo gdybym ja mial taki problem to na trzezwo nie ..... WALNIJ BANIE, ZMIENISZ ZDANIE :wink:


ja sie boje robic zdjecia na 1.4 - 2.4 // od 2.8 juz mi sie udaje trafic czesciej :) )
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Rusek napisał/a:
ja sie boje robic zdjecia na 1.4 - 2.4 // od 2.8 juz mi sie udaje trafic czesciej :) )

Trzeba wiedzieć jak działa sensor AF i jakie są jego rozmiary - kwadracik, który widzisz wcale nie odpowiada jego rozmiarom, a to akurat jest przy f/1.4 dość istotne. Mogę Ci pokazać zdjęcia na 1.4 idealnie trafione - da się bez problemu. Trzeba też wiedzieć jak robić zdjęcia, żeby płaszczyzna ostrośći nie przemieszczała się podczas przekadrowywania
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

a ja sie dopiero pozniej dowiedzialem ze to chyba FF ... plaszczyzna akurat w przypadku "ostrzenia na oko" nie przemieszcza sie na nos no chyba ze to ja sie kiwam - fotki robie fleszem wiec nie mam zbyt duzo czasu na cofniecie - nawet po wypiciu :) tez mam fotki ostre na 1.4 ale pomysl, masz zlecenie - za chwile masz focic czlowieka - robisz testy i polowa fotek nieostra - oczywiscie 1/4 prawie ostra no i kilka ostrych.

p.s nawet reczne ostrzenie nie pomaga.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

FF jest jak najbardziej możliwy i to zarówno w body, jaki i w obiektywie - sam kalibrowałem sobie body w menu serwisowym, ale po korekcie jest b. dobrze. Jeżeli mówisz o 50/1.4, to na krótkich dystansach nawet drobne wahnięcie zmienia położenie płaszczyzny ostrości, a jeśli ostrzysz na centralny punkt i przekadrowujesz, to musisz pamietać o krzywiźnie płaszczyzny ostrości i tym, że drobny obrót aparatem (zamiast przesunięcia) zmienia jej położenie. Najlepiej, zainwestować w manualną matówkę, na której wszelkie przesunięcia płaszczyzny ostrości są idealnie widoczne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15