Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus 8x25 WPII- spostrzeżenia.
Autor Wiadomość
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sob 17 Lis, 2012   Olympus 8x25 WPII- spostrzeżenia.

Tak więc mały Olympusik troszkę się ze mna poprzechadzał, mały bo- 114 x 115 x 45mm i 260g. wagi. Po zlożeniu (zgięciu) tylko 70mm szerokości i 50 mm grubości. Długość 115 ma po wyciągnięciu muszli okularowych z kapturkami. Po ich złożeniu (skręceniu) z kapturkami tylko 105mm długości. Niewiele. Mieści się w przeciętnej kieszeni na piersi, czy to kamizelki, czy kurtki.
Futerał z klapką na rzepa, ze szlufka do pasa spodni. Pasek do lornetki średnio wąski- 16mm.
Lornetka mimo to solidna, dobrze ogumowana, wygląda na trwałą.
Mostek zginany na dwa, Kółko ostrości pośrodku mostka, wolałbym z przodu, by kręcić wkazującym palcem. A tak to chyba środkowym? Koło ostrości może zbyt ochoczo się kręci. Ale czepiam się.
Okulary wygodne a ich odstęp pozwala mi na lepszą obserwację niż w większym Vixenie Atreku 8x32. Szczególnie bez okularów, Mogę muszle przycisnąć do oczodołów i żadne mroczki nie latają przed oczyma. W Atreku musiałem muszle trzymać w powietrzu przed oczyma, by wszystko grało.
Trzyma się to nieżle, nawet przez przypadek nie natrafiam na koło ostrości i nie zmieniam ustawień jak w Atreku.
Troszkę trzęsie bardziej ze względu na lekkość i małość niż Prostaff czy New Foresta. Jak się skupię jest w porządku.
Optyka zadziwiła mnie jakością, myślałem, że kompromis będzie większy. Maleństwo jest ostre!
Jest to jasne!! Bez zafarbów. Nie ma jakichś aberacji chromatycznych, ot normalne na kraju pola. Dystorsje takie sobie niewielkie. Gwiazdy lekko się iskrzą, ale sprawdzałem raz i oczy mialem zmEczone. Zresztąnie jest to rzecz do gwiazd.
Jedyny minus to niewielkie pole 6,2*- 108/1000m.
Komfort patrzenia mniejszy gdy się bezpośrednio porównuje z New Forestą 8x32, ale ta to mnie rozpieszcza i pasuje mi aż nadto. Jednak bez bezpośrednich porównań człek szybko akceptuje małość i lekkość i cieszy się dobrym obrazem.
Olympusika porównałbym do Samsunga EX1. Są zawsze z tobą i nie wiesz gdzie je nosisz a jak są potrzebne to je masz za moment w ręku. W kategoriach bezwzględnych to oczywiście są modele lepsze, wyspecjalizowane. Tylko co z tego, często leżą na półce.
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że Olympusik może być jedyną lornetka dla podróżnika z lekkim bagażem bez manii prześladowczolornetkowej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 18 Lis, 2012   Olimpusik

Jak przyjemnie się to czyta . Lepiej jak kryminał do poduszki.
Więcej , kol. Chomski. :grin:
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   Re: Olimpusik

lech pepliński napisał/a:
Jak przyjemnie się to czyta . Lepiej jak kryminał do poduszki.
Więcej , kol. Chomski. :grin:


Dzięki!
Dziś las na Mokuczce k. Błażowej, Pogórze Dynowskie Dzwoniec, sikorki czubatki, jastrząb, mała sowa ( nie wiem), dwie sroki, dwa samoloty wojskowe.
Wnioski. Maly Olympusik ma znacznie większe odblaski niz Vixen New Foresta, muszę przyznać, że była godzina od 14 i słońce, mocno nisko, oślepiało mocno. W kierunku nieco na słońce pojawiały się plamy i odblaski. Bardzo spadał kontrast. Sytuacja jednak mocno ekstremalna. w zasadzie kierunek obserwacji nie do przyjecia. Raczej wniosek świadczy o dobroci powłok Vixena niż o kiepskości Olympusika, którego kontrast tak normalnie jest bardzo w porządku.
P.s. czy to okazja???
http://allegro.pl/lornetk...2795375670.html
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Chyba tak. Też ją dzisiaj znalazłem.
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

I jeszcze jest ? :grin:

Dodano: Wto 20 Lis, 2012 10:00
Chyba jednak nie okazja :mrgreen: :mrgreen: :
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 16