Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 03 Sie, 2008
Lampa błyskowa do Sony Alpha 100
Autor Wiadomość
Peju
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 18 Lis, 2007   Lampa błyskowa do Sony Alpha 100

Mam zamiar zakupic sobie pierwsza lampe blyskowa do mojej pierwszej lustrzanki Sony Alpha 100. Nie chce jednak zadawac pytania od podstaw typu "Co radzicie" tylko zdobylem juz okreslona wiedze i mam kogel-mogel w glowie odnosnie tej sprawy. Chcialbym wiec by pomoc mi rozwiazac pewien problem. I o ile wykosztowalem sie za sam aparat i dwa dodatkowe obiektywy Sigmy, o tyle na lampe nie mialem zamiaru wydawac za duzo. Poczatkowo byla to kwota ok 300zl bo i takie lampy sa. Ale im wiecej zaczalem szukac po sieci, dowiadywac sie w sklepach i czytac opinie tym wybor coraz trudniejszy. A im dalej w las .. to wiadomo. To ze lampy za 300zl okazaly sie lipne mi nie przeszkadzalo. Wazniejszym problemem byla pelna wspolpraca lampy z aparatem. Wiec tak jak w przypadku obiektywow mocowanie Minolty wystarczylo do Sonego, tak z lampa jest problem, i to ze stopka jest ta sama nie oznacza jeszcze pelnej wspolpracy. Obecnie kwota jaka chce przeznaczyc wzrosla do 600zl i tu juz wybor jest wiekszy, lecz to wciaz za malo do oryginalnej lapmy Sony HVL-F36AM. O drozszych lampach w kwotach 1200zl i wiecej nie ma mowy, choc wiem ze sa super ale tyle jako totalny amator nie mam zamiaru przeznaczyc. Wiec pytanie tez czy sama HVL-F36AM starczy czy jest inny lepszy zamiennik?

Wiadomo ze za dana cena chcialoby sie miec jak najwiecej. Znalalzem wiec lampe pozornie, ale tylko pozornie wydajaca sie super rozwiazaniem:
Tumax 386AFZ z dedykacja pod Sony Alpha 100. Automatyka wspolpracuje z aparatem, lampa ma LP 42, pomiar TTL/ADI, odchylany reflektor w pionie i poziomie, wyswietlacz LCD, WBUDOWANY (!) dyfozor i odblysnik. I to wszystko w cenie 500zl. Jednak po przeczytaniu opinii uzytkownikow sie przerazilem. Zdjecia niedoswietlone, zwlaszcza gdy palnik ustawiony w gore, dlugo sie zalacza, pracuje bardzo glosno. Jesli ktos cos tam wychwalal to widac bylo ze na sile gdyz nie umial przyznac sie do bledu jakim byl zakup tego modelu. Podsumowaniem tej lampy bylo zdanie ze juz nigdy nie kupia zadnego wynalazku. I z tym sie zgodze.

W takim razie wybor padl na Metza 44 AF-4 digital for Sony/Minolta (mozna znalezc juz nawet w cenie 599zl). No niby Metz lepszy ale tez ludzie pisali o niedoswietleniu zdjec z palnikiem skierowanym ku gorze. W odroznieniu do Tumaxa to tylko ciszej pracowal i nieco szybciej sie ladowal. Czy ktos mial z ta lampa do czynienia w Sonym? Cokowliek czytalem tyczylo sie Nikona badz Cannona.

Jesli nie Metz to w takim razie co? Pozostaje wspomniana HVL-F36AM. Czy i jednak ona jest wystarczajaca? Nie znam sie na lampach. Wiem ze ten model nie ma wyswietlacza LCD. Czy to sprawia ze lampa ma jakies ograniczone opcje od tych co taki bajer maja??

A poniewaz jesli chodzi o lampy, moja wiedza jest skormna, chcialem jeszcze sie zapytac o kilka ich parametrow, bo aparaty czy obiektywy sa slicznie opisane w roznych poradnikach. A lampy nic a nic. W zwiazku z czym co oznacza ze lampa ma zoom (bo jest taki parametr)? Czym sa tryby TTL i ich pochodne (iTTL, D-TTL) oraz ADI? Co oznacza ze automatyka lampy wspolpracuje z aparatem? tzn. czy sama ustawia wszystkie parametry czy tez dostosowuje sie np do wartosci przyslony a reszte trzeba ustawic somodzielnie? I jaka jest zaleznosc miedzy min/max czasem ladowania a sila blysku? tzn czy fotografujac np pokaz mody gdzie ciagle sie cos dzieje bede musial czekac te 5 sek do naladowania lampy czy tez lampa bedzie gotowa co pol sek??

Podziwiam ale tez i bardzo dziekuje temu kto to przeczytal :) Bylbym jednak wdzieczny za udzielenie rad, zwlaszcza przez ludzi ktorzy mieli z jakimis lampami i alfą do czynienia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






nietypowy 
Nowy
Krzychu


Posty: 1
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Ja myślałem o
SONY HVL-F56AM
ale jako że słyszałem opinie b.dobre - ale pozniej jakos zszedłem w kierunku nowszej
Metz Mecablitz 58 AF-1
i tę drugą chyba kupię. Od wersji 2.0 softu działa z SOny i można tenże soft nadpisywać przez USB.
 
 
rysiu 
Bywalec
lynx



Posty: 158
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

peju - też miałem dylemat z lampą i poradzono mi kupić oryginalną. Więc kupiłem 42 sonego. Nie wiem jak sprawują się metze, ale ta co kupiłem jest świetna. (wprawdzie są mocniejsze i lepsze, ale moja mi starcza.) Czy tobie wystarczy 36 - to zależy do czego będziesz jej używał.
A co do parametrów:
zoom - lampa dobiera szerokość błysku do szerokości obiektywu;
TTL - lampa dobiera siłę błysku do ustawień (czas/światło) w aparacie
ADI - lampa dobiera siłę błysku nie tylko do czs/światło, ale jeszcze do odległości od fotografowanego obiektu (konieczny odpowiedni obiektyw)
 
 
krzypaw 
Nowy


Posty: 22
Skąd: kielce
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

Witajcie, podłącze się pod temat. mam takie pytanie o lampę Lampa Minolta 220 X z fotojokera Lampa Minolta 220 X http://www.e-fotojoker.pl...minolta-220-x/, alternatywa jest taka że albo będę używał lapę wbudowaną albo kupię sobie taką, nie mam kasy na droższą lampę. Pytanie jest takie czy ta lampa będzie działała prawidłowo i dopasowywała siłę błysku. POZDRAWIAM
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

:shock: skąd oni to wytrzasnęli. to jest flash do aparatów serii X - czyli manuali, poprzedników obecnych modeli z AF. wczesne lata 80.
do obecnych aparatów SONY ma się nijak.

jeżeli potrzebujesz taniego flasha to używana 3600HSD (ma sterowanie bezprzewodowe), albo nowy Sunpak (odpalanie tylko z aparatu, ale za to nowy).

Minolta 300-400, Sunnpak 309.
 
 
krzypaw 
Nowy


Posty: 22
Skąd: kielce
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

pięknie dziękuję, tak myslałem że za takie pieniądze to nawet suię nie zaświeci
 
 
Warciarz 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 67
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Podłącze się nieco do tematu,jednak ja poszukuję lampy do A200.Niewielka róznica jednak z tego co widzę niektore lampy do A100 są odpowieednia a do nowszego modelu Sony już nie.
W sumie po głowie chodza mi tylko dwie propozycje
Tumax DSL386AF,oraz Sonowska HVL 36.
Pierwsza kusi niźsza ceną,wyświetlaczem LCD i większą mocą.Jednak owa firma mi nic nie mówi i mam dziwne wraźenie,iż może to być badziew.Jeśli ktoś miał do czynienia z owym sprzętem byłbym niezmiernie wdzięczny za jakieś info na jej temat.Szczególnie interesuje mnie wspomaganie AF ,kwestia niedoświetlonych zdjęć,oraz kompatybilnośc z body Sony.
Druga opcja to popularna lampa Sony.Co prawda nieco mniejszej mocy i bez wyświetlacza,jednak do tej firmy mam przekonanie i wiem,że owa lampa będzie dobrze współgrać z moją A200.Tutaj interesuję mnie głównie czy brak wyświetlacza przy lampie bardzo wpływa na komfort pracy?

Z góry dzięki za wszelką pomoc odnośnie wyboru :smile:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Warciarz, w tej lampie Sony (lub Minolcie 3600) nie tyle chodzi o brak wyswietlacza co o to, ze glowica na boki nie mozesz poruszac. Nie bedzie Ci to przeszkadzac?
Tumaxa nie probowalem, bo z lampami latwo cos sp.... znaczy zepsuc.
 
 
Warciarz 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 67
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

MC, Właśnie i o tej kwestii zapomniałem,a niedawno ktoś jeszcze o tym mi wspominał,że to draźniące.Jednak dla mnie szczerze mówiąc nie będzie to raczej uciążliwe.Potrzebna mi przyzwoita lampa do robienia zdjęc na imprezach,a nie do jakichś bardziej ambitnych zadań fotogricznych :wink:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

tumaxa unikaj. cena nie wynika z niczego. jest bardzo słabo jeżeli chodzi o wykonanie, powtarzalność błysku, jakość naświetlenia.
nieobracaną głowicę można niezbyt wygodnie ominąć używając trybu WL.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Warciarz, glowica obracana na bok przydaje sie. Moze jednak sie skusisz na hvl42am?
 
 
Warciarz 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 67
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

ghost, właśnie coś za dużo tego dobrego wydawało mi się w tej cenie,ale wolałem się jeszcze upewnić.

MC, właśnie ta lampa była by idealna jednak troche cena mnie odpycha.Co prawda wiele droższa od 36 nie jest,ale i tak miałem założenie zamknąć się w okolicach 500zł,a 42 to kolejne 150 złoty do tej kwoty.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Warciarz, ja wzialem w koncu hvl58am i jestem bardzo zadowolony. Ale "42" tez jest bardzo przyzwoita. Lampe kupujesz na dluzszy czas i lepiej troche doplacic...
 
 
Warciarz 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 67
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

"58" kosztowała by więcej niż moje body z obiektywem :mrgreen: Nie ta katygoria cenowa niestety.Kurcze no niby masz,ale popadając tak w skrajnośc to można by i nad tą Twoją się zastanawiam,bo była by bardzo dobra na przyszłośc :mrgreen: Szkoda mi troche te dwie bańki do tego dołożyć,ale może rzeczywiście warto.Jednak nie wiem czy amator jakim jestem wykorzysta w pełni jej możliwości.

Jak narazie to rozjaśniliście mi tyle,że wiem,iż nie ma sensu brać Tumaxa.A co dalej to dalej mam mętlik :mrgreen:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Mi zalezalo na mocnej lampie, bo czesto bede jej uzywal w synchronizacji z krotka migawka, a tutaj mocy nigdy za wiele. Poza tym rewelacyjnie sie ja obraca.
hvl42am tez jest fajna. I warto moim zdaniem doplacic te 150-200zl do niej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15