Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prosze o poradę co kupić do ok. 1500 zł?
Autor Wiadomość
kryspinek76
Nowy


Posty: 3
Skąd: Wrocek
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   Prosze o poradę co kupić do ok. 1500 zł?

Mam dylemat co kupić w cenie do 1500 zł?
Zastanawiam się pomiędzy dwoma aparatami canon g9 oraz Panasonic fz18, a może coś jeszcze poradzicie.
Dużo naczytałem się o tych dwóch modelach ich plusach i minusach i nie wiem co wybrać.
Ma to być mój pierwszy lepszy aparat nie mówię o kompaktach które miałem za ok. 600-800 zł.
Fotografuję głównie moją rodzinkę ,dziecko w plenerach i pomieszczeniach głównie na wycieczkach na które razem jeździmy.
Prosze o poradę i dziękuję.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

Proponuje aparat z zapisem zdjęć w formacie RAW. Format ten jest niezastąpiony przy zdjęciach nocnych, ale nie tylko. Te dwa co piszesz ten format mają. Jest jeszcze FZ50, ale to duża i ciężka cegła.
FZ18 ma jeszcze szeroki kąt, inne nie maja w tej klasie.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

G9. Wynalazki typu fz18 sobie daruj.
Generalnie nie ma jednak kompaktow, ktore moglbym zupelnie szczerze polecic. Coraz dluzsze trabki. Coraz wiecej pikseli, a jakosc jakos nie jest lepsza. Najwyzsze uzyteczne iso to 200.
Moze jakas tania lustrzanke? D40 z kitem to bardzo fajny aparacik. Nie ma duzego zoomu. Niektorzy twierdza, ze to kastrat, ale fotki robi swietne. Poszukaj w sieci. Sporo osob decyduje sie na niego, lub d40x, zeby miec cos malego, lekkiego do focenia "na ulicy". Niektorzy maja bardzo ciekawe galerie.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

No, rzeczywiście G9 jest lepszy od FZ-18, porada śmiechu warta. Jeśli chcesz koniecznie kupić Canona to wybierz Canon PowerShot S3 IS lub S5 IS. Dasz mniej, a bedziesz miał większe zadowolenie ze sprzetu.

Porównanie G9 (ok. 1500zł) do FZ-18 (ok.1300zł) oczywiście wypada na korzyść tego ostatniego. I nie chodzi tylko o cenę. Przejrzałem bardzo wiele ocen, testów, jakość zdjęć w FZ-18 przewyższa to co zobaczysz w G9. Jeśli lubisz różne ustawienia w fotografii, wyposażenie Panasonica jest również bogatsze. Nawet prędkość ma działania symbolicznie wyższą do G9, choć FZ-18 zalicza się do aparatów wolnych. Z opinii o G9 "aparat nieporęczny i prądożerny. Posiada mały, ciemny wizjer, obejmujący 80% pola widzenia."
FZ-18 to też nie cud, ale na dziś jeden z najlepszych kompaktów. Dlatego jeśli wybierasz między tymi dwoma to wybierz FZ-18. :wink:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

Z ciekawością poczytam sobie jeszcze troszkę tych bzdur o G9, który leży w mojej torbie... :twisted:
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

P_M_ napisał/a:
Wynalazki typu fz18 sobie daruj.


A ja tez z ciekawością poczytam sobie jeszcze troszkę tych bzdur o FZ18, który leży w mojej torbie.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

"Kilkadziesiąt tysiecy ludzi w Polsce ma jest wtórnymi analfabetami, ma trudności z czytaniem i pisaniem..." - to informacja bardzo często powtarzana dziś w mediach.

Nie chcę posądzać niektórych osób o wtórny analfabetyzm, ale od czasu do czasu mogliby "coś" poczytać, zobaczyć testy i dowiedzą się, że posiadane przez nich "cudo" już nie jest tym , przed czym inni padają na kolana.

No, chyba, że ktoś ma takie wyobrażenie o sobie, "co ma jaśnie pan, jest boskie po wsze czasy, a plebs nie ma prawa tego oceniać", ale wówczas to forum zamiast optyczne.pl powinno nazywać się psychologiczne.pl i wtedy fachowcy pomagaliby wyjaśniać "boskie przekonania" niektórym z użytkowników. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15