Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetki Baygish
Autor Wiadomość
rafklim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Lis, 2007   Lornetki Baygish

Czy znacie taka firmę Baygish? to dawne ZSRR i chyba niezłe muszą być , a do tego tanie.
W sklepie pryzmat-fotooptyka jest tego dużo i nawet są Berkuty.
tylko nie wiem dlaczego nie były testowane nigdzie Czy testujący optycznych.pl pogniewali się na firmy ze wschodu ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Czw 22 Lis, 2007   

Witam
Lornetki zza wschodniej granicy nie spelniaja wspolczesnych norm jesli chodzi o odwzorowanie bieli nie znaczy ,ze sa zle .Sam mialem Tento 7x50i 10x50 sprzedalem je a byly z lat 80 tych.Mam teraz Tento 7x50 i one nie sa powtarzalne bo te co mialem byly z lepszymi powlokami -wieksza intensywnosc ciemna niebieska barwa a ta obecnie jest z 1990 r i bardziej powloki sa jakby rozowe takie same byly w Berkucie 25x70 .Sama budowa tez nie jest jakas rewelacyjna mostek i okulary maja luzy polcalbym cos wspolczesnego z lepszymi warstwami antyrefleksyjnymi ewentualnie lornetki z Allegro dobre sa np Revue .
 
 
rafklim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Lis, 2007   

A ja miałem bierkuta i po 10 latach nic a nic się z mostkiem nie działo.
A w olympusach i minoltach oraz innych za kilkaset zł owszem mostek od nowości chodził za luźno i nierówno.
Zresztą jest kilka takich droższych lornetek które mają kłopoty z wyczernieniem, mostkami, itd...
Nie tylko odwzorowanie bieli sie liczy. Co tak się uparliście na ten parametr. A to rosyjskie są raczej wzorcowo wyczernione, dobra mechanika nie do zdarcia. Pancerne tubusy.
Niezła optyka. A cena ? to też sie liczy.
Poczytałe trochę testów i nie ma lornetki która by była idealna. Każda ma wady. A rosyjskie akurat mają gorsze odwzorowanie bieli. To jednak nie jest dla wszystkich najwazniejsze. Zwyczajnie obraz jest cieplejszy.
 
 
Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

Rafklim poruwnaj sobie rosyjska lornetke z Zeissem o takich samych parametrach to zmienisz zdanie :) .Zgodze sie z Toba ze sa tanie jestem takiego samego zdania, ze warto je miec jak sie nie ma wiecej pienniedzy na poczatek to dobra lornetka. Mialem ich kilka i kazda miala ruchy mostka na boki w okularach to samo a Zeissy tego nie maja mechanika nie do zdracia obudowa jest duzo lepsza w Zeissach tam jest wszystko idealnie dopracowane.Bawilem sie kiedys w konserwacje sam je uszczelnialem i rozkrecalem to wiem jaka jest roznica.Piszesz o minoltach czy olympusach za kilka set zlotych czy to sa orginaly nie sadze .
 
 
rafklim
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

"...Jakość obrazu, mechanika, wyczernienie, wg mnie przewyższa Zeissa 7x50 (ale to w odniesieniu do posiadanego modelu Task Optik 120m/1000). Do tego idealnie chodząca mechanika... Miałem do czynienia z lornetkami rosyjskimi (Tento, Sotem, Berkut) i ten model to jakiś ewenement. Jak ktoś ma okazje tanio kupić-brać w ciemno !!!.."

To cytat z opinii o tento 7x50 z optyczne .pl - to odnosnie tento.
Jesli chodzi o drogie zachodnie firmy :
z testu Konica - Minolta Classic Sport 10x50 WP na optyczne.pl "Mostek chodzi na boki, a do tego rozogniskowuje się przy nacisku na okulary." Obraz żółty, Czarny ale błyszczący tubus. Widoczny biały klej"

To tylko przykład ponad 2x drozszej lornetki a jest ich duzo tylko szkoda mi czasu aby wszystko wyszukiwac i wklejać.
Poczytaj sobie te testy lornetek do 700 zł a znajdziesz co najmniej kilkanaście gorszych od tych rosyjskich za 200zł
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

Oj, Pan chyba wstał rano pewnego dnia i postanowił wytoczyć krucjatę w obronie radzieckich lornetek...

Cóż, zak zwykł mawiać Bismarck: luksus własnego zdania.
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 201
Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

Ralfklim ,nazywanie tej pioruńskiej ,obrzydliwej żółci ruskiej optyki "cieplejszym kolorem" to już przesada, nawet w najtańszej chińszczyźnie obraz nie jest tak żółty, śnieg wygląda jak po desancie sikających psów, nawet sos z kurkumą jest mniej żółty. Jak uważnie przeczytasz testy to nie znajdziesz ani jednej gorszej od tych rosyjskich za 200zł, patrz test "prześwietlone lornetki". Co do Minolty Classic, to jak parę lat temu (kiedy używałem jeszcze tento) spojrzałem przez nią ,miałem wrażenie że obraz jest bielutki jak w swarku.
 
 
Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

Po prostu Rafklim nie mial do czynienia nie porownywal bezposrednio ruskich lornetek z innymi nawet zwyklymi nie znanymi firmami z Japoni czy z Niemic z tych lat nie mowie o wspolczesnych.Te zwykle lornetki maja lepsza mechanike konstrukcje obraz- biel wyraznie lepsza na Allegro tez mozna je dostac od 100zl .Zeissy to inna klasa w testach optyki odwzorowanie bieli to bardzo wazna rzecz a zalezy to jak wiemy od dobrych powlok antyrefleksyjnych jako ciekawostke podam ze dzisiaj ogladalem ksiezyc i krajobraz pod wieczor przez ta niby super Tento 7x50 i Nikona Sportera 8x30 i teoretycznie Tento powinna dawac o wiele jasniejszy obraz a guzik przez Sportera obraz byly duzo lepszy jasniejszy wyrazniejszy wiecej szczegolow choc to nie te same parametry widac co to znacza dobre powolki w lornetce.A Tento kupilem teraz z sentymentu bo kiedys zachwycalem sie ta lornetką .No mam jeszcze WO 10x50 to jest prawdziwa optyka :D
pozdro
 
 
Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

Mialem na mysli lepsze warstwy lepsza transmisja swiatla i mnijsze straty na granicy szklo powietrze nie napisalem o tym wiemy o co chodzi
 
 
rafklim
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lis, 2007   

Mam okazję ogladać świat przez Zeissa Dekarem 10x50, kolega ma .
Super podoba mi się taki obraz, duże pole widzenia, duza głebia ostrości.
Ale powłok to on nie ma chyba żadnych a jakoś sobie radzi.
 
 
Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Pon 26 Lis, 2007   

No chyba kolega ma Dekarema z przed 1948 roku bo wtedy jeszcze powlok nie napylali :D .Cala numeracja Zeissa jest w sieci jak nie znajdziesz to napisz numery to ci powiem z ktorego ma roku ,najprawdopodobniej ma z lat 70- powloki sa ale nie multicoated ktore byly napylane pozniej .
 
 
rafklim
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2007   

Może juz nie mieć , bo wycierał ściereczką pryzmaty :D
 
 
rafklim
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2007   

Nie pytajcie dlaczego są 3 odpowiedzi, bo nie wiem :shock:

A jak to mozliwe , że obiektyw 50mm zebrał mniej światła niz 30mm przy jeszcze większym przybliżeniu tej Nikona ,
to chyba cud techniki. Może kupic Nikona skoro to jedyna na rynku zmierzchowa lornetka 30mm :D :D :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Lis, 2007   

No bo ilość docierającego światła zależy od wielu czynników. Średnica obiektywu to raz, ale dochodzi do tego transmisja, winietowanie...
 
 
rafklim
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2007   

To rozumiem ale jednak to że dała jasniejszy obraz lornetka 8x30 od 7x50?
Chyba założone miała denka od butelek :D

Poważnie pytam, wychodzi na to, że sporter jest lornetką zmierzchową i warto go kupić bo nadaje się do wszystkiego ? No bo jeśli Ty też uważasz ze to jest prawdziwe stwierdzenie kolegi o tym Nikonie to ja go chyba kupię.
wachałem się bo ma małe średnice obiektywu i sądziłem że bedzie za ciemny do obserwacji wieczorkiem. Ale jeśli jest lepszy od 7x50 to mogę brać w ciemno.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13