Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Po co 30D, czyli droga buda to bzdura
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

Paweł_G napisał/a:
... jak pójdę w odpowiednią stonę to będe nadzorował poczynania ludzi z FIRMY zwanej czasem Fabryką :P



To wtedy pooglądasz sobie setki moich zdjęć :lol: :lol: :lol: :P 8)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

[quote="MM"]
Paweł_G napisał/a:

Co do aparatu... do nauki fotografii 400D jest niezły, ale jak to ma być pucha na lata i ktoś chce poznać smak "prawdziwego" aparatu to jednak wybrałbym coś większego, choćby i używane 20D.

W takim wypadku zgodzę się w całej rozciągłości. Za 20D można dać tyle co za 400D, więc szklarnię i tak można kupić droższą niż do 30D.
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

MM napisał/a:
Paweł_G napisał/a:
... jak pójdę w odpowiednią stonę to będe nadzorował poczynania ludzi z FIRMY zwanej czasem Fabryką :P



To wtedy pooglądasz sobie setki moich zdjęć :lol: :lol: :lol: :P 8)


Czyżbyś używał numerków i skalówek w swojej fotograficznej działalności?? :P
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

Mialem podobny problem czy pakowac w tanszy model czy w cos pokroju 40d. Zdecydowalem ze po nowym roku kupuje 40d i przeboleje jakos 2k wiecej. Technologicznie 40-stka jest niebo wyzej, a kase zarobi sie...:)
 
 
bjzenek
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

Po przeanalizowaniu Waszych wypowiedzi i fotek na dpreview, po zabawie z kilkoma raw'ami, w końcu podjąłem decyzję.

30D/40D i wyższe są super dla zawodowców ze względu na różne detale jak pewniejszy chwyt, czy szybkośc, natomiast mając podobne szkło, lepszych zdjęc niz amatorska lustrzanka nimi nie zrobie.

Dlatego juz jestem po pierwszych testach 400D z Tamronem 17-50 f/2.8 - musialem sprawdzic przed podarowaniem. I nie wiem czy mam problem czy nie... na niektorych fotkach w miejscu gdzie obraz powinien byc ostry (tam gdzie AF pokazal przy robieniu fotki), po przyblizeniu okazuje sie ze jednak jakby troche nie ostrzy...

Szkoda ze moglem robic tylko przy slabym swietle (pogoda kiepska).

Poza tym - szumy niskie, aparacik wygodny nawet dla mnie (też nie mam wielkich lap), teraz tylko dokupowac obiektywy....

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

bjzenek napisał/a:
Dlatego juz jestem po pierwszych testach 400D z Tamronem 17-50 f/2.8 - musialem sprawdzic przed podarowaniem. I nie wiem czy mam problem czy nie... na niektorych fotkach w miejscu gdzie obraz powinien byc ostry (tam gdzie AF pokazal przy robieniu fotki), po przyblizeniu okazuje sie ze jednak jakby troche nie ostrzy...


To może być wina egzemplarza tego Tamrona. Tak czasem bywa. I wtedy klania sie serwis. Wlasnie to jest bolesne jesli chodzi o niefirmowe obiektywy do Canona - moga byc problemy z AF w relacji body - szkło.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

Paweł_G napisał/a:


Czyżbyś używał numerków i skalówek w swojej fotograficznej działalności?? :P


Nie. Dzięki m.in. takim zdjęciom typowo live jak ja robię to tacy od numerków i skalówek mają potem komu zdjęcia robić :wink:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

MM napisał/a:
Paweł_G napisał/a:


Czyżbyś używał numerków i skalówek w swojej fotograficznej działalności?? :P


Nie. Dzięki m.in. takim zdjęciom typowo live jak ja robię to tacy od numerków i skalówek mają potem komu zdjęcia robić :wink:


Slowem: MM dba o rozwoj fotografow policyjnych, zeby mieli co robic i stawia przed nimi coraz to nowe wyzwania ;-)
 
 
bjzenek
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

Smola napisał/a:
bjzenek napisał/a:
Dlatego juz jestem po pierwszych testach 400D z Tamronem 17-50 f/2.8 - musialem sprawdzic przed podarowaniem. I nie wiem czy mam problem czy nie... na niektorych fotkach w miejscu gdzie obraz powinien byc ostry (tam gdzie AF pokazal przy robieniu fotki), po przyblizeniu okazuje sie ze jednak jakby troche nie ostrzy...


To może być wina egzemplarza tego Tamrona. Tak czasem bywa. I wtedy klania sie serwis. Wlasnie to jest bolesne jesli chodzi o niefirmowe obiektywy do Canona - moga byc problemy z AF w relacji body - szkło.


Dzisiaj zrobilem wiecej fotek. Jednak wczesniej robilem przy slabym swietle z reki, majac migawke na 1/10 - 1/20. Po wlaczeniu flesza i migawce 1/60 jest wyraznie lepiej. Wiec chyba (na szczescie) to tylko moja glupota byla.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

MM napisał/a:
Paweł_G napisał/a:
Czyżbyś używał numerków i skalówek w swojej fotograficznej działalności?? :P
Nie. Dzięki m.in. takim zdjęciom typowo live jak ja robię to tacy od numerków i skalówek mają potem komu zdjęcia robić :wink:


Senior Hitman Assisant :lol:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 30 Lis, 2007   

MM Można więc powiedzieć że jesteś hodowcą :P
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 30 Lis, 2007   

Coś sobie namieszaliście, ale ja tutaj tego prostował nie będę :P
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 30 Lis, 2007   

bjzenek napisał/a:
Dzisiaj zrobilem wiecej fotek. Jednak wczesniej robilem przy slabym swietle z reki, majac migawke na 1/10 - 1/20. Po wlaczeniu flesza i migawce 1/60 jest wyraznie lepiej. Wiec chyba (na szczescie) to tylko moja glupota byla.


No to wszystko jasne. Takie czasy to nie z reki. Najlepsi kozacy potrafia utrzymac nieporuszone z 1/25 s. Ale wiekszosc ludzi okolo 1/125 s potrzebuje. Mowie oczywiście o standardowym zoomie. No bo tele to inna bajka.

1/10 s to nawet Chuck Norris by nie utrzymal :P
 
 
bjzenek
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

Wciąż mam wątpliwości. Niestety tutaj ciągle pada - chmury, ciemno, deszcz, więc fotki przeważnie przy sztucznym, słabym świetle. Natomiast mało które wyglądają na ostre.

Przykłady:

"Plener" - ISO800 migawka 200 albo 100
http://www.fiz-webstudio.com/temp/IMG_0287.JPG
http://www.fiz-webstudio.com/temp/IMG_0296.JPG
http://www.fiz-webstudio.com/temp/IMG_0301.JPG
http://www.fiz-webstudio.com/temp/IMG_0304.JPG
http://www.fiz-webstudio.com/temp/IMG_0312.JPG

ISO100 + lampa
http://www.fiz-webstudio.com/temp/IMG_0401.JPG
http://www.fiz-webstudio.com/temp/IMG_0403.JPG

Nie można za ich pomocą ocenić dokładnie co jest nie tak, jednak oko fachowca dostrzeże więcej niż moje zapewne...

A według mnie... mydło - no chyba że to wina wysokiego ISO

Przedostatnia fotka robiona niemal pod kątem prostym - nie rozumiem skąd brak ostrości na górze i na dole kadru.

Poza tym: czy jest sens "dostrajać" puszkę do obiektywu, bo czytałem gdzieś o takiej możliwości... ?
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

Co to znaczy niemal pod kątem prostym? :P
Kąt sporo się różni od prostego, po prostu GO jest za mała, żeby objąć całą stronę. Ostrość jak dla mnie jest ok. Trudno powiedzieć bo dość mocno zaszumione wszystko jest.

Zdjęcia z ISO 100 wydają się ostre jak należy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15