Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
nikkor 50 f1.8 problem
Autor Wiadomość
izablu
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   nikkor 50 f1.8 problem

Witam, wlasnie zakupilam nowy obiektyw nikkor 50 i zastanawiam mnie jeden fakt. Otoz nie jestem zadnym znawca gdyz dopiero zaczynam moja zabawe z fotografia ale nie jestem pewna czy to normalne, ze w tym obiektywie nie moge ustawic przeslony. Po zalozeniu na aparat jest ona niejako zablokowana i pomimo ze obracam pierscien przeslona sie nie zmienia i caly czas pozostaje w pozycji calkowicie otwartej (f22), czy to jest normalne czy to po prostu jakis wadliwy obiektyw. Kupilam go na ebayu i nie wiem co teraz powinnam zrobic.
Dziekuje za szybka odpowiedz.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

masz przy pierścionku zmiany przesłony, między 2.8 a 4 taki suwaczek, jak go przesuniesz, to przesłona się będzie mogła obracać.

Natomiast jeśli chodzi Ci o popychacz przesłony, to on robi tak, że zamyka się przesłona tylko w trakcie robienia zdjęcia, żeby nie przyciemniać niepotrzebnie.
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

na korpusie masz przycisk podglądu głębi ostrości - dopiero jak go nadusisz (albo jak aparat unosi lustro) prezsłona jest zamykana.
Pozdrawiam!

P.S. Otwarta przesłona to f/1.8

--EDIT--
zostałem wyprzedzony :twisted:
 
 
izablu
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

No wlasnie chodzi o to ze tylko przy f22 moge robic zdjecia. Ten pstryczek, o ktorym mowa mam odblokowany i moge obracac pierscieniem tylko ze jak zmienie na ina wartosc to na wyswietlaczu pokazuje mi sie cos takiego jak f EE i nie moge zrobic wowczas zdjecia. No i oczywiscie patrzac w obiektyw nie widze zeby ta przeslona sie zmieniala tzn otwierala i zamykala nawet jak obracam pierscien. Normalnie jak sciagne obiektyw wszystko dziala poprawnie i przeslona dziala jak powinna.
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

a nie jest ona przypadkiem zacięta? Jak odkręcisz obiektyw to masz na spodzie taką blaszkę, którą aparat mechanicznie steruje otworem przesłony i przesuwając ją powinnać móc ręcznie zmienić otwór - jak się nie da to przesłona jest uszkodzona.
 
 
izablu
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

Widzialam ta blaszke tez i dziala normalnie. To jest tak jakby wlasnie ta blaszka sie blokowala po zalozeniu na aparat. Po zalaozeniu obiektywu przeslona odtwiera sie calkowice i juz nie moge jej przymknac obracajac pierscien. Myslisz ze to normalne?
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

izablu napisał/a:
Widzialam ta blaszke tez i dziala normalnie. To jest tak jakby wlasnie ta blaszka sie blokowala po zalozeniu na aparat. Po zalaozeniu obiektywu przeslona odtwiera sie calkowice i juz nie moge jej przymknac obracajac pierscien. Myslisz ze to normalne?

Az musialem sie podniesc i zobaczyc swoj.
Instrukcje obslugi to pewnie ci mole zjadly. :twisted:
Ma byc tak:
1. czerwona kropka na przelaczniku jest przy czerwone kropce na obiektywie. Reczne ustawianie przyslony jest zalokowane, ale aparat sam sobie ja przestawia - i tak pstrykaj (przyslone ustawiasz w aparacie). Przyslona po odlaczeniui obiektywu powinna sie sama zamknac. Moza poruszac tamta dzwigienka. PS. Pierscien ma byc wtedy ustawiony na 22!!!
2. reczne ustawianie przyslony odblokowane - przyslona po odlaczeniu od korpusu domyka sie do ustawionej wartosci. Dzwigienka porusza sie, ale w ograniczonym zakresie.
Ustaw tak jak jest opinane w pkt. 1 i do nauki.
 
 
izablu
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 28 Lis, 2007   

instrukcje mam ale wiesz jak to jest na poczatku :)
Dzieki za wskazowki, wyglada na to ze powinno byc zatem ok. Nie rozumialam tylko tego ze musze miec przyslone ustawiona tylko na f22 zeby pstrykac foty i ustawiac sobie tego recznie no ale widocznie tak ma byc. No i troche mnie martwil tez ten symbol fEE na wyswietlaczu jak chcialam zmienic przeslone recznie i zrobic fote.
Troche namieszalam ale dzieki za wsparcie. :)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

Jak ustawisz na obiektywie F22, to z menu aparatu będziesz mogła dostosowywać przesłonę, jest to normalne. Wyjątek stanowią szkła bez styków, ale też nie wiem na czym problem wtedy polega - ustawiasz przesłonę, robisz zdjęcie, w trakcie robienia zdjęcia będzie się naświetlać z odpowiednią przesłoną..
 
 
rekin007 
Nowy



Posty: 17
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 11 Gru, 2007   

a jeżeli założę ten obiektyw z pierścieniami pośrednimi bez styków AF to będę mógł ręcznie regulować przysłonę pierścieniem na obiektywie
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 11 Gru, 2007   

rekin007 napisał/a:
a jeżeli założę ten obiektyw z pierścieniami pośrednimi bez styków AF to będę mógł ręcznie regulować przysłonę pierścieniem na obiektywie

Masz instrukcje do niego? Przeczytaj.
Oczywiscie, ze sie da.
 
 
rekin007 
Nowy



Posty: 17
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 11 Gru, 2007   

mam nikona d80 i właśnie dziś kupiłem ten obiektyw i mam zamiar dokupić pierścienie pośrednie. Więc przysłony nie można ręcznie regulować po podłączeniu do aparatu
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 11 Gru, 2007   

Czy masz już upatrzone jakieś konkretne pierścienie?
 
 
rekin007 
Nowy



Posty: 17
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

coś takiego znalazłem na allegro http://www.allegro.pl/ite...a_manualne.html
 
 
rekin007 
Nowy



Posty: 17
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

maziek widzę w opisie że masz nikkora 70-300VR, jak on się sprawuje z D80 bo w przyszłości zamierzam kupić coś podobnego, w teście wypadł nawet dobrze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14