Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
A700-moje pierwsze wrazenia
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Wrazen ciag dalszy.
Bateria laduje sie ok.3h. Podczas uzytkowania aparatu na wyswietlaczu oprocz symbolu baterii z "kreseczkami" pojawia sie takze naladowanie w procentach. Podoba mi sie to rozwiazanie, bo dokladnie wiem ile mam jeszcze czasu az bateria padnie.
Praca lustra-od razu slychac roznice. Nie klapie tak glosno, a dzwiek jest raczej przyjemny. Podczas robienia zdjec seryjnych nawet nie zauwazylem, ze stuknelo ponad 20 ;-)
Uwaznie sprawdzilem dzialanie AF. Nie wiem czy to zasluga obiektywu czy body, ale dziala swietnie. Szybko i pewnie, a o to przeciez chodzi.
O czyszczeniu matrycy przy wlaczaniu aparatu nawet niewspominam...
Lampa blyskowa ma liczbe przewodnia 12 i w niewielkich pomieszczeniach wystarcza. Z firmowkami Sony oczywiscie mozliwa jest praca w trybie bezprzewodowym (jeszcze nie testowalem).
Trudno mi sie wypowiadac na temat balansu bieli, bo nie mam odpowiedniego programu, ale na ustawieniach Standard przy zarowkach nie ma wiekszego problemu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Co do samych zdjec.
Robie w jpg, wiec troche obawialem sie mydlanych fotek. Owszem, byl z tym troche problem, ale po zmianie firmware na 2 jest zdecydowana poprawa, na zdjeciu jest duzo szczegolow itp. Wyostrzanie mozna ustawic od -3 do 3. Domyslnie jest 0 i tak tez pozostawilem.
Szumy. Zakres ISO od 200 do 3200, mozna rozszerzyc od 100 do 6400. Do 1600 jest wg. mnie bardzo dobrze, dopiero powyzej zaczynaja przeszkadzac. Nie zmienia to jednak faktu, ze roznica jest olbrzymia w porownaniu do A100. Na 6400 szumy sa duze i szczegoly zanikaja, ale ta czulosc traktuje bardziej jako wyjscie awaryjne w sytuacji gdzie nie mozna uzyc lampy.
Zakres tonalny "na oko" tez jest lepszy. Nie ma az takich przepalen ani czarnych plam. Mozliwe, ze jest to rezultat Advanced DRO, ktore dziala duzo lepiej niz w A100 (tam ciezko bylo znalezc roznice).
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

No i jeszcze kwestia wad ;-)
Nie moge napisac, ze nie ma bo wyjde na tego, co nie moze w Mediamarkt kupowac...
Jak dla mnie ogolna wada systemu jest problem ze szklami. Praktycznie brak jest obiektywow SSM, a te ktore sa kosztuja majatek. Ponoc w nastepnym roku ma sie to zmienic. Na swojego Zeissa nie moge jednak pod tym wzgledem zbytnio marudzic, bo chodzi duzo ciszej i szybciej od kita.
Moze przydaloby sie drugie kolo nastaw, ale joystick tez mi sie podoba i bardzo ulatwia zmiane ustawien.
Aparat nie ma podgladu na zywo. Dla niektorych to wada. Mi jest to zupelnie obojetne, poniewaz malo jest sytuacji w ktorych by mi sie przydalo (podobnie jak odchylany ekran z E3).
Wiecej wad nie zauwazylem, ale posiadam go dopiero od wczoraj :P
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

Czy program do RAWów uruchomiłeś? Pytam bo piszesz, że używasz jpg, a miałbym pytania o ten program do rawów.
 
 
pdf100
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

ach MC ty szczęściarzu...
ja jeszcze nie wiadomo ile będę zbierał
na K10D...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

Marian napisał/a:
Czy program do RAWów uruchomiłeś? Pytam bo piszesz, że używasz jpg, a miałbym pytania o ten program do rawów.


A jakie to pytanie?
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

MC napisał/a:

A jakie to pytanie?

Gdy wybierasz z menu Resize, jakie tam metody skalowania są dostępne? W moim Dimage Viewer są tylko dwie i to tylko skalowania, i jedna z nich to proste bilinear.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Arek napisał/a:
J. Koiko hmmm... brzmi niemiecko ;)


Sprawdzilem. Nie musi brzmiec niemiecko. Made in Japan, jak byk stoi napisane :lol:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Nie wiem co jest z tą A700, dzisiaj przyciskałem swoje znajomego by ją sprowadził do sklepu. No i co usłyszałem? Jemu się to nie opłaca bo nikt o ten korpus nawet nie pyta, więc będzie leżał. Że to towar mało chodliwy to oczywiste, ale żeby aż tak? D300 i 40D schodzą jak ciepłe bułeczki a ta Alfa aż taka zła nie jest... :?
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

MM napisał/a:
Że to towar mało chodliwy to oczywiste, ale żeby aż tak?
Mam sprzęt Minolty, więc powinienem być zainteresowany. Nie zainteresuję się jednak kupnem dopóki cena nie zejdzie poniżej 3000zł.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

MM, moze Twoj znajomy ma pecha? Ja widze w zaprzyjaznionym FJ, ze A700 schodzi. Nawet lepiej niz 40D (pytalem).
Marian, masz na mysli 3tys za samo body oczywiscie? Ale szybko bym na to nie liczyl.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Do FJ coś kupić taki facet jak ja w życiu nie pójdzie. Tam jest specyficzny klient, taki bardziej "disko-polowy". Do tego w Łodzi jeszcze nie widziałem w tego typu sklepach Canona 40D, mają ciągle tylko 30D. Mają nawet D300. Nic tylko podziękować "cudownej" dystybucji Canona na Polskę.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Ja tam chodze tylko ogladac :lol: wiec chyba disco-polowy nie jestem.
FJ jest wg. mnie zdecydowanie za drogi i wybor marny.Ale fakt pozostaje faktem. A700 sie sprzedaje i to niezle. Facet jest zadowolony, bo nie ma tygodnia, zeby nie sprzedal jakiejs sztuki. 30D macaja, ale jakos zachwyceni nie sa. D300 troche odstrasza cena, choc ostatnio i tak troszke mu cene obnizyli.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

MC napisał/a:

Marian, masz na mysli 3tys za samo body oczywiscie? Ale szybko bym na to nie liczyl.
Ja się na cenę taką nie nastawiałem. Uznałem że za żadną lustrzankę z podobnymi do Alfa 700 możliwościami nie warto dać więcej niż 3000zł. Dlatego obojętnie obserwuję. Spadnie to kupię. Nie spadnie też dobrze. Mam czym fotografować zarówno cyfrowo jak i na filmach.

Gdybym kiedyś miał doświadczenie w cyfrze takie jak teraz, nikt by mnie nie do tej pory nie skusił na żadną cyfrową lustrzankę. Kupił bym cyfrowy kompakt i filmową lustrzankę lub dalmierzowca.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Jeden A700 w tygodniu? Ja jestem przyzwyczajony do tego, że z dziesięć takich luster to się dziennie sprzedaje. D300 poszły na pniu i mało się o te aparaty nie pobili a jak weszło 40D to niemal komitet kolejkowy się zawiązał. Jedna sztuka na tydzień to jest wegetacja a nie sprzedaż :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14