Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy warto kupić lunetę Optisun(600plz),prezent dla amatora??
Autor Wiadomość
LK
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   Czy warto kupić lunetę Optisun(600plz),prezent dla amatora??

Witam. Pytanie jak w temacie.
Chciałbym kupić tacie lunetę na gwiazdkę bo doszły mnie słuchy, że ciekawią go gwiazdy. Nie mam dużych finansów a i jego wymagania są jak się domyślam podstawowe. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie dlatego prosiłbym o jakąś pomoc. Zainteresowała mnie luneta firmy Optisun (albo optisan) ze sklepu Saturn za 600pln, jest duża a parametry jakie pamiętam to 900/115. Domyślam się, że jest to mało pieniędzy a patrzenie ślepo na te liczby jest tak samo naiwne jak patrzenie na "1000 WATT" w przypadku wzmacniaczy za 99pln z allegro. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy taka luneta wystarczy by zobaczyć trochę "bliższego kosmosu", jeżeli nie czy za taką lub troszkę większą cenę dostanę coś takiego czy lepiej sobie odpuścić pomysł lunety.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

Tego Optisana sobie akurat odpuść. 600 zł można spożytkować lepiej. Trudno za to kupić dobry teleskop (choć można próbować). Może lepiej zainteresować się lormetką klasy 10x50? Zaletą takiego rozwiązania jest to, że taki sprzęt nadaje się do obserwacji gwiazd ale także do wielu innych celów (ptaki, sport, turystyka, widowiska).

Arek
 
 
LK
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 10 Gru, 2007   

Dzięki za odpowiedź. Czyli dużo nim nie zobaczę? A czy są jakieś teleskopy do powiedzmy 800pln które dały by już względną przyjemność z użytkowania (oglądanie nieba)? Przypomniało mi się, że w w tym sklepie był jeszcze teleskop Bressera za 800, czy to też raczej niewiele lepszy?
Tak sobie sprawdzam teleskopy na allegro, czy modele za 700pln firmy Celeste i Skywatcher warte uwagi?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Gru, 2007   

To jest rozsądny wybór:
http://deltaoptical.pl/de...a95db023f3bf86d

Masz 15cm zwierciadło, więc już sporo. Dwa okulary w zestawie na początek starczą.
Tylko całość waży 14 kg i jest na tyle spora, że trudno nią obserwować z balkonu. Do
ogródka przy domu w sam raz.
 
 
LK
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 12 Gru, 2007   

Ok. wielkie dzięki. Już się zdecydowałem, że go wezmę bo przy okazji sam sobie pooglądam:). A czy ten sam model tylko z większą średnicą czyli Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8" jest warty dołożenia 250pln? Trochę się napaliłem na to i zastanawiam się czy więcej nim zobaczę czy nie? Z góry dzięki z pomoc
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Warto dołożyć. Te 5 cm to prawie 80% światła więcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14