Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
opinie o d300
Autor Wiadomość
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Gru, 2007   

...a ja ze wzgledu na cene chyba jednak wybiore canona :(
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Wto 11 Gru, 2007   

Pozwole sobie dorzucic 3 grosze dot. d300. Czytalem dzis strone Kena Rockwella i jest fajne porownanie d300, d200,d40 i 5d canona.
Mozna ladnie porownac szumy, autor wyraznie wypunktowal tez slabe i mocne punkty d300. Generalizujac FF canona - wypada on lepiej na poziomie szumow i detali zdjecia co wynika jednak z pelnej matrycy. Patrzac na aktualne ceny i mocne obnizki 5d jest to juz ta sama polka co d300 i ...niestety znow bol glowy
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 11 Gru, 2007   

Jaki tam ból głowy. Zależy do czego tego aparatu potrzebujesz. Bo jak chcesz tylko jakości zdjęć to jedynym konkurentem dla 5D jest D3 i 1 Ds a taki D300 szans nie ma najmniejszych. Ale ma za to całą resztę. I tutaj muszą decydować preferencje użytkownika i rodzaj zastosowań a także potrzebne szkła.
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 12 Gru, 2007   

MM...ciesze sie ze caly czas mozna na Ciebie liczyc, hehe
jak juz kiedys pisalem (i moze pamietasz) wyraznie szukam czegos co pomoze mi w niiedalekiej przyszlosci sprobowac siebie (i sprzet) w fotografii okolicznosciowej jak np. sluby.
Wiem ze sam uzywasz 5d do slubow wiec pewnie to wystarczy za caly komentarz, jednak tak jak piszesz - d300 ma inne zalety jak chocby live view choc to wcale nie powinno zwracac mojej uwagi. Niemniej jest i nie raz pewnie sie przyda.
Moj dylemat jest nieco inny - osobiscie robilem macanke ostatnio obu body i d300 jakby lepiej lezy i inna sprawa czy ta roznica w jakosci fotek rzeczywiscie bedzie widoczna przy standardowych odbitkach? Watpie...
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 12 Gru, 2007   

...zapomnialbym jeszcze dodac ze na korzysc d300 przemawia lepsza ergonomia z gripem. Wogole ten grip do 40d jakby wziety z innego modelu, nikon w tym wzgledzie naprawde sie przylozyl i dlatego nie tylko lezy o wiele lepiej ale i wizualnie wyglada jak sprzegniety na stale. Swoja droga ciekawe przydalby sie jakis zamiennik w stylu 40d czy d300 z gripem wbudowanym w podobnej cenie...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 12 Gru, 2007   

Jeżeli rozpatrujsze 40D a D300 do fotografii ślubnej to od kilku tygodni sprawy mają się inaczej. D300 i już.
Dla mojego 5D alternatywą jest tylko D3, nie chodzi tylko o jakość zdjęć, chodzi też o normalne milimetry. Jak ktoś się wychował na kliszy, robi teraz FF to nie zmieni za cholerę tej plastyki, głębi i "naturalności" ogniskowych ze znanych sobie obiektywów na wynalazki z cropem :wink:

Dla mnie Canon ma 35L, który powala swoją magią i urokiem obrazowania a którym właśnie przez tydzień się bawiłem. Na cropie tego mieć nie będę, w Nikonie też takiego szkła chwilowo brakuje a można tym połowę imprezy zrobić. Do tego na drugim korpusie 16-35 zmieniany ze 135L i mamy spokój. Oczywiście zoomy są łatwiejsze i bardziej uniwersalne, stałki to wyższy poziom i najlepiej jak wtedy fotografów jest dwóch. Dlatego przy solowym 5D rządzi 24-70 plus czasami może być 70-200/2.8. Dla mnie ideał to dwóch doświadczonych fotografów i każdy ma dwa body plus jasne stałki. Wtedy moim zdaniem jest pełen profesjonalizm i najwyższa jakość.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Gru, 2007   

...hmmm, wlasnie... :?
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 12 Gru, 2007   

MM.. dziekuje Ci pieknie jak zwykle, chcialbym jednak abys doprecyzowal. Piszesz ze aktualnie zdecydowanie d300. OK, rozumiem. Brak mi jednak argumentacji co takiego przemawia zdecydowanie na jego korzysc. Rozpisales sie pieknie o idealnej sytuacji na slubie i trudno sie z Toba nie zgodzic, jednak wiadomo jak ma sie to do rzeczywistosci...
W tej chwili nieco boli mnie roznica w cenie do 40d. Podejrzewam ze cena na bank pojdzie w dol ok tysiaca przez najblizsze 4-5 miesiecy wiec wtedy bylbym juz zdecydowany. Ogranicza mnie bowiem budzet rzedu 12tys na body plus 2 szkla(ew. jedna L-ke), lampe i grip...
Pozdrawiam
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Piszę o D300 mając na myśli aparat z cropem. D200 był cudowny, miał tylko szumiącą matrycę. D300 jest jeszcze bardziej cudowny a matrycę ma już na poziomie Canona. Oferuje natomiast lepszy AF, pomiar światła, współpracę z lampą itd. Body kosztuje więcej, ale już np. lampy są tańsze.
Rozpatrując sam korpus D300 nadaje się do ślubów lepiej niż 40D.
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Dzieki piekne, choc z tymi szumami nie jest chyba tak do konca idealnie. Jak pisalem wczesniej na stronie Rockwella jest opisane ze szumy owszem sa mniejsze jednak bierze sie to ...

The D300 uses less noise reduction (NR or deliberate blurring) than the D200 at low ISOs so it's sharper and noisier than the D200 around ISO 200 and 400. The D300 uses much more NR at high ISOs, so it's softer and fuzzier than the D200.

...z duzego odszumiania

pozdrawiam
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Ja robiłem przy odszumianiu wyłączonym i było ok. Widać na zdjęciach, że Nikon miesza w sofcie by takie wyniki uzyskać, ale jest to rozsądne mieszanie, dziewictwa fotograficznego nikt przez to nie straci choć zapewne Arek podniesie jakieś larum z tego powodu. Sam pisałeś o raczej małych zdjęciach a do formatu 15x21 to jest aż nadto dobra jakość.
Dla mnie wyznacznikiem aparatu jest zdjęcie 30x45 (niekoniecznie ślubne) i dlatego tak kocham matrycę z 5D :lol:
 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Czw 13 Gru, 2007   

Niech bedzie, hehe...
MM pozwol ze z ciekawosci Ciebie zapytam o Twoje typy "szklane" do tego body. Na pewno z racji ceny 50/1.8, na dlugi koniec moze
70-300 AF-S VR f/4.5-5.6G IF-ED i najwazniejsza sprawa to "obsadzenie" srodka ktory by spelnial zadania duszpasterskie, hehe...
Chcialbym zmiescic sie w kwocie max 6k wiec bedzie malo aby cos zmiescic ze swialtem 2.8. Nie wiem tez jak zapatrywac sie na sigme i tamrona. Na co moge liczyc z Twojej strony w tej kwestii...?
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Niewiem panowie jak wy porównujecie połki w sklepie bo ja jako przeciętny zjadacz chleba patrze najpierw na cene. Patrze i widze: co widze?

- Na lini mojego wzroku na półeczce leży sobie Canon 40D w cenie ok 3800zł za body
- Tuż obok niego leży sobie Sigma SD14 - 4000zł ze szkiełkiem

-Ciut niżej widze Canona 400D oraz Nikona D80 chociaz ceny też bardzo odmienne - canonik 1800 kit a Nikon 2600zł za body

-Nad nimi leżą sobie Canon 5D body w cenie 6200zł ze zwrotem 770zł - wychodzi 5430zł
-Obok niego nikon D300 w cenie 5700zł

A teraz prosze objaśnijcie mi dlaczego zestawiacie D300 wraz z 40D bo jakoś tego nie rozumiem. Wg mnie podstawowym czynnikiem w zestawianiu czegokolwiek jest cena...

To tak jakbym porównywał Golfa 2.0 beznyna z Mits EVO 9.
Gdzie logika. Fani TopGeara pamietaja moze ostatni odcinek - zestawienie Jeremiego Daihatsu Materia i Ascari A10... :twisted: Tu mamy to samo tyle ze w lustrzankach.

Moim skromnym i przyziemnym zdaniem należałoby zastawiac 5D z 300D bo maja baaardzo zbliżona cene. Nie chodzi mi o zmniejszanie zasług Nikona bo ja wybrałbym tutaj prawdopodobnie D300 (omg. ja to powiedziałem?! zabijcie) ale badźcie rozsądni ... :roll:
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

MM napisał/a:
D300 (...) matrycę ma już na poziomie Canona.


prawie, ale chyba jeszcze nie do końca.
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:


A teraz prosze objaśnijcie mi dlaczego zestawiacie D300 wraz z 40D bo jakoś tego nie rozumiem. Wg mnie podstawowym czynnikiem w zestawianiu czegokolwiek jest cena...


hmmm, canon i nikon to dwie wiodące firmy jednak - zawsze się je będzie porównywać, nawet jeśli "mijają się w fazie" cenowej. tak jak zawsze się będzie porównywać mercedesa i bmw :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14