Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix DMC-LX7
Autor Wiadomość
knieszporek 
Nowy



Posty: 24
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

LEX napisał/a:
A po co jest tryb manualny w tej sytuacji M? [...]

No pewnie po to, żeby samemu wybrać i przesłonę i czas, a jednocześnie nie martwić się o poprawną -- wg aparatu oczywiście (w szczególności od ustawionego trybu pomiaru światła) -- ekspozycję. Jak w LX7 jest nie wiem, ale Nikony uwzględniają w M + Auto ISO nawet kompensację ekspozycji, co -- wbrew pozorom -- się przydaje.

A instrukcję czytać na pewno warto, tyle że w przypadku Panasoniców od dłuższego czasu trzeba sobie wydrukować tą załączoną na CD-ROM, bo ta wydrukowana dołączana do aparatu, to raczej Quick Start a nie Manual :P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

"M + Auto ISO" , czyli jak - ustawię czas i przesłonę a auto mi dobierze, znaczy naprawi :lol: poprzez dobór ISO, to co źle ustawiłem??? :shock:
Kiedy to się może naprawdę przydać?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

Kiedy na przykład chcesz użyć konkretnej nastawy przysłony (bo interesuje Cię jakaś tam głębia ostrości) oraz rozmazanie ruchu czegoś tam (czyli konkretna nastawa czasu migawki). A o ekspozycję ma się martwić automatyka aparatu.
 
 
CANiKON 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Dokładnie o to mi chodziło - te dwie nastawy są w największym stopniu fototwórcze i jeśli nie ma zbytnio czasu na grzebanie w menu (mimo, że LX7 ma wygodny dostęp do ISO) to można skorzystać z automatyki do naświetlenia zdjęcia. Przy punktowym pomiarze i tak mamy spory wpływ na oczekiwany efekt.

W pytaniu miałem na myśli aktualizację albo alternatywny firmware.

W trybie manualnym mogę korzystać z AutoFocusa ? czy to też lamerstwo ? :mrgreen:
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

knieszporek napisał/a:
LEX napisał/a:
A po co jest tryb manualny w tej sytuacji M? [...]

No pewnie po to, żeby samemu wybrać i przesłonę i czas, a jednocześnie nie martwić się o poprawną -- wg aparatu oczywiście (w szczególności od ustawionego trybu pomiaru światła) -- ekspozycję. Jak w LX7 jest nie wiem, ale Nikony uwzględniają w M + Auto ISO nawet kompensację ekspozycji, co -- wbrew pozorom -- się przydaje.

A instrukcję czytać na pewno warto, tyle że w przypadku Panasoniców od dłuższego czasu trzeba sobie wydrukować tą załączoną na CD-ROM, bo ta wydrukowana dołączana do aparatu, to raczej Quick Start a nie Manual :P


Miałem na myśli pełną kontrolę nad aparatem (ustawienia) i nie chciałbym aby w tym trybie (M) aparat mi cokolwiek podpowiadał.Jak będę chciał to sobie przestawię na którykolwiek P,A,S lub iauto a z ostatniego nigdy nie korzystam :)
Jeśli są aparaty które dyktują iso w trybie manualnym i nie ma możliwości tego wył. to ja takim aparatem bym się nie zainteresował.

Instrukcja - wiadomo,że chodziło o pełną.Można na tableta sobie ściągnąć pdf :razz:


CANiKON napisał/a:
W pytaniu miałem na myśli aktualizację albo alternatywny firmware.


O jakiejkolwiek aktualizacji już zapomnij do tego modelu,najwyrazniej nie potrzebuje.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

hijax_pl napisał/a:
Kiedy na przykład chcesz użyć konkretnej nastawy przysłony (bo interesuje Cię jakaś tam głębia ostrości) oraz rozmazanie ruchu czegoś tam (czyli konkretna nastawa czasu migawki). A o ekspozycję ma się martwić automatyka aparatu.

No to czasami może z tego wyjść kaszana :mrgreen:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Niby dlaczego? Nadal korzystać można z korekcji ekspozycji, obserwować drabinkę czy co tam dostępne jest...
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

knieszporek napisał/a:
LEX napisał/a:
A po co jest tryb manualny w tej sytuacji M? [...]

No pewnie po to, żeby samemu wybrać i przesłonę i czas, a jednocześnie nie martwić się o poprawną -- wg aparatu oczywiście (w szczególności od ustawionego trybu pomiaru światła) -- ekspozycję.


LX7 w trybie P i opcji Auto ISO umożiwia zmiane czasu i przysłony w ramach ekspozycji po prostu poprzez pokręcenie tylnym kółkiem w lewo przymyka przysłonę wydłuża czas - w p prawo skraca czas otwiera przysłonę. Efekt jest więc dokładnie ten sam i nie trzeba przestawiać trybu pracy na pokrętle trybów.
W LX-7 jest to lepsze rozwiazanie z uwagi no automatykę filtra ND który pilnuje trybu ND max lub MTF. Chodzi o możliwość użycia pełnego otwarcia przysłony nawet w pełnym świetle słonecznym albo o dobór optymalnej przysłony dla danej ognsikowej.
W trybie M i pozostałych filtr ND trzeba włączać ręcznie.
Do tego mamy oczywiście korekcję ekspozycji i wiele opcji z menu jest dostępnych nawet kiedy włączyliśmy RAW.

knieszporek napisał/a:
[
Jak w LX7 jest nie wiem, ale Nikony uwzględniają w M + Auto ISO nawet kompensację ekspozycji, co -- wbrew pozorom -- się przydaje.


W pewnych sytuacjach sie przydaje a w pewnych przeszkadza - nie zawsze chcemy użyć ekspozyji takiej jak chce automatyka pomiaru.
Zdając się na automatykę ryzkujemy np. wyższe ISO niż jest faktycznie potrzebne a to może wręcz zepsuć zdjęcie.

Jednym słowem w LX-7 na wszystko pozwala tryb P - do tego są 4 nastawy użytkownika więc w pamieci mamy 5 konfiguracji tzn 4xC+aktualna nastawa aparatu jako piąta.
Ponadto możemy zdefiniować maksymalne dopuszczalne ISO i najdłuższy czas migawki np aby uniknąć poruszenia - jak na kompakt wszystkie profesjonalne nastawy są.
 
 
CANiKON 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 08 Kwi, 2016   

Chris62 napisał/a:

LX7 w trybie P i opcji Auto ISO umożiwia zmiane czasu i przysłony w ramach ekspozycji po prostu poprzez pokręcenie tylnym kółkiem w lewo przymyka przysłonę wydłuża czas - w p prawo skraca czas otwiera przysłonę. Efekt jest więc dokładnie ten sam i nie trzeba przestawiać trybu pracy na pokrętle trybów.


No właśnie w tybie P wg mnie efekt jest z reguły dokładnie inny. Jeżeli chcę czas 1/640 to taki wybieram a kombinuje resztą parametrów aby doświetlić zdjęcie, przysłoną zdecyduję czy rozmażę tło czy nie. W trybie P masz taką możliwość ?
 
 
luxon 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 01 Cze, 2016   

Witam

Od pewnego czasu jestem posiadaczem LX7. Jest to mój pierwszy tak zaawansowany aparat i cały czas uczę się jak wykonywać dobre zdjęcia. W załączniku kilka zdjęć wykonany przeze mnie tym aparatem (wiem, że plik trochę zajmuje, ale specjalnie załączyłem RAW, żeby można było lepiej ocenić zdjęcia). Zdjęcia były robione w trybie P. Wydaje mi się, że zdjęcia makro wyglądają całkiem przyzwoicie, ale zdjęcia nie w trybie makro wydają się być trochę nieostre.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki co mogę zrobić aby zdjęcia były lepsze.



PozdrawiamZdjęcia
 
 
cvxcvx 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 01 Cze, 2016   

Witam. Wie ktoś może gdzie można kupić LX7 nówkę?
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Polska:
http://www.euro.com.pl/ap...x7-czarny.bhtml

Towar z ekspozycji:
https://saturn.pl/foto-i-kamery/aparat-panasonic-dmc-lx7ep-k?utm_source=porownywarki&utm_medium=nokaut&utm_term=nokaut&utm_campaign=xml
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/aparat-panasonic-dmc-lx7ep-k

Nie-Polska:
http://www.ebay.pl/sch/Ap...mCondition=1000 -nie warto


http://www.ebay.pl/itm/Pa...bUAAOSw2GlXKQou
 
 
cvxcvx 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Dzięki. Ale to już sprawdzałem. Dostępne z ekspozycji i gdzieś w Polsce. Nic w mojej okolicy. A może coś innego by mi ktoś polecił? Żeby robił dobre zdjęcia przy słabym świetle. Do 1500.
Z góry dziękuję.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Są to ostatnie sztuki z ekspozycji z odbiorem osobistym,the end tego modelu.
 
 
zsolpyw
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Jak na poekspozycynjy - za drogo.

Pytanko do uzytkownikow LX7. Jak aparat radzi sobie z filmowaniem w trudnych warunkach, w półmroku widac mocno szumy ?

Filmowanie w ciemniejszym pomieszczeniu pod swiatlo, w strone okien.
W moim TZ10 wyraznie zaszumione, okno mocno przeswietkowne plus fioletowe pionowe smugi.

Porownywalem film zrobiony komorka w tych samch warunkach, znacznie lepszy. Wiec widac ze sie da.

Tylko potrzebuje maly kompakt do slabo oswietlonych scenerii i dobrze filmy krecacy w pomieszczeniach.

Thx :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15