Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix DMC-LX7
Autor Wiadomość
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Sro 09 Lis, 2016   

Jeżeli ktoś chce oryginalny plik MTS lub MP4 z LX7ki to piszcie
jkozlows76 (na gmaila)
Chętnie udostępnię. Ba - nawet nagram jak znajdę chwilę, preferowane video.
Powtarzam to już w różnych miejscach - ten aparat nie ma konkurencji w swojej grupie cenowej. Mało tego, ten apatrat jest wystarczającym produktem dla Pareto 80 (a może 90%) użytkowników.
Szukając na siłę kosztów w tym roku - nie mam na co go zmienić.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

To umieść gdzieś sample i podeślij link. Może być na priv.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 29 Lis, 2016   

Faktycznie robniąc kilka chałuturek użyłem LX7 do filmowania.
Nie jest to jakość jak z Samsunga NX i stałki ale w dobrym świetle jest bardzo OK - dziękli dużej GO AF ma łatwiej a przy stałce F1,8 rozmycie obiektu trwa na filmie dłuzej no i dźwięk prosto z wbudowanego mikrofonu nawet nie jest tragiczny.

Co do jakości i tak musiałem w post procesie zredukowac do HD (720p) bo do dziś wielu ludzi nie dorobiło się telewizorów FHD i sprzętu zdolnego taki film w jakości FHD płynnie odtworzyć...
No takie HD na FHD też nie wygląda źle.
Niemniej nadchodzi era 4k i tu już jakośc FHD dla nagranego filmu staje się niezbędnym minimum ab yna ekranie 4k nie raziło.
 
 
general2381
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

Witam Wszystkich, odświeżę troszkę temat i zadam pytanie:
Czy po założeniu adaptera z filtrem będę mógł użyć oryginalny dekielek zabezpieczający obiektyw?

Filtr UV B+W MRC 37mm
https://fripers.pl/p/filtr-uv-bw-mrc-37mm/

Adapter FreePower do Panasonic DMC-LX7 37 mm
https://fripers.pl/p/adapter-37mm-do-panasonic-dmc-lx7-freepower/
 
 
tacim 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 17 Mar, 2017   

Ja jak kolega dołączę do pytania ??"
Mimo upływy 2 lat od zakupu jestem mega zadowolony ( może nie jestem specem) jasny obiektyw to dla mnie miszcz :) .
Miałem okazję na szybko robić zdjęcia w Grand Canionie jak było już dla oka dość ciemno i wyszły no jak dla mnie mega a wiecie co przy takie przestrzeni można sobie lampą doświetlić.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Oryginalny dekielek nie pasuje do filtrów 37 mm.
jeżeli zapinam już taki adapter to uzywam dekielka automatycznego.
Najczęściej jednak dopinam tulejkę 52 mm z polarem.
Chroni ona obiektyw i lepiej się trzyma to maleństwo.
 
 
general2381
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

Dzięki za odpowiedz. Jestem nowy w temacie i mam mnóstwo pytań.

Czy podczas stosowania tulei 52mm z polarem jest sens zakładać jeszcze filtr UV 37mm na adapterze?

Jaki polecacie pokrowiec aby wszedł do niego aparat z założoną tuleją 52mm? - jak zabezpieczyć filtr na tulei?

Czy ten filtr: http://www.cyfrowe.pl/apa...-super-dhg.html będzie się nadawał?
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Po co dodatkowy filtr UV?
Poza tym ten UV uderzyłby w CPL na tulejce.
Możeszw gorszych warunkach oświetleniowych i pogodowych zamiast CPL użyć UV będziesz mał "uszczelniony" obiektyw.
Kiedy istnieje zagrożenie blikami itp najlepiej zdjąć wszystkie filtry - tulejka o ile nie przeszkadza w transporcie to w trakcie fotografowania jest pożyteczna - chroini wysunięty obiektyw przed uderzeniem z boku itp.
 
 
weeman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

prosba nie jestem ekspertem, czy ktos moze doradzic jak moge zrobic dzieciom w nocy przy swietle zarowek w pomieszczeniach dobre zdjecia? jakie ustawienia w tym aparacie ustawic?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

weeman, to jest raczej kategoria „mission impossible”, choć oczywiście zależy jak masz ten pokój oświetlony i jak dobry będzie ten kompakt, o który pytasz w innym wątku. Generalnie na cuda nie ma co liczy. Ustawienia takie, żeby np. na priorytecie przysłony ustawić jak najmniejszą przysłonę, dość wysoką czułość (jaką konkretnie, to zależy od aparatu, rozmawiamy o LX7?) i w miarę krótki czas, jeśli te dzieci mają być biegające. Niestety sprawność autofocusa też będzie miała znaczenie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

weeman, w Canonie 6D by się tak dało zwłaszcza w RAW. Znalazło by się jeszcze kilka aparatów pełnoklatkowych o takich możliwościach, ale LX7... raczej zapomnij.
W sumie to nie podałeś jakie masz szkło do tego aparatu, bo jak coś f/0.95 i tych żarówek jest sporo, to może, może...
 
 
weeman
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lis, 2017   

Tak, mam lx7 i nie wiem czy jestem taki lewy ze mi z niego zdjecia nie wychodza czy potrzebuje nowy aparat. Najwyzej ten wystawie na allegro.

Ustawiam na p to chyba oznacza ze czas naswietlania automatycznie jest dostosowany, bawie sie glownie iso i barwa swiatla w ustawieniach.

Kupilego go bo niby ma jasny obiektyw 1.4 to jest model bez mozliwosci wymieniania obiektywow. Ale zdjecia jak dzieciaki sie rusza przy sztucznym swietle rozmazane a filmy wtedy tez z szumami nie za specjalne.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 29 Lis, 2017   

weeman, w tej formie jak próbowałeś to się nie mogło udać. Czy sprawdzałeś, jakie były czasy ekspozycji na tych zdjęciach, co nie wyszły? Próby zmiany ISO to był dobry krok, ale póki nie zajrzysz do ustawień aparatu, to nie wiesz, co ustawił automat jeśli chodzi o czasy migawki. I czy w danym przypadku winne było to ustawienie, czy też doszedłeś do ściany z możliwościami/ograniczeniami aparatu. Przecież aparat nie wie, czy fotografujesz biegające dzieciaki, czy budzik na szafce. Tak samo gdy fotografujesz w trybie auto. Tryb P różni się tylko tym, że możesz ręcznie jednym pokrętłem/przyciskiem przesunąć proporcje miedzy przysłoną a migawką, czyli zmodyfikować w pewnych granicach algorytm producenta. Podgląd, co ten algorytm ustawił, masz po zrobieniu zdjęcia dopiero. Spróbuj trybów S i A, w których jeden z tych parametrów (migawka/przysłona -odpowiednio) jest ustawiany całkowicie ręcznie, zaś automat dobiera drugi. Ty zaś masz je na podglądzie przed zrobieniem zdjęcia. To Ci da kontrolę nad poruszeniem zdjęcia w przypadku ciemnych miejscówek i ruszających się obiektów (dzieci). Optyka i matryca aparatu będą mogły w danych warunkach sobie poradzić, albo nie, ale już będziesz to mógł stwierdzić jednoznacznie.
Jest jeszcze przydatna funkcja korekta ekspozycji, ale to już temat na później. Na razie poczytaj lub poeksperymentuj, przy jakich mniej więcej czasach ekspozycji (to zależy też od ogniskowej, czyli upraszczając jak mocno przybliżasz zoomem) postacie ruszających się ludzi nie będą (z reguły, bo jak gwałtownie machnie ręką, to...) rozmazane. I sprawdź po prostu, czy w warunkach słabo oświetlonego pokoju dasz radę to zrobić tym aparatem. Dla wielu kamer bywa to istotnie mission impossible, chyba, że podbije się ISO do absurdalnych wartości, ale zdjęcie wyjdzie i tak marnej jakości (skutki szumów i ich usuwania przez obróbkę zdjęcia w aparacie).
Pozdrawiam
-J.
Pozdrawiam
-J.
 
 
weeman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lis, 2017   

Ok. Szacuneczek

Przestawilem na tryb a i rzeczywiscie jest lepiej. W trybie s bylo srednio.

Jak teraz mam tryb a to mam sie bawic przeslona? Ktorym przyciskiem nia sie steruje w tym modelu?
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Czw 30 Lis, 2017   

Litości!!! To sprawdź już może łaskawie w instrukcji obsługi... W różnych aparatach jest różnie. Może to być (w odpowiedniej konfiguracji, bo są zwykle wielofunkcyjne) któryś z przycisków na krzyżowym wybieraku (tak jest akurat u mnie) albo pokrętło-kółko "szczelinowe", oba na tylnej ściance obudowy. Nie miałem tego modelu, więc ta wiedza nie była / nie jest mi potrzebna. Oprócz instrukcji obsługi możesz zajrzeć też tu:
https://www.optyczne.pl/1...cjonalność.html
...i dojechać do sekcji elementy sterowania, ale widzę, że tam jest b. ogólnie. Zły pomysł.
Tak więc raz jeszcze: RTFM. Instrukcja obsługi każdego bardziej złożonego urządzenia, a takim jest zaawansowany aparat fotograficzny, to pasjonująca lektura. Zdziwisz się, ile się z niej nauczysz nie tylko o tym konkretnym aparacie i o tym, co on potrafi... Czytaj i próbuj pomału w praktyce. Nie wszystko naraz, wystarczy, że opanujesz to co Ci akurat potrzebne.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14