Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografia Architektury "Zapomnianej - Umierającej"
Autor Wiadomość
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 18 Sie, 2012   

kasiakaaz, dzięki :) , bardzo klimatyczne miejsce, trzy godziny powolnego, samotnego
spaceru, wrócę tam z pewnością.

autor graffiti przed swoim dziełem

http://plfoto.com/zdjecia_new2/2166474.jpg


Autor:
Delicious13

Tytuł:
Trójca Nienajświętsza!


Opis:
Z dedykacja dla wszystkich, którzy uwidzieli i uwierzyli! Kaplica Opuszczonego Szpitala Psychiatrycznego
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

foxx1973, wybieram się tam od dłuższego już czasu, do dziś dn. nie dodarłem :)
 
 
foxx1973
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

degol, szczerze polecam, miejsce super.
Widzę że nie tylko tam masz problemy z dotarciem :) , do Ursusa też się podobno wybierałeś :)
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sie, 2012   

foxx1973 napisał/a:
degol, szczerze polecam, miejsce super.
Widzę że nie tylko tam masz problemy z dotarciem :) , do Ursusa też się podobno wybierałeś :)


he he, nie tylko Ja tam nie dotarłem, choć Ursus był w planach kilkukrotnie ;)

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2012 16:49 ]
Opuszczony dom w lesie nad Narwią w okolicy Jadwisin-a.
Na razie nic więcej o tym budynku nie wiem.

34


[ Dodano: Nie 07 Paź, 2012 23:57 ]
Dodaję jeszcze kilka fotek dla uzupełnienia.
Wnętrza nie fociłem.

35


36


37


38


39
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012   

degol, nie dało się bliżej jeszcze podejść? Mogłoby być ciekawe przerysowane ujęcie od dołu.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012   

Robiłem na 16mm, teren wygląda na czysty, ale w rzeczywistości walczy się z gałęziami, które cisną się na plecy, lub w kadr włażą niepożądane, tu gdzieś zaraz mocny spadek, do tego miękki, grząski dla statywu nów teren.
Zdjęcia prawie nie kadrowane po ich wykonaniu.
Hmm jeszcze na domiar tego zmrok mnie ponaglał, zacząłem gubić się w kłębowisku myśli i wyobrażeń o zbliżających się nocnych wilkach :)
Przydałoby się tam jeszcze wrócić, może właśnie o świcie, jak pierwotnie planowałem ?
 
 
Marx76 
Rozmowny
Panowie jaki plan ?



Posty: 499
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

40.
Natknąłem się na ten grób w pobliskim lesie.
 
 
marians 
Bywalec



Posty: 194
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu

41.


42.


43.


44.


45.


46.


47.


48.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Fajnie te ruiny korespondują z tym posągiem na monumencie - "nówka funkiel"... :wink: :grin:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Znam te ruiny. Pono wywalili ojczulków, bo się burdel zaczął tam robić.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012   

To ja wrzucę tutaj moje ostatnio wymęczone pstryki :)

Fortyfikacje - Bunkry Zegrze Północne.
Teren jest naprawdę obszerny, do niektórych miejsc nie ma wstępu.
Na teren gdzie wykonałem zdjęcia wszedłem wpierw od strony wody, znaczy się rzeki Narew.
Obiekt ten mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie z rzeką Narwią, która nieopodal przekształca się w Zalew Zegrzyński.
Zwiedziłem tylko część pokazanego obiektu.
Jak się nie mylę, to są tam dwa bunkry.
Jeden z nich niedostępny, podobno zasypany jest w całości piachem, a pod piachem spoczywa niezdemontowana broń automatyczna sterowana z pobliskiej jednostki wojskowej, ale to już historia.
Obiekt o którym piszę powyżej, to ten pokazany m.in. w panoramie.
Drugi obiekt jest schowany za pierwszym, dzieli ich otwarta przestrzeń, zadrzewiona, zarośnięta trawiasto.
Do tego drugiego obiektu można wejść.
Nie zbadałem go dobrze, ale wygląda na to, że jest on dwupoziomowy.
Moje zdjęcie przedstawiają, pomieszczenia, korytarze z dolnej części, do górnej już nie starczyło czasu, noc mnie zastała.
Górna cz. pokazana jest na zdjęciu - brama jakby garażowa na wpółotwarta w nocnej scenerii.
Wracając do dolnej części, jest tam jakby korytarz z możliwością wjazdu do wnętrza pojazdem mechanicznym typy np samochód, można tam zjechać na niższy poziom , kilka metrów w dół, a następnie dojechać do pomieszczenia które pokazałem na foci tam gdzie wystają pręty zardzewiałe z sufitu. Dalej jest korytarz i ostatnie pomieszczenie, to z taboretem.
Korytarze są usłane okienkami, jedno z nich pokazałem na fotkach. Okna mają coś około, a może i nawet ponad dwa metry grubości, na zdjęciu tego nie widać !

A tak przy okazji wspomnę, że nieopodal tych bunkrów, po drugiej stronie drogi nr. 61 w kierunku na Serock są kolejne takie obiekty.
Niedawno były one sprzedane, miały być tam prawdopodobnie "pomieszczenia bankowe", ale podobnież ktoś nie zwrócił uwagi, że pojazdy się nie mieszczą w zabudowie.
Teraz nie wiem co z obiektem się dzieje, ale spróbuję uzyskać wiarygodne informacje.

Troszkę przy długi wstęp.
Zapewne lepiej by było gdybym podpisał zdjęcia, a nie w kupie je opisał, sorki, za bałagan, za natłok informacji.

49


50


51


52
tutaj widać dobrze ślady po kulach.


53
te włazy wejściowe nie do ruszenia.


54
jedno z okien pierwszego bunkra. Próbowałem w a'hdr wziąć, ale dupiasto wyszło :) sorki za niską jakość.


55
tutaj wspomniane ślady po kulach. Wykonałem je na pierścieniu makro z tamronem 90mm


56
tutaj jedno z wejść drugiego obiektu.
Po lewej stronie widzianego nasypu jest takie samo wejście.
Mam na myśli to foto z płytkami chodnikowymi na składzie :)



57
Ogrodzenie z drutu kolczastego, jest to ogrodzenie, które miało uniemożliwiać wejście na górę, nasyp bunkra pierwszego.


58
tutaj drugie wejście do bunkra drugiego, o którym to wejściu pisałem powyżej.


59
i samo wejście


60
teraz będzie seria pomieszczeń, korytarzy dolnej części bunkra drugiego.


61


62


63


64


65


66


67


68
tutaj chciałem pokazać jak wąskie i jak wysokie są korytarze, ale da się przejść, jak ktoś nie ma klaustrofobii :)


69


70


71


72


73
Tutaj właśnie starałem się pokazać ten wjazd do podziemi. Wjechać spokojnie mógłby niewielki samochód.


74
Tutaj korytarz jak już najazd się skończył. Korytarz ten prowadzi do pomieszczenia, które pokażę jako następne.


75
Wspomniane pomieszczenie.


76
jedno z okien


77
I jego wnętrze wychodzące na zewnętrzną polanę, chyba tyły bunkra, tam jeszcze nie byłem.


78
I pomieszczenie ostatnie, dalej nic nie było, tu się zatrzymałem i powrotna droga.


79


80
tu jeszcze raz I bunkier, chciałem pokazać komin wentylacyjny :)


81
A tu tyły I bunkra, byłem tam o zmierzchu, było juz bardzo ciemno, foto ze statywu, kilka naświetleń i próba ...


82
tutaj wejście jakby na drugi, wyższy poziom drugiego bunkra


83
Tutaj wejście do górnego poziomu drugiego bunkra.
Do tych pomieszczeń już nie wszedłem.
Jak widać była już noc.
I brak czasu ! :)
Była to już moja trzecie wizyta na tym terenie.
Zdjęcia są zebrane z naświetleń trzy dniowych.


Przepraszam za ilość fot, ale szkoda mi było tego nie pokazać.
Jak już wspomniałem ogromny teren.
Tutaj chciałem zaprosić chętnych do focenia, zamieściłem odpowiednie info w WMF
KLIK DO WMF
Na razie zdecydowanych chętnych bark, lub czas krzyżuje ew. chęci :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012   

degol, pewnie gdybym tam był, zrobiłbym to w podobny sposób, jednak potem, kiedy się na to patrzy to w głowie trochę się kręci. Chodzi o zbyt ciasne pomieszczenia i zbyt szeroki obiektyw. Mózg ma problem z poukładaniem sobie tego na odpowiednich półeczkach.
78 EKSTRA! :) Fajnie pomyślane i zrobione i w ogóle fajne. Super.
 
 
adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2012   

Coś ode mnie w tym temacie:

84.


85.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012   

Tutejszyn, jak już wspomniałem, byłem tam trzy raz.
Pierwszy raz jako rekonesans, dość przypadkowy.
Drugi raz sam, ale byłem za późno, do tego nie chciałem wchodzić w pomieszczenia, po pierwsze samemu, po drugie bez lampy :D
Trzeci raz pojechałem ze znajomym, by mi pomógł z doświetlaniem ( było sporo kombinowania z jedną lampą systemową. I tym razem też było krótko czasowo, byłem na sprężu, a nie lubię tego typu gonitwy.
Robiłem zdjęcia głównie 16-35, a i tak by pokazać pomieszczenie musiałem dosłownie słaniać się po ścianach. Uwalony wyszedłem co nieco :)

W takich pomieszczeniach sprawdza się statyw, do tego doświetlanie np. latarką, znaczy się punktowo.
Długi czas naświetlania z światłem punktowym, zmiennym można fajnie pomalować światłem w kadrze :)
Mieliśmy jeszcze ledową lampę, ale ona miała światło rozproszone, do tego słabo oświetlała.

marians,
sorki, że pominąłem Twoje foto, ale wstawiając swoje prace chciałem by wyświetliło mojego posta jako nowo dodanego. Ja się pisze w historii swojej wypowiedzi, to nie widać, że cokolwiek zostało dopisane.

Twoje seria jest b. fajna, taka klimatyczna. Niekiedy jednak wydaje mi się, że mogłeś więcej przestrzeni zostawić na bokach. Chyba za blisko obiekt jest krawędzi kadru ?
Bardzo mi się podoba klimat zdjęcia 48


[ Dodano: Sob 20 Paź, 2012 12:47 ]
adf1985, napisz co to za miejsce.
Może masz foto z większą ilością przestrzeni pokazanego obiektu ?

[ Dodano: Sob 20 Paź, 2012 12:51 ]
Marx76, nie wiesz czyj to grób, może masz info o miejscu ?
Moze warto podpytać starszyzny ?
 
 
adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2012   

Miejsce znajduje się w Szczecinie. To ruiny jakichś budynków niedaleko hali widowiskowo-sportowej. Nie mam więcej zdjęć, ponieważ te zaprezentowane zrobiłem tam jedynie przy okazji rajdów BAJA.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14