Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 40D co mnie zaskoczyło pozytywnie a co zasmuciło ;)
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

5kbFlashMemory napisał/a:
Ostrość jest na twarz, aparat jest nieostry.


O, i to jest właśnie wizualizacja powiedzenia, że to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

5kbFlashMemory napisał/a:
ale jak pożyczysz mi swój to sobie odmaluję ;P
Mi też się skończył, bo mam b. długie...
 
 
Wróbel EOS 
Rozmowny



Pomógł: 6 razy
Posty: 237
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

Co do AF w LV musisz najpierw wejść w C.FnIII i włączyć AF dla fotogr. z LV.

To chyba na tyle:)
 
 
Vitez
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

5kbFlashMemory napisał/a:
Właśnie wziąłem do ręki aparat i to pokrętło co mi przeszkadza nie jest za daleko tylko za blisko (w połowie palca wskazującego) z tego powodu muszę poluźnić uchwyt (co jest ryzykowne) lub złapać aparat druga ręką wtedy dopiero mogę spokojnie pokręcić pokrętłem...


Ale... aparat (lustrzankę) zazwyczaj trzyma się w dwóch rękach. Lewa ręka pod obiektywem, prawa ręka na spuście. Gdy musisz cos poprzestawiać przyciskami/pokrętłem w okolicach spustu to śmiało - lewa ręka nadal trzyma aparat.

Wróbel EOS napisał/a:
Co do AF w LV musisz najpierw wejść w C.FnIII i włączyć AF dla fotogr. z LV.

To chyba na tyle:)


I dopisek - po włączeniu tej opcji AF ustawia się przyciskiem AF-ON, tylko trzeba chwilę przytrzymać. Jest to sporo wolniejsze łapanie AF no ale na bezrybiu... ;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   

Witamy moderatora z forum Canona 8)
Vitez... lubię szczerość. Ostrzenie w LV jest w Canonie do dupy i takie są fakty. Praktyczność tego sposobu jest znikoma.
 
 
5kbFlashMemory 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 348
Skąd: zDolny Śląsk ;)
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   

OK. Dzięki.
 
 
5kbFlashMemory 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 348
Skąd: zDolny Śląsk ;)
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   

No faktycznie działa ;) ale przeszkadza trochę, że znika obraz, co opisali na fotopolis:

"Po naciśnięciu przycisku AF-ON opada lustro i dokonuje się pomiar tradycyjną dla lustrzanek metodą detekcji fazowej. Warto wtedy włączyć dźwiękowe powiadomienie o prawidłowym ustawieniu, gdyż lustro podnosi się dopiero po puszczeniu przycisku. Z pewnością taka metoda jest wygodna, choć dziw bierze, że nie postarano się o pomiar ostrości oparty na detekcji kontrastu, który wykorzystuje informację z matrycy. Czyżby japońscy inżynierowie bronili się przed skojarzeniem ich lustrzanek z kompaktami?"

i powstaje pytanie dlaczego takie rozwiązanie zostało przyjęte... ?
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   

...polityka canona ...nie dac za wiele... :lol:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   

Jak to właściwie jest zrobione (w kompakcie), że obraz biega sobie po matrycy (czyli jest cały czas odsłonięta) a potem zwalnia się migawkę i robi zdjęcie? Migawka najpierw się zamyka na ułamek sekundy, a potem dopiero otwiera?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 19 Gru, 2007   

maziek napisał/a:
Jak to właściwie jest zrobione (w kompakcie), że obraz biega sobie po matrycy (czyli jest cały czas odsłonięta) a potem zwalnia się migawkę i robi zdjęcie?


Tutaj między innymi opisują te sprawy:

http://www.steves-digicam...r/sep_2007.html
(Why Digital Cameras Have Mechanical Shutters)

W języku langłydż, jak się zwykło mawiać na pewnej liście dyskusyjnej dotyczącej pewnych komputerów...

Generalnie kompakty nie mają mechanicznej migawki.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 19 Gru, 2007   

Jednak co jeśli aparat ma mechaniczną migawkę (C-750 ma, bo prztyka jak sie strzela zdjęcie i nie jest to bynajmniejefekt dzwiękowy z głośniczka) ale ma też LV... Nie mówiąc już o Olkach czu 40D.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

...troszeczke jeszcze pouzywam mojego nabytku, pozniej cos napisze wiecej....
 
 
CatStevens111
Rozmowny


Posty: 237
Wysłany: Pią 28 Gru, 2007   

benetnash napisał/a:
...Swoją drogą zawsze mnie zastanawia jak bardzo poruszone są fotki robione cyfrakiem z LV trzymanym na wyprostowanych rękach tak żeby telewizorek było ładnie widać ;)
Pozdrawiam!


Takie fotki musza być trochę poruszone :lol: ale duzo zależy od światła i .... predkosci rozwijanej przez trzmiela :lol: Ja bym w każdym razie oka do wizjera nie przykładał jeżeli mam ekranik LV bo jak mi obiekt znika na moment z wizjera to mam wrażenie ze słyszę go za kołnierzem... :lol:

 
 
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Pią 28 Gru, 2007   

Moje trzy grosze....
Ciesze sie Wasza radoscia z faktu posiadania aparatu, jednak powiem Wam jedno - ten kto zaprojektowal i wprowadzil grip do 40d powinien zajac sie wypasem koz... Spojrzcie na nikona d300, jak tam lezy ten grip - prawie nie widac ze cos jest dolaczone, a tutaj.... jakby dokleili cos od innego modelu... Ot taki szczegol
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 29 Gru, 2007   

tak do nawiazania do tematu glownego, ze juz troche 40d mam to ...
+szybkosc
+jakosc wykonania
+menu i ogolnie przyjemny w obsludze (troche musialem sie przyzwyczajac do przyciskow umieszczonych ponizej lcd)
+jakosc rejestracji (porownuje do 350d 400d d70 d50)
+LV (choc jeszcze z nie uzywalem powaznie to do macro bedzie wysmienity)
+/- LCD (3cale to jednak cos, ten brak rozdzielczosci mi tak bardzo nie przeszkadza, a przynajmniej w menu wszystko widze, zdjecia oceniam tak naprawde dopiero na kompie)
-przycisk LV co chwila nosem go przyciskam (mozna na szczescie wylaczyc, co zrobilem)
-glosna wbudowana lampa ;D
-AF assist beam - no tego g*&na nie cierpie
-ze wzgledu ze mam duza lape to maly palec ma tendencje do lewitowania w powietrzu.

hubymac napisał/a:
Moje trzy grosze....
Ciesze sie Wasza radoscia z faktu posiadania aparatu, jednak powiem Wam jedno - ten kto zaprojektowal i wprowadzil grip do 40d powinien zajac sie wypasem koz... Spojrzcie na nikona d300, jak tam lezy ten grip - prawie nie widac ze cos jest dolaczone, a tutaj.... jakby dokleili cos od innego modelu... Ot taki szczegol


w przypadku moich rak nie ma to wiekszego znaczenia grip d300 czy 40d bez grip'a portretowego i tak jest za maly ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14