Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Pią 17 Maj, 2013
Nikon D800 - test aparatu
Autor Wiadomość
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

manolo napisał/a:
007areka napisał/a:
... tia, można ustawić , poprawić, pomierzyć, wyselekcjonować, obrobić, wywołać...można to można tamto ...można stracić mnóstwo czasu... a po co ? czemu nie można od razu dostać czegoś przyzwoitego .... a canona podbieram cały czas - ma teść on na szczęście nie zgłupiał żeby zmienić system i tak stara 30d jak 5dIII spisują sie bdb. i na nim bazuje ... złom nikona używa w większości żona.


wszystko jasne, przyzwyczaiłeś się do przecieplonego Canona, obiektywnie, WB Nikona nawet to za zimne, jest bliżej prawidłowego, większość auto WB z Canona które miewam okazję widzieć jest po prostu żółte jak diabli..

... nie, nie przyzwyczaiłem sie, i tak wołam raw... i raczej staram sie nie przyzwyczajać, to zły nawyk.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






manolo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

na tym zdjęciu które pokazałeś nienaturalnie wyglądały mocne kolory, aż tak mocna jest saturacja jpg z d800 ? to może mieć wpływ na odiór jako zdjęcia z nieprawidłowym wb,
warto też zwrócić uwagę na fakt że jesienią kiedy liście są wściekle kolorowe wb nie ma łatwej sprawy.
Jestem również pewny że ustawianie na wzorzec bieli w postaci naprawdę białego kartonu (niekonieczne papier do drukowania zdjęć, a jeśli już to matowy) rozwiąże Twój problem.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

... :mrgreen: juz wiem od dziś będę robił czarno-białe zdjęcia :mrgreen: i ostrzył manualnie co by nie narażać sie ze af nie trafi :mrgreen: ... ( choc dobre BW jest sztuka i poprzeczka by sie jeszcze zwiększyła), dzieki za "porady". :razz:
 
 
manolo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

007areka, prawie każdy urąga na WB jesienią w pochmurne dni kiedy jest po prostu o wiele ciemniej niż latem, zmienia się również temperatura barwowa
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

manolo napisał/a:
wszystko jasne, przyzwyczaiłeś się do przecieplonego Canona, obiektywnie, WB Nikona nawet to za zimne, jest bliżej prawidłowego, większość auto WB z Canona które miewam okazję widzieć jest po prostu żółte jak diabli..

No proszę! Każdy jednak ma spojrzenie subiektywne ( a może zależne od kalibracji monitora ?)
Dla mnie obrazek z Nikona ( auto WB) był żółty jak diabli.... i wolałem bardziej "chłodnego" Canona...
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

Z Caona obrazek jest pomaranczowy, z Nikona zolty, inne systemy niszowe nie sa uwzgledniane w plotkarskim rankingu :razz: :wink:
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

Usjwo napisał/a:
Z Caona obrazek jest pomaranczowy, z Nikona zolty

O święte obrazki! :P :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

Panowie, wystarczy już tego. Święta blisko, porządki trzeba będzie robić w wątkach…
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

komor napisał/a:
Panowie, wystarczy już tego. Święta blisko, porządki trzeba będzie robić w wątkach…



komor a mozna w kwestii formalnej :wink: ?

007areka, abstrahując od twoich wcześniejszych dokonań, powiedz mi jak można narzekać na jotpegi z puszki jak przyzwyczaiłeś się robić RAWy ?
Jak można narzekać na WB jotpega z puszki, skoro mozesz to sobie ustawić?
W końcu jak mozesz narzekać na jotpega z puszki (pomijając już to jak łatwo sobie to ustawić w puszce) skoro w szopie poprawienie tego zdjęcia zajmuje w przedziale 5 do 10 sekund?

Reasumują, nie chce ci odpowiadać jak Kozacy w liscie do wielkiego Hetmana ale co z Ciebie za fotograf jak nie potrafisz ustawić WB, czy to w puszce czy w szopie.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

muzyk napisał/a:
Gdybym dziś kupował pierwszą lustrzankę, to miałbym jednak spory dylemat...

Olympus OM1.


Tylko ja widzę to mydło na wyższych czułościach w Olkach?
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

Nie.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

[ Dodano: Wto 17 Gru, 2013 22:38 ]
kozidron napisał/a:
komor napisał/a:
Panowie, wystarczy już tego. Święta blisko, porządki trzeba będzie robić w wątkach…



komor a mozna w kwestii formalnej :wink: ?

007areka, abstrahując od twoich wcześniejszych dokonań, powiedz mi jak można narzekać na jotpegi z puszki jak przyzwyczaiłeś się robić RAWy ?
Jak można narzekać na WB jotpega z puszki, skoro mozesz to sobie ustawić?
W końcu jak mozesz narzekać na jotpega z puszki (pomijając już to jak łatwo sobie to ustawić w puszce) skoro w szopie poprawienie tego zdjęcia zajmuje w przedziale 5 do 10 sekund?

Reasumują, nie chce ci odpowiadać jak Kozacy w liscie do wielkiego Hetmana ale co z Ciebie za fotograf jak nie potrafisz ustawić WB, czy to w puszce czy w szopie.


... no bo po co komu jpg jesli trzeba go obrabiac/poprawiac - teoretycznie powinien byc gotowy, jesli mam przetwarzać to wole rawa ale czemu mam tracic czas jesli ma do wyboru jpg itd itd... moj ty "pieciosekundowy" kolego, czemu to ja marny fotograf mam ustawiac majac tak wspanialy wedle twojego mniemania sprzet d800... a fotaograf ze mnie taki jak z "kozidronatraba" pa pa pa :wink: i nie pisz wiecej na sile/ilosc madrych postow i nie prowokuj rowniez innych uzytkownikow forum bo ci napiszą w.y.p.i.e.r.d.a......itd itd.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

007areka, a ustawiłeś profil przetwarzania kolorów pod siebie i "mikrokalibrację" WB by mieć tak jak się podoba w JPEGu?
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013   

...pewnie... inaczej juz dawno bym go nie dotknął tylko pracował cały czas na teścia 5dIII co i tak w większości robię :mrgreen: nie przejmuj sie daje rady :wink: a kozidron maniak nikona niech sie poci na forum, widać lubi......
ps. miałeś podesłać parę fot z nikkora 16mm.. czy załatwię temat zenitarem 16mm, używałeś cos takiego ??.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Gru, 2013   

007areka napisał/a:
...pewnie...


007areka, ośmieszasz się albo ustawiłeś to źle albo wcale albo sam nie wiesz jak ustawiłeś, może ustawienie WB to w twoim wypadku to kwestia gustu.

007areka napisał/a:
czemu mam tracic czas jesli ma do wyboru jpg itd itd... moj ty "pieciosekundowy" kolego


czas powinieneś tracić, dlatego bo:
1. nie umiesz ustawić tego w puszce jednorazowo (dobór w [K])
2. nie umiesz oprofilować sobie puszki pod siebie
3. byłeś niezadowolony z fotki

Niestety 007areka, wciśnięcie shiht+Ctrl+B lub nawet dopieszczenie przy mieszaniu kanałów trwa w przedziale 5 do 10 sekund, szczególnie na twoim zdjeciu i to razem z zapisem. W tak krótkim czasie mozesz tak wykwasić to zdjęcie, że będzie wyglądało jak z najgorszego canona.

Cytat:
a fotaograf ze mnie taki jak z "kozidronatraba" pa pa pa :wink: i nie pisz wiecej na sile/ilosc madrych postow i nie prowokuj rowniez innych uzytkownikow forum bo ci napiszą w.y.p.i.e.r.d.a......itd itd.


nikt cię nie prowokuje poza twoją chorą wyobraźnią, pisanie co mi ktoś "może napisać" jest dzienną formą obrony- szczególnie jak na końcu umieściłeś coś czego moderator musi udawać, że nie widzi, oprofiluj sobie następnym razem puszkę albo ustaw WB, bo szkoda to czytać.
Zwalanie winy na puszkę, której nie umie się obsługiwać jest słabe.

007areka napisał/a:
kozidron maniak nikona niech sie poci na forum, widać lubi......


mam canona :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16