Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
SIGMA 35mm f/1.4 DG HSM
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

Za pomocą doka możesz wpisać korekty dla wielu ogniskowych i wielu odległości ostrzenia. Dzięki temu można przeprowadzić kalibrację wielopunktową. Na pewno to dokładniej niż prymitywna kalibracja jednopunktowa, która się sprawdza tylko w stałkach i przy docelowym użyciu w podobnej odległości.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

Do aparatu z matrycą APS-C wolę Sigmę 30/1.4 niż 35/1.4, bo taniej i szerzej. Różnica między 30 a 50 mm jest dla mnie wystarczająco duża, żeby uzasadnić posiadanie obydwu obiektywów, choć oczywiście od zainteresowań fotograficznych zależy, co lepiej sobie sprawić, mając już 50/1.4 – czy coś szerszego, czy może jednak węższego. Nikt za Ciebie nie odpowie na takie pytanie.
 
 
plan3s 
Uczestnik



Posty: 57
Wysłany: Pon 05 Sie, 2013   

Albo załatwić sprawę 18-35 f/1.8
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sie, 2013   

na allegro wiszą już dwie oferty poniżej 3100 zł
ciekawe czy z krajowej dystrybucji
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Sie, 2013   

pan.tadeusz napisał/a:
z krajowej dystrybucji


W tym kraju w świecie foto praktycznie nic co ma najniższą cenę nie jest z krajowej dystrybucji...
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sie, 2013   

miałem na myśli 18-35 oczywiście.
pod koniec przyszłego tygodnia ma być dostawa pod cwanona do procentrum w Szczecinie ale ponoć cała już zarezerwowana.
mają jednak stale jedną sztukę prezentacyjną
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Jedno ze zdjęć z których jestem zadowolony z tej sigmy :-)

 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Po kalibracji są jakieś kłopoty z celnością na dalszych dystansach? To szkło mnie cały czas kusi, ale celność AF-u egzemplarzy które testowałem raczej zniechęca.
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Nie. Nie ma kłopotów z celnością. Tylko z szybkością w słabym świetle. Kwestia jest tylko tego typu, że używając punktów innych niż środkowy, nawet krzyżowych - jakoś jej nie ufam, bo wtedy skuteczność jest mniejsza, więc wolę użyć centralnego i przekadrować. W takiej pracy sprawdza się idealnie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

A przed kalibracją były te kłopoty o których pisałem? Tzn. bliskie kadry wychodziły świetnie a przy dalszych AF czasami "głupiał"?
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Tak, tam wcześniej pisałem, że miałem front focus na krótkich dystansach, a jak zrobiłem mikrokalibrację w body, to na dalszych wychodził backfocus. Wysłałem do sigmy i mi skalibrowali, bo jeszcze wtedy te ich USB dock'i nie były dostępne.
Ja myślę, że do zarabiania na chleb na ślubach ten obiektyw jest zbyt mało powtarzalny, ale do wszystkiego innego niż dynamiczna reporterka jest fantastyczny.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Pan_Żabka napisał/a:
Ja myślę, że do zarabiania na chleb na ślubach ten obiektyw jest zbyt mało powtarzalny, ale do wszystkiego innego niż dynamiczna reporterka jest fantastyczny.


Ano właśnie. Czyli dalej dylemat. Bo jakość optyczną znam i dlatego tak korci. Pomimo tego, że znam też jakość 35L. Poczekam, może coś jeszcze dopracują i za rok znowu sprawdzę. Dzięki za info.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Pan_Żabka napisał/a:
Jedno ze zdjęć z których jestem zadowolony z tej sigmy :-)

...a parametry :?:
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

007areka napisał/a:
Pan_Żabka napisał/a:
Jedno ze zdjęć z których jestem zadowolony z tej sigmy :-)

...a parametry :?:


f1.4 1/6400 iso 200 pomiar matrycowy, na centralnym i AF/AE lock. AWB i priorytet przysłony.
 
 
jockeyek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sie, 2013   

Kupiłem ten obiektyw i jestem zadowolony z zakupu, nie byłbym gdyby nie dock. Po podłączeniu do puszki prosto z pudełka masakryczny FF, Początkowo przestraszyłem się ze nie wystarczy skali kalibracji, zaczyna się od +18 poprzez +19 a kończy na +17 na nieskończoności. AF czasem się pomyli, ale myślę ze to raczej wina 550d.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15