Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
SIGMA 35mm f/1.4 DG HSM
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Ostatnio w magazynie Schwarzweiss czytałem ciekawy test kilku obiektywów:
Sigma 35 1.4, Canon 35 1.4L, Canon 35 f2 IS, Zeiss 35 f2.
Okazuje się, że najlepiej wypadł Canon 35 f2 IS.

Coś w tym temacie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Założę się, że na f1.4 ten canon f2 nie wypadł najlepiej :-) :twisted:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Pan_Żabka, jak nie - nie stwierdzono żadnych wad optycznych.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Pan_Żabka napisał/a:
Założę się, że na f1.4 ten canon f2 nie wypadł najlepiej :-) :twisted:

Tak, wypadł lepiej dzięki stabilizacji, która zniwelowała brak f1.4.
Co do głębi ostrości przy f1.4 i f2 to już inny temat.
Oczywiście, nie w każdej dyscyplinie Canon okazał się lepszy, ale całościowo i pod kątem ceny, jednak.

Cóż, trochę sceptycznie na to patrzę, dlatego pytam, czy miał ktoś z Was do czynienia z tymi dwoma obiektywami i je porównywał sam?
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Sro 28 Sie, 2013   

Zależy do czego stosujemy obiektywy. Jak do kotletów, to sam bym wybrał tą ciemnice canona ( :wink: ) Bo napewno AF w słabym świetle skuteczniejszy niż w sigmie 1.4.
Ale ja naprawde lubię się bawić tą głębią na 35/1.4 i to jak te szkła malują jest jedynym powodem dla jakiego kupiłem takie szkło. Stabilizacja? nie wiem, w celu do jakiego stosuję taką ogniskową mogę podbić iso bez żadnych problemów i nie mieć problemu z poruszeniami.

Ja odkąd mam swoją sigmę skalibrowaną używam tylko dwóch ustawień przysłony - f1.4 i f9 rzadko coś pomiędzy :-)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 28 Sie, 2013   

Pan_Żabka napisał/a:
Ale ja naprawde lubię się bawić tą głębią na 35/1.4 i to jak te szkła malują jest jedynym powodem dla jakiego kupiłem takie szkło.

Z tego względu, też wziąłbym Sigmę, a nie "pewnego" Canona.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Wto 01 Paź, 2013   

http://www.dpreview.com/n...t&ref=title_0_2

W celności raczej nie pomoże ...
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Paź, 2013   

siosio, sam upgrade firmware'u nie, ale kalibracja tak.
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Wto 29 Paź, 2013   

W akcji też sobie sigma daje radę.


1/100, f3.5
 
 
Finger 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Panowie i Panie, a jak sprawa ma się z kolorystyką 35L kontra S35 1.4? Wiadomo, tabelki tabelkami, wykersy wykresami, ale kolorystyka jaką daje szkło ciężko zmierzyć. Ma ktoś doświadczeniami z tymi dwoma szkłami żeby mógł coś skrobnąć? Chwilowo nosze się z zamiarem, ale powoli muszę się donieść :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Transmisja tej Sigmy jest dobra. Może faktycznie 35L jest lepsze, ale nie są to różnice mające jakieś znaczenie. I tak znacząco się to zmieni w obróbce. To nie jest nawet ćwierć tej różnicy jaka dzieli Canona od Nikona :smile:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Finger napisał/a:
Chwilowo nosze się z zamiarem, ale powoli muszę się donieść :)

Kup 24 1.4 II L - owszem, to inna ogniskowa... ale szkło świetne.
35 1.4 L nie jest tak ostre.
Finger napisał/a:
ale kolorystyka jaką daje szkło ciężko zmierzyć.

Zobacz ten film.
 
 
Finger 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

24L mam i chcę kupić coś bardziej uniwersalnego... docelowo chcę zostać z 35 + 85L + 135L...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Finger napisał/a:
24L mam i chcę kupić coś bardziej uniwersalnego... docelowo chcę zostać z 35 + 85L + 135L...


Piękny i zacny plan. Chodzi o ogniskowe. Choć ja bym jednak 24L zostawił.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Finger napisał/a:
docelowo chcę zostać z 35 + 85L + 135L...

Docelowo... to 24, 35, 50 1.2 L ( :roll: - irytuje mnie w niskich temperaturach AF 50 1.4 nie L), 85 i 135.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16