Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 16 Gru, 2012
Obiektyw szerokokątny do Nikona D5200
Autor Wiadomość
lenovo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   Obiektyw szerokokątny do Nikona D5200

Witam, chcialbym zakupic do nikona d5200 obiektyw szerokokatny. Nie chce tez wydawac majatku na obiektyw. Dlatego zastanawiam sie nad NIKKOR AF-S DX 18-55MM tutaj aukcja:
http://allegro.pl/obiekty...2790888836.html

Z racji ,ze jestem bardzo poczatkujacym w dziedzinie fotografii, prosze o pomoc, sugestie, ewentualne propozycje.

Pozdrawiam :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   

lenovo, kup tego d5200 od razu z obiektywem w komplecie, lepiej z wersja z VR, osobno bedzie cie ten obiektyw duzo wiecej kosztowal niz w zestawie
 
 
lenovo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

czyli w zestawie obiektywy nie sa "gorszej" jakosci ?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

lenovo, są, ale to nadal te same obiektywyy ;)
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   Re: Obiektyw szerokokątny do Nikona D5200

lenovo napisał/a:
Witam, chcialbym zakupic do nikona d5200 obiektyw szerokokatny. Nie chce tez wydawac majatku na obiektyw. Dlatego zastanawiam sie nad NIKKOR AF-S DX 18-55MM

Obiektyw szerokokątny na APS-C to coś typu 10-20mm czy 8-16mm. Owszem, Nikkor 18-55 oferuje "umiarkowany" szeroki kąt, ale jest to typowy obiektyw z klasy "uniwersalny zóm" - masz zakres od szerszego kąta po krókie tele.
 
 
lenovo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

no dobra skoro tak mowicie to wezme w zestawie. Swieta ida i rodzinka chciala mi cos kupic to myslalem ze podsune im pomysl obiektywu. A aparat chcialem kupic po nowym roku jak tylko cena spadnie troche. Myslalem ze wyjdzie taniej kupic samo body i obiektyw osobno :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

lenovo napisał/a:
czyli w zestawie obiektywy nie sa "gorszej" jakosci ?

mozer napisał/a:
lenovo, są, ale to nadal te same obiektywy


mozer, nie zrozumiałem sensu twojego posta - to jak w końcu jest są "te same" czy "gorszej jakości" :?:
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

lenovo napisał/a:
czyli w zestawie obiektywy nie sa "gorszej" jakosci ?

U każdego producenta obiektywy klasy 18-55/3.5-5.6 to takie mniej lub bardziej plastikowe zabawki do umieszczenia w podstawowym zestawie handlowym. To, że kupisz coś takiego osobno nie ma wpływu na jego jakość, a dodatkowo przepłacisz...
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

lenovo napisał/a:
Swieta ida i rodzinka chciala mi cos kupic to myslalem ze podsune im pomysl obiektywu


lenovo, nie martw się. Kupując lustrzankę nie ma sensu pozostawać z jednym obiektywem - zawsze mogą dokupić Ci np. jakąś stałkę :smile:
 
 
lenovo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

ja dopiero zaczynam przygode z fotografia, dlatego chcialem miec jeden obiektyw "szerokokatny" i jeden z wiekszym zoomem :smile:
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

To najpierw zacznij od książki o fotografii ;)
"Zoom" to okreslenie każdego obiektywu zmiennoogniskowego - może to być zarówno szeroki kąt jak i ekstremalne tele. "Duży zóm" nie równa się "długie ogniskowe", to tylko taki marketingowy bełkot, który przeszedł do języka potocznego.
 
 
lenovo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

tak tak, rozpoczalem od tego: http://www.fotopolis.pl/i...ujacych-czesc-2

jeszcze kilka czesci mi zostalo :)

dziekuje za pomoc :smile:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

lenovo napisał/a:
ozpoczalem od tego: http://www.fotopolis.pl/i...ujacych-czesc-2

jeszcze kilka czesci mi zostalo


Jak skończysz, to zajrzyj jeszcze tu: http://www.swiatobrazu.pl...atny-22859.html :smile:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Sunders napisał/a:
mozer, nie zrozumiałem sensu twojego posta - to jak w końcu jest są "te same" czy "gorszej jakości"

Obiektywy kitowe są gorszej jakości od innych obiektywów, ale są to te same obiektywy niezależnie, czy kupujesz je w zestawie, czy oddzielnie.
 
 
calilmal 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Pozwolę sobie odświeżyć temat - mam Nikona D5200 z obiektywem NIKKOR AF-S DX 18-55MM, ale nawet najszersze pole widzenia nie zawsze jest satysfakcjonujące...
Projektuję wnętrza, które czasem (a u nas często) są tak małe, że nie da się ich za wiele pokazać w kadrze, dlatego szukam czegoś, co da szersze pole widzenia... Bez sklejania panoram czy zniekształcenia przez fisheye'a. Może coś 100-110 stopni?
Przeglądałem na stronie Nikona, ale jak coś ma nawet takie możliwości, to tylko dla aparatu typu FX, a ja mam DX, co wg parametrów zmniejsza kąt średnio o ok.20 stopni...
Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15