Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: hijax_pl
Pią 02 Sty, 2015
Pierwsza lustrzanka ok.1500 zł (edycja 2013/2014)
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

Jak byś kupował używkę - pewnie miałbyś i kartę i coś tam jeszcze w tej cenie z aparatem.
Np. widziałem Pentax K-x za 1200 z dwoma obiektywami i kartą. Może to nie Nikon D5300 ale na początek aż nadto...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

lutek14 napisał/a:
Jeszcze mam pytanie. Jakbym miał wybór

Canon EOS 1200D z 18-55mm DC III, torbą na niego oraz kartą 8 GB w cenie 1,399zł
a
Nikon D3200 18-55 VR II za 1,599zł

Co byłoby lepsze? Czy warto zwracać uwagę na te gratisy?


Pewnie, że warto zwracać uwagę na gratisy znając ich wartość. Nowa torba to przeważnie 70-100 zł, a karta to kolejne dwie dyszki.

Dla jednego różnica niewielka, a ktoś inny uzna, że sam sobie dokupi.

Skoro jednak piszesz, że przy tym budżecie stówka to nie jest problem to zastanów się czy nie warto rozejrzeć się za jakimś korpusem na gwarancji z rynku wtórnego.
5 minut szukania i masz uszczelniany K-30 na gwarancji za 1550 zł. Pewnie można jeszcze ponegocjować cenę, a ta puszka to klasa Nikona D7000 czyli o ligę albo nawet dwie lepsza niż te proponowane.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

akira napisał/a:

Skoro jednak piszesz, że przy tym budżecie stówka to nie jest problem to zastanów się czy nie warto rozejrzeć się za jakimś korpusem na gwarancji z rynku wtórnego.
5 minut szukania i masz uszczelniany K-30 na gwarancji za 1550 zł. Pewnie można jeszcze ponegocjować cenę, a ta puszka to klasa Nikona D7000 czyli o ligę albo nawet dwie lepsza niż te proponowane.
No tak bardzo bym go nie wychwalał. Że taki K-5 to poziom D7000, jako były użytkownik bym się zgodził, ale k-30 to jednak półeczka niżej. Pentax, praktycznie każdy jest godny polecenia, ale ma problem z przyszłym rozwojem. To w pewien sposób ujmując trudny system. Brak wyzwalaczy pTTL, wysokie ceny za "wysokiej klasy" obiektywy, które w innych systemach określone by były zaledwie jako średniej jakości, nieznany dalszy kierunek rozwoju i brak pełnej klatki, do jakiej można by było dokręcać aktualnie posiadane szkła. Oczywiście jest 645, ale to jak inny system bo i szklarnia inna.

Dyskusja na temat używania ultraszerokątnych szkieł na matrycach APS-C i FF wydzielona została do wątku: Szeroki kąt - lepiej APS-C czy FF?
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 31 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

Prawda, teraz więcej osób z większą pasją zmienia systemy niż wykorzystuje sprzęt do granic robiąc zdjęcia. Jak długo byłeś użytkownikiem Pentaxa? Bo patrząc wstecz na ostatnie kilka lat, każdy cyfrowy korpus tej firmy można było śmiało polecać ponieważ był zawsze bardzo konkurencyjny, a innowacji wyznaczających kierunek w segmencie lustrzanek też nie brakowało. Pełna klatka pewnie się pojawi, a nawet jeśli nie to gdy ktoś potrzebuje może bez większych problemów przeskoczyć w dwa większe systemy. Biadolenie o tym, że zaczynając od puszki apsc w dużym systemie będzie łatwiej w przyszłości jest zwykle marketingową papą. Przybywa też użytkowników FF, którzy zaciągając kredyt idą w zestaw 6D+Sigma 35/1.4 i na tym kończą bo kolejne inwestycje to raty na lata, a z więcej niż jednym szkłem ciężko nosić to na spacer ;) Tymczasem w apsc przy takiej sumie można obstawić bardzo szeroki zakres z jakością która przewyższa potrzeby większości publikacji, a do tego będzie wygodniej to nosić. Oczywiście można się mamić ofertą szkieł w innych systemach. Tylko ile szkieł tak naprawdę potrzebujesz? Góra trzy w torbie i jedno lub dwa gdzieś w szafie do bardziej specyficznych tematów. Na mój gust nie ma tego problemu w Pentaxie jeśli ktoś ma trochę rozeznania i oleju w głowie.

Celowo pomijam tutaj tych którzy naprawdę potrzebują sprzętu do kotleta i omleta bo w tym wypadku inwestycje w duże FF mają sens o ile są na to klienci (tych którym wydawało się, że zarabianie na ślubniakach jest proste, też nie brakuje).

Błysk? Ile razy założyłeś zewnętrzną lampę w tym roku? Albo inaczej, ile razy zakłada ją przeciętny użytkownik nie zarabiający na ślubniakach? Gdybyś częściej zakładał to pewnie wiedziałbyś, że Nikon tak samo jak pozbawił serię D3x00/D5x00 śrubokręta, tak i wykastrował ją ze sterowania CLSem za pomocą wbudowanej lampy. Ile osób wspomina o tym ograniczeniu? ;)

K-30 półeczka niżej? Ja bym raczej powiedział, półeczka wyżej niż D5x00, a D7000 nie ustępuje i co więcej jest bezawaryjny a z Nikonem już różnie bywało i nadal bywa ;)

A tak przy okazji jaki system teraz wybrałeś i od jak dawna go użytkujesz?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Gru, 2014   

Może w wigilijną noc twój pentax przemówi ludzkim głosem...
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Czw 25 Gru, 2014   

Wystarczy jeśli Ty się czasem powstrzymasz :razz:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 25 Gru, 2014   

akira, ja od zeszłego stulecia bawię się Canonami :) , a Pentaxa k-5 posiadałem jako próbę zmiany systemu pomiędzy 60D i 1Ds, a 6D. Nie przyjął się ze względu na gabaryty (waga dobra, ale za mały), obiektywy i słaby tryb filmowania, ale poza tym świetna puszka, użyteczna stabilizacja, dobre wsparcie dla szkieł M42 i ISO12800 dawało sensowny obrazek.
Co do lampy, chyba nie skłamię twierdząc, że używam praktycznie codziennie i wcale nie do kotleta.
Co do szkieł, dość często zdarza mi się fotografować Sigmą 12-24mm na najszerszym kącie. Czym według ciebie, mam zastąpić tak szeroki kąt w Pentaxie lub innym APS-C?
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Pią 26 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Wykresy MTF też możesz sobie schować gdzieś, jeśli zacząłeś przygodę z fotografią od aparatu cyfrowego ze zmniejszoną matrycą.


Uważaj na takie stwierdzenia bo pewnie wiele osób tutaj pamięta czasy gdy takie dyskusje toczyły się na temat wyboru bardziej zaawansowanego kompaktu ;)
Inaczej mówiąc, nie oceniaj człowieka po rozmiarze matrycy bo zanim dotknąłeś aparatu ludzie bawili się już większym formatem i jeszcze chodzą po ziemi choć nie mają cyfrowych FF.

To Ty zacząłeś tutaj od odwołań do aparatów z innym rozmiarem matrycy. Dla mnie sprawa nieporównywalna, choć jak widzę mamy zupełnie inne spojrzenie na dobór narzędzi w formacie FF. Wcale nie jest tak, że jeśli ktoś woli szerzej to zawsze lepiej będzie na FF, a z wąskim kątem odwrotnie. Brzegi szkieł przy pełnoklatkowej matrycy lecą znacznie mocniej, a i przymykać trzeba często tak, że wykres MTF zaczyna już wędrówkę w dół, aby uzyskać odpowiednio szeroką głębię. Z kolei właśnie portretowanie już od standardu w kierunku tele robi się właśnie ciekawsze na matrycy pełnoklatkowej, a cropowanie to technika pomocna ale nie z uwagi na ciekawsze odwzorowanie lecz na bariery konstrukcyjne i finansowe.

To wcale nie jest tak, że FF jest jedynym słusznym kierunkiem i należy wybierać tylko taki system który umożliwia przeskok w większy rozmiar matrycy. Często zmiana APS-C na FF w Canonie, czy Nikonie to wymiana praktycznie całej szklarni. Czyli nie ma takiego znaczenia czy wcześniej będziesz używał innego bagnetu. Oczywiście można sobie znaleźć sporo przeciwstawnych uzasadnień, że jednak warto od początku trzymać się jednej marki. A ja myślę, że każdy system ma swoje uroki i taka migracja między bagnetami jest nieco ciekawsza rodząc bogatsze doświadczenia. Nawet u43 ma dla mnie swoje zalety bo miałem już przyjemność bawić się M5 i M1. Ale co kto woli ;)

Dla mnie ten kontekst w jakim postawiłeś "próbę zmiany systemu" jest mocno tendencyjny bo sugeruje, że wybór Pentaxa jest dziś mało rozwojowy. Dlatego też zdecydowałem się wskazać słabe strony również Twoich wyborów. Jak widać można długo tak dywagować i pewnie nie dojdziemy do porozumienia. Poszukującym aparatu do 1500 zł jeszcze raz polecam rozejrzeć za K-30 (linkowałem już taką ofertę na początku naszej dyskusji).
koniec
 
 
Wussel 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Cześć, chciałbym zakupić pierwszą lustrzankę do 1500zł moze troche więcej jesli będzie warto. Wcześniej miałem do czynienia z kilkuletnią lustrzanką sony - nie pamiętam modelu, lecz tato używa jej w pracy i chciałbym, mieć aparat którego będe mógł uzywać cały czas. Zaznaczam, że dopiero zaczynam wgłebiać się w tajniki fotografi więc nie potrzebuje na początek czegoś drogiego. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Używany aparat też?
 
 
Wussel 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Nie wiem, ale myślę ze jeśli w super stanie i nie z milionem zrobionych zdjęc to może byc.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

http://allegro.pl/lustrza...-v6-p-sm-e-1218
http://allegro.pl/aparaty...der=p&buyUsed=1
 
 
Wussel 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

A nikon d3200 albo sony a65?
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

A65 to nie lustrzanka, a z Nikonów to lepiej D5100 :razz:
 
 
Wussel 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

A coś jeszcze może nawet troche przekraczac 1500zł jakby był juz z jakims/imis obiektywami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16