Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S VR 70-200 mm f/2.8G IF-ED
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   Test obiektywu Nikkor AF-S VR 70-200 mm f/2.8G IF-ED

Zapraszam do lektury:
http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=108

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Test solidny. Sam mogę tylko potwierdzić wszystkie wady i zalety tego obiektywu. Najbardziej dokuczają odblaski- powiedziałbym nawet że jest strasznie. Co do łącznika statywowego to nie ma powodów do obaw. :)


edit : Drobna uwaga: obiektyw w trybie manualnym ostrzy od 1.4 m tak jest napisane w instrukcji. :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Czekam Arku na spełnienie reszty obietnic :wink:
Kiedy test mojego "maleństwa"? W sumie to tego większego też.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

W sumie to nolajfy jesteście ;P

No a co do samego szkła... myślałem że wyniki będą gdzieś na poziomie 14-24/2.8... zastanawiam się, czy to czasem nie problem z powtarzalnością szkiełek... Póki co 80-200/2.8 z AF-S czy nawet S70-200/2.8 moim zdaniem są bardziej opłacalne ;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

mavierk napisał/a:
Póki co 80-200/2.8 z AF-S czy nawet S70-200/2.8 moim zdaniem są bardziej opłacalne ;)


Na papierze może i tak, ale miałem w ręku każde z tych obiektywów i mój wybór byłby tylko jeden - 70-200/2.8 VR
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   Re: Test obiektywu Nikkor AF-S VR 70-200 mm f/2.8G IF-ED

Całkiem imponująca galeria odblasków. Za tą cenę to trochę zaskakujące :(
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   Re: Test obiektywu Nikkor AF-S VR 70-200 mm f/2.8G IF-ED

Remol71 napisał/a:
Całkiem imponująca galeria odblasków. Za tą cenę to trochę zaskakujące :(

Moze jakis narwany jestem, ale za 6200zl spodziewalem sie troche lepiej. Z TC jest slabo, odblaski przesliczne.
Glowna zaleta wg. mnie jest AF, bo z rozdzielczoscia tez nie jest idealnie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

No i tak to czytając na "sucho" test obiektywu, który w praktyce jest wyśmienity i super współpracuje z TC, ludzie robią z niego jakąś tandetę :lol: :wink:
Dla mnie to godny przeciwnik mojego 70-200/2.8 IS L (momentami nawet lepszy) i każdemu malkontentowi mającemu np. obiektywywy typu Canon 70-300 IS USM czy Nikkor 70-300 VR życzę z całego serca takiej podpadziochy jak 70-200 VR a pozna co to prawdziwa jakość. :P
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Ja nie watpie, ze ten obiektyw jest super i np. taka Sigma 75-300 to moze robic jako watpliwa ozdoba na regale.
Ale jednak (moze to glupie) za takie pieniadze spodziewalem sie mimo wszystko jeszcze czegos lepszego.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

MM napisał/a:
.........ludzie robią z niego jakąś tandetę ......



Daleko mi do takiego stwierdzenia, nigdy nie miałem w ręku tego szkła i pewnie mieć nie będę, ale patrząc na przykładowe foty widzę jeden wielki peleton odblasków.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Ale nawet Arek napisał, że z założoną osłoną tego nie będzie. Ja osłonę zakładam na "odblaskowym" Canonie i problemów nie mam. Obiektyw był projektowany do używania z osłoną i tak należy do tego podchodzić.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

MM napisał/a:
Ale nawet Arek napisał, że z założoną osłoną tego nie będzie. Ja osłonę zakładam na "odblaskowym" Canonie i problemów nie mam. Obiektyw był projektowany do używania z osłoną i tak należy do tego podchodzić.

Zgadzam sie, ale (bede upierdliwy) za ta cene mozna sie do tego przyczepic.
Swoja droga bardzo jestem ciekaw jak bedzie sie zachowywal z D3...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Dla mnie test o tyle ciekawy, że w ogóle nie mam rozeznania w szkłach Nikona, tylko tyle co przeczytam na Optycznych...

A teraz drobna robótka korektorska: rozdział 3 (Budowa, jakość wykonania i stabilizacja): zamiast Pokzuje powinno być Pokazuje.

Dzięki za test.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Dzięki. Poprawione. Jak to się uchowało? Dwa razy spellowałem...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Arek napisał/a:
Jak to się uchowało? Dwa razy spellowałem...


Jest na to odpowiednia wersja prawa Murphy'ego :) Jak nie zostawisz specjalnie jednego błędu w książce/artykule/tekście, to chochlik drukarski, żeby wyrobić normę, musi jakiś błąd za ciebie wprowadzić. Stąd pewien profesor z pewnej Akademii Sztuk Pięknych wyprowadził teorię, żeby świadomie pozostawiać w składzie książki jakiś jeden drobny, niewinny błąd, bo jak chochlik będzie musiał zrobić to za ciebie, to może wprowadzić błąd duży i fatalny w skutkach, nad którym nie będziesz miał kontroli :D

W mojej firmie ostatnio się zdarzył błąd, że szklanka piwa 250 ml odpowiada 30 l wódki. Zabrakło jednej literki - z mililitrów zrobiły się litry... Na szczęście była to ulotka, a nie książka, więc koszty przedruku nie były gigantyczne...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15