Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 35 mm f/2 IS USM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   Test obiektywu Canon EF 35 mm f/2 IS USM

Zapraszam do lektury:
http://www.optyczne.pl/28...f_2_IS_USM.html

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Cóż powiedzieć ... lepiej niż te totalne ciemnice z IS'em.
Po poprzednich wynalazkach (24mm, 28mm) mamy coś z lepszym światłem. IMO f2.0 byłoby dopuszczalne dla budżetowej stałki i w sumie gdyby nie IS, i cena, to nie byłoby się do czego przyczepić. Myślę, że byłoby trochę chętnych osób, gdyby wyrzucić IS i obniżyć cenę do ~2400pln.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

W ogóle taktyka Canona jest dziwna...

Ja bym dawał IS do drogich i jasnych L-ek. Jak coś kosztuje 6-7 kzł to IS się upchnie w tej cenie i klient prawie nie zauważy różnicy. Tak więc oczekiwałbym, że będziemy mieli EF 35 mm f/1.4L II IS USM za 7 kzł oraz EF 35 mm f/2.0 USM za 1599 zł...
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Arek napisał/a:
EF 35 mm f/1.4L II IS USM za 7 kzł oraz EF 35 mm f/2.0 USM za 1599 zł...

To byłoby piękne. Swoją drogą ciekawe kiedy będzie następca 35mm/f1.4.
Teraz pozostaje czekać jak rynek zweryfikuje ten trójkąt bermudzki ... a konkurencja nie śpi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

pioroon napisał/a:
To byłoby piękne.


Ja bym zrobił tak wszędzie... EF 24L IS f/1.4 znów za 7 kzł, 2/24 bez IS za 2499 zł :) Ale ja nie pracuje w Canonie...
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Ja po przeczytaniu testu stwierdziłem, że jest to bardzo dobry standard tj. 50 na APS-C, praktycznie bez wad, bo winietowanie, rozdzielczość na brzegu APS-C jest bardzo dobra.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

mir, tak. Ale wciąż drogi... Nikoniarze mają taki standard (nawet jaśniejszy) za 700 zł...
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Arek napisał/a:
Nikoniarze mają taki standard (nawet jaśniejszy) za 700 zł...


... ale bez stabilizacji i HSM :smile:
Ostatnio zmieniony przez Sunders Pon 18 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

strasznie pewnie muszą czuć się w zarządzie Canona skoro wypuszczają szkła w cenie , w której konkurencja oferuje lepsze; vide Sigma 35 1.4. być może stabilizacja jest tam jakimś atutem, mimo wszystko cena nierozsądna.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

kufel napisał/a:
strasznie pewnie muszą czuć się w zarządzie Canona skoro wypuszczają szkła w cenie , w której konkurencja oferuje lepsze; vide Sigma 35 1.4. być może stabilizacja jest tam jakimś atutem


No ba, daje ponad 2EV "przewagi" nad sigmą :smile:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Sunders napisał/a:
HSM


Nikon ani HSM, ani USM mieć nie będzie. Co najwyżej SWM - a ten jest.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Arek napisał/a:
Ja bym dawał IS do drogich i jasnych L-ek.


Ja bym tam IS-u w życiu nie dawał. Nie w tych krótkich. Jasne szkło z małą ogniskową jak dla mnie bez sensu jest łączyć z IS-em. Bo ten IS jest tak naprawdę normalnemu fotografowi zbędny, podwyższy cenę obiektywu, jego masę a jakości optycznej raczej nie poprawi...
Niech dają IS do L o ogniskowych mających minimum 100mm, przy krótszych to zabawka dla amatorów mających ciemniejsze szkła.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Arek napisał/a:
Nikon ani HSM, ani USM mieć nie będzie. Co najwyżej SWM - a ten jest.


Co do SWM O.K. strzeliłem byka, jednak chodziło mi o to, że to SWM, to jednak nie to samo co USM w Canonie EF 35 mm f/2 IS USM czy w 35/1,4L.

[ Dodano: Pon 18 Lut, 2013 20:42 ]
MM napisał/a:
Jasne szkło z małą ogniskową jak dla mnie bez sensu jest łączyć z IS-em. Bo ten IS jest tak naprawdę normalnemu fotografowi zbędny


Ja bym powiedział, że może się przydać, tylko nie warto za IS aż tyle płacić. Też mi się wydaje, że jesli cena tego szkła zacznie się zbliżać do 2kpln, to sporo chętnych może się znaleźć.
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Może to taka polityka, że użytkownik ma wybór?
1. Ciemne z IS.
2. Jasne bez IS.
Czyli w zasadzie taki marketing pokrywa to:
MM napisał/a:
Jasne szkło z małą ogniskową jak dla mnie bez sensu jest łączyć z IS-em.

MM napisał/a:
Niech dają IS do L o ogniskowych mających minimum 100mm, przy krótszych to zabawka dla amatorów mających ciemniejsze szkła.

W końcu można kupić analogicznie:
1. C35/f2.0 IS
2. C35/f1.4
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

MM napisał/a:
Ja bym tam IS-u w życiu nie dawał. Nie w tych krótkich.


Dla mnie też jest to zbędne. Chodzi jednak o to, że w tak drogim szkle IS różnicy w cenie nie zrobi, a filmowcy pewnie wykorzystają. Natomiast w ciemniejszej stałce budżetowej IS swoje do ceny wnosi i ta stałka przestaje być budżetowa.

Mamy teraz taką sytuację, że jest starusieńkie 2/35 (bez IS-a i bez USM), które nie jest drogie, ale na dzisiejsze standardy przeciętne. Mamy 2/35 IS, które w obecnej cenie sprzedawać się będzie słabo. No i mamy 35L. Sytuacja jest dla Canona praktycznie zero-jedynkowa. Albo kogoś stać na 35L, albo nie. Jak nie, to ucieka do konkurencji kupując choćby Sigmę lub Samyanga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15