Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 6D - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   Canon EOS 6D - test aparatu

Serdecznie zapraszamy do lektury testu aparatu Canon 6D oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/20...non_EOS_6D.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Test tylko potwierdził moje obawy, że czas zbierać kasę :D
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Wielka prośba -przy teście video używajcie statywu, bo wtedy o wiele łatwiej będzie ocenić jakość :-)
Przydało by się też info, przy jakich wartościach ISO nagrywaliście filmy nocne.

[dopisane]

Bardzo duża mora i aliasing, jak dla mnie większe niż w D800/D600 -mowa o video oczywiście. Tryb 720p tak jak w wspomnianych Nikonach, właściwie nie do użycia przez tą wadę :-(

Pozdrawiam serdecznie.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

"banding na najwyższych czułościach"


dobrze że wyszedł, bo w teście 50D go nie było :razz:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Test przeczytalem, z paroma rzeczami trzeba się pogodzić (ze bedzie gorzej niz w D600 :razz: )
- pomiar punktowy, szkoda że nie jest związany wybranym punktem AF, no i wielkość jest dwa razy to co w N
- brak lampy - dla mnie bez znaczenia, nie uzywałem wbudowanej wiec dla mnie zbedna
- korpus magnezowy - gora z plastiku wiąże się chyba z GPS i WiFi, jakoś musi się ten sygnał przedrzec przez obudowę, na pocieszenie plastik jest całkiem dobrej jakości
- zakres tonalny - dobre naświetlenie i wybranie właściwych "tonów kluczowych" zmniejszyło by biadolenie na zakres tonalny. Chociaż fakt ze przy takim samym dobrym naświetleniu bedzie lepiej w Nikonie. Z drugiej strony od ISO400 szala przechyla się na korzyść Canona, czyli jednak do reporterki C wychodzi na +.
- cena - 1000PLN mniej to duży + dla N (ale ja mam 6D za 5tys. z haczykiem)

Porównanie z N, to też troche takie biadolenie. 6D to aparat dla przesiadkowiczów z APS-C Canona, więc trzeba brać pod uwagę ilość posiadanych "szpeji" i tu dla mnie N nie jest zadną konkurencją. To teraz minusy w stosunku do C :smile:

- AF jeden punkt krzyżowy, dobrze że opinie o całości są dobre, więc bedzie conajmniej jak w 40D
- guzikologia, brak joystica - to kwestia przyzwyczajeń, ponieważ 40D pójdzie pod młotek, więc nie będzie problemu z szukaniem przycisków. Ja bardzo się przyzwyczaiłem do wybierania punktu AF joystikiem, więc pewnie jaieś problemy na początku będą. Z drugiej strony joystic miał akurat 9 pozycji i pasował jak ulał do 9 punktowego AF'a, z 11 mogło być gorzej
- używalne wysokie ISO, od tej pory strałem się nie przekraczać ISO800, więc będzie postęp duży.
- t-synchro 1/180 - jakoś nie widzę problemu i powodu do narzekań, tym bardziej że lampy i wyzwalacze mam z hss'em
- z gadzetu GPS zrezygnowałem za 1000PLN, chociaż wcześniej bardzo na niego liczyłem
- brak 17-55 f/2.8, brak mojego podróżnego zooma może zaboleć, 24-70 już nie kupie, więc trzeba będzie się przyzwyczaić do "magii jasnych stałek" :mrgreen:

Puszki lepsze od 40D u canona to (jedynek nie liczę):

50D, 60D, 7D, 6D, 5DmkII, 5DmkIII. Jak się nie ma kasy na 5DmkIII, to na placu boju pozostaje tylko 6D

Więcej już nie nudzę, trzeba jechac do sklepu :grin:
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Nie zauważyłem wcześniej znacznego bandingu na zdjęciach z Nikona D600 - dopiero w tym teście w pokazywaniu jakości zdjęć z 6D w stosunku do D600 rzuciło mi się to na oczy. Nie wiem o co chodzi ale to jest, aż dziwne, że D600 ma, aż tak wielki banding!


A tak w ogóle to skąd ta spora różnica w zakresie tonalnym między 5DmkIII a 6D?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Pewnie w tym, że aparaty mają różne matryce.

Tak w kwestii formalnej - chciałbym spytać skąd informacja w tabelce o całkowitej liczbie pikseli 23,4Mpix skoro producent podaje 20,6?
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Ehh, chyba trzeba zacząć zbierać kasę na budżetowy zestaw 6d + Sigma 35/1.4 :P
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

MC napisał/a:
Pewnie w tym, że aparaty mają różne matryce.

Tak w kwestii formalnej - chciałbym spytać skąd informacja w tabelce o całkowitej liczbie pikseli 23,4Mpix skoro producent podaje 20,6?


No właśnie nie mają innych matryc :razz:

Tylko w 6D aparat nie korzysta z całej matrycy :twisted:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

A masz jakieś poparcie na taką tezę?
 
 
dariol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

siosio napisał/a:

Tylko w 6D aparat nie korzysta z całej matrycy :twisted:


Ciekawy wniosek. Można wiedzieć skąd? :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

siosio napisał/a:
Nie zauważyłem wcześniej znacznego bandingu na zdjęciach z Nikona D600 - dopiero w tym teście w pokazywaniu jakości zdjęć z 6D w stosunku do D600 rzuciło mi się to na oczy. Nie wiem o co chodzi ale to jest, aż dziwne, że D600 ma, aż tak wielki banding!
To nie jest banding.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

siosio napisał/a:
Tylko w 6D aparat nie korzysta z całej matrycy :twisted:


Hmm policzmy, efektywna ilość pixeli 6D to 19.96 mln (5472 x 3648).

Załóżmy że jest tak jak mówisz i matryca ma 23,4 mln pixeli przy szerokości 36mm. A zatem szerokość matrycy w pixelach to:

x = sqrt(23.4 * 1.5) = 5.925 mln

Czyli wychodzi 5925px. Zakłądając że matryca ma 36mm, efektywna, wykorzystana szerokość to:

w = 5472 * 36 / 5925 = 33.25mm

Coś tu jest nie tak, czyżby tylko 33mm z dostępnych 36 było wykorzystane. NIe chce mi się w to wierzyć.
 
 
tarapa 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Czekałem na test teraz jeszcze bardziej się wszystko wyklarowało i w/g moich spostrzeżeń - kryteriów wygląda to tak:

6D vs. 5D
+ 3 tys w kieszeni
+ trochę lepsze ISO, ale tylko trochę i to zauważalne najbardziej na czerwonym kanale
+ wymienna matówka
+ tradycyjne podświetlnie punktów AF
+ lepszy DR o ~1EV
- ergonomia
- SD
- AF ale tylko gdy się go porównuje z Mk3
- seria
- uszczelnienia
- mniej rozbudowana personalizacja ustawień użytkownika
- Wifi, GPS dla mnie zbdene gadżety podnoszące cene..
- częściowy plastik w sumie błacha rzecz, ale... jakby anteny GPS i Wifi były w krótkofalarskiej długości że tyle miejsca potrzebują - nie chodzi o jakiś magnezowy onanizm, a o robienie przez canona z ludzi jawnie debili.
- 100k gwarantowanej migawki
- 1/4000sec.

Dla mnie sprawa jest już jasna...
Canon jak wielokrotnie się już wspomnina przecholował z kastracją 6`tki bojąc się ulokowania modelu na tej samej półce co Mk3, gdyby puszka ta kosztowała 6k lub mniej to tak, obecnie różnica 3tys. przechyla szale w stronę 5`tki.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

tarapa napisał/a:
+ wymienna matówka
Można ją wymienić również w 5DIII.
tarapa napisał/a:
+ lepszy DR o ~1EV
~0.5EV, ale zawsze coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14