Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 28/2.8
Autor Wiadomość
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   Canon 28/2.8

Chcę podpiąć ten obiektyw 28/2.8 pod Canon D40. jak z DSLR i tu (improwizuję bo nawet nie wiem co to jest!) Winetowanie ostrość kontrast (optyczene przeczytałem). Jestem wyczyszczony z kasy dlatego moze troszkę z rozpaczy chcę go kupić bo czymś muszę jednak robić zdjęcia. Ps odszedłem po małej przygodzie z Nikonem robiąc przed tem własnie Canonem i musze sie przyznać że teraz jestem u siebie ale warto było być małym zdrajcą bo wtedy nie wiedziałbym co straciłem.Prosze o radę i pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

To o co w sumie pytasz, skoro test przeczytałeś? Skoro nie masz kasy to kup sobie może plastikowego 50/1.8? To jest inwestycja moim zdaniem zawsze dla każdego trafiona. Ale to zależy jakie zdjęcia chcesz robić, nie napisałeś.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

2.8/28 to fajne optycznie i bardzo uniwersalne szkiełko. Dodatkowo w dobrej cenie i znacznie mniej plastikowe niż 1.8/50 II. Ja bym brał.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

Elian pytasz to czy 28/2.8 można podpiąć pod analoga ??
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

50 to juz za bliska jest a 28 to juz i portret i troszkę kąta < Pytam bo może bym się dowiedział jeszcze coś co było by kropeczką na I. Ok dzięki panowie za poranny wysiłek :.> DSLR ...co to jest prosze o wytłumaczenie
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

Digital Single Reflex Camera - czyli cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa :)

P.S. Pisz z użyciem znaków interpunkcyjnych, proszę. Strasznie ciężko się Ciebie bez tego czyta...
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

Powiedz mi jakie to znamiona nosi ? Czym sie cechuje ? Ps. teraz dobrze :.> . Jak np. ktoś mówi: Ten obiektyw ma słabe Digital Single Reflex Camera. To co ja mam sobie pomyśleć o tym obiektywie? Czy to znaczy że wyrwany jest od pełnej klatki i od biedy w cyfrówce moze być?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

2.8/28 był projektowany na pełną klatkę, ale pasuje i świetnie sobie radzi na małej matrycy APS-C. Nie ma więc sobie czym głowy zawracać.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

28/2.8 to świetny obiektyw, a i plastikowe 50/1.8 jest ok, musisz tylko zdecydować co chcesz robić. polecam oba ze względu na stosunek ceny do jakości.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   Re: Canon 28/2.8

Miałem 28/2.8 Mały lekki, poręczny, w miarę przyzwoity optycznie. Nieco głośny nieprzyjemny dźwięk AF. Proponuję upolować na Allegro, używany można trafić za 300-400pln. Niezły stosunek ceny do jakości. Zdecydowanie nie zaszkodzi posiadać.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   Re: Canon 28/2.8

Remol71 napisał/a:
Miałem 28/2.8 Mały lekki, poręczny, w miarę przyzwoity optycznie. Nieco głośny nieprzyjemny dźwięk AF. Proponuję upolować na Allegro, używany można trafić za 300-400pln. Niezły stosunek ceny do jakości. Zdecydowanie nie zaszkodzi posiadać.


no no gdzie taka cena?? allegro gdzie??
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

Tak patrzę w bazę obiektywów na Optycznych i widzę, że oprócz starego 28/2.8, który wg danych z bazy pochodzi z 1987 roku jest nowszy model 28/1.8 USM, z roku 1995, droższy dwa i pół raza. Ale nie ma jego testu. Ktoś może coś na jego temat powiedzieć?
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

komor napisał/a:
Tak patrzę w bazę obiektywów na Optycznych i widzę, że oprócz starego 28/2.8, który wg danych z bazy pochodzi z 1987 roku jest nowszy model 28/1.8 USM, z roku 1995, droższy dwa i pół raza. Ale nie ma jego testu. Ktoś może coś na jego temat powiedzieć?


Jest test na www.photozone.de ale ja tamte testy traktuję mocno orientacyjnie.
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Canon EF 17-40 mm f/4.0L USM co o tym sadzicie ale wasze doswiadczenia nie odsyłajcie mnie do testów...te znam
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Elian napisał/a:
Canon EF 17-40 mm f/4.0L USM co o tym sadzicie ale wasze doswiadczenia nie odsyłajcie mnie do testów...te znam


Dobry obiektyw, do Canona godny polecenia. Ja go szanuję bardziej niż Sigmę 17-35 a która w testach wypadła OK. Mam tę Sigmę, robiłem zdjęcia tą L-ką. Zdania nie zmienię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15