Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pon 23 Cze, 2008
Canon 450D
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   Canon 450D

http://www.optyczne.pl/76...a_amatorów.html
http://www.dpreview.com/n...anoneos450d.asp

Zmiany są kosmetyczne, do tego jak widzę położenie przycisku "odtwarzania/podglądu wykonanych zdjęć" to będą z nim problemy... ISO 1600 - teraz kompakty mają więcej.... karty SD - zniechęcą do zmiany posiadaczy 350 i 400... wyświetlacz nadal 230 mln pix, nadal 3 kl/s, ogólnie straszna lipa :( Jeśli tym chce Canon wojować z Nikonem to życzę powodzenia :twisted:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   Re: Canon 450D

goltar napisał/a:
karty SD - zniechęcą do zmiany posiadaczy 350 i 400...

No bez przesady, a ileż kosztuje karta... Zresztą w tym segmencie CF jest zupełnie bez sensu - potencjalnej szybkości i tak nie wykorzystasz, a karta zajmuje niepotrzebnie miejsce i jest bardziej podatna na uszkodzenia...
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

jaad75 napisał/a:
Zresztą w tym segmencie CF jest zupełnie bez sensu - potencjalnej szybkości i tak nie wykorzystasz, a karta zajmuje niepotrzebnie miejsce i jest bardziej podatna na uszkodzenia...
z tą kartą to trochę żartowałem ;) wprowadzenie w tym segmencie kart SD to chyba dobry krok ale przynajmniej o rok za późno... powinny być już w 400D/40D...
 
 
KaleSony 
Bywalec
Znawca tematu


Posty: 134
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Tak jak się spodziewałem, Canon znów strzeli sobie w kolano. Najlepsze jest to, że firma sama sobie robi konkurencję.

Fajnie, że wprowadzili punktowy pomiar światła, co stawia ich za konkurencją tylko rok w plecy 8)

Nikt z 400d się na to nie przesiądzie, no chyba że z d30 :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Z tą zmianą kart na SD to nie wiem w sumie po co, po takim czasie? Nie wiem jakie prędkości uzyskuje SD, ale goltar, czy proponowana przez Ciebie zmiana kart na SD w modelu 40D to już nie przesada? :)

A z tymi zmianami w 450D to jakieś gonienie w piętkę. Wstawili 3-calowy ekran, nadal o gorszej rozdzielczości niż konkurencja, przez co w takim małym body przyciski dotychczas wygodnie siedzące w rządku teraz rozłożone są wszędzie dookoła, bez sensu. Nie da się tego wygodnie obsłużyć jedną ręką, a w 400D od biedy się dało.

Pytanie o sens matrycy 12mpix w takim sprzęcie - to czysty marketing. Szkoda, że Canon poddaje się marketingowi w takich głupotach jak rozmiar ekranu czy rozdzielczość matrycy, a tam gdzie powinien zmienić zdanie, to się kurczowo trzymają swojego,.

Widzę, że przycisk ISO dodali, to dobrze. Jeśli AF jest lepszy, to też dobrze. Większy wizjer - super, bo to duża bolączka w 400D. Live View - nie mam zdania, jeśli ma być kosztem innych zmian to ja dziękuję, tym bardziej że pewnie AF nie dziala bez opuszczenia lustra, tak jak w 40D.

Tryb seryjny 3,5 kl/s moim zdaniem wystarczy w najtańszej puszce. Tu raczej widzę inny problem, bo wg newsa w serii można zapisać tylko do 6 RAW-ów, tymczasem mój 400D zapisuje przynajmniej 11, być może to efekt przejścia na te karty SD, bo 12mpix to nie jest aż tak dużo więcej niż 10mpix poprzedniego modelu? Jeśli to wina kart, to zrobili piękny krok wstecz.

Ogólnie, jako posiadacz 400D będę raczej łakomym okiem patrzył w stronę 40D niż 450D...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Ejże, panowie, spojrzałem dopiero teraz na DPReview i widzę jedną ważną rzecz - puszka 450D jest większa niż 400D! :) No i grip lepiej wyprofilowany, widać to na zdjęciu porównującym do starszego modelu.

http://www.dpreview.com/n...450dhandson.asp
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Po wczorajszej lotniczej tragedii nie miałem nawet ochoty na wyczekiwanie na nowości Canona. Jak widzę słusznie. Pokazała się tandeta a pomysł ze zmianą typu karty... oby tego nie zrobili w segmencie xxD bo się wnerwię. Amator "pokompaktowy" może być zadowolony, dla mnie nuda i żenada.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

MM napisał/a:
Po wczorajszej lotniczej tragedii nie miałem nawet ochoty na wyczekiwanie na nowości Canona. Jak widzę słusznie. Pokazała się tandeta a pomysł ze zmianą typu karty... oby tego nie zrobili w segmencie xxD bo się wnerwię. Amator "pokompaktowy" może być zadowolony, dla mnie nuda i żenada.

Fakt, tragedia okropna :cry:
A wracajac do tematu-jakos tak z tylu dziwnie wyglada ten 450D.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

No nie zgadzam się z tym co by to był strzał w kolano, taka polityka canon'a, nic dziwnego że wprowadza takie zmiany [kosmetyczne nie do końca], na pewno dla wielu użytkowników np 350d skok na 450d będzie ok i zyskają sporo; takie skoki obserwujemy już od czasów 300d... czy canon robi sobie konkurencje, bo jak rozumiem chodzi tu o 450d vs 40d ...hmmm to chyba tylko dla średnio zorientowanych w temacie 450d może być jakąś konkurencją dla 40d; ci którzy mają wybrać 40d wybiorą i dobrze będą wiedzieli dlaczego; sam jestem użytkownikiem 40tki co by nie było w 450d i tak bym go nie kupił, ironizując nawet gdyby dali 16mpix matryce [bo jak wiadomo takie zmiany jak podbicie rozdzielczości matrycy przy zachowaniu jej "wielkości" to zabieg marketingowy].
450d jest moim zdaniem jakimś krokiem do przodu, nie można obojętnie patrzeć na [śmiesznie nazywane] kosmetyczne zmiany;
12.2 CMOS sensor,
SD/SDHC, Większy LCD,
Większy wizjer,
LV ,
9-point AF,
Spot metering,
Nowe opcje i wygląd menu,
3.5fps do 53 JPEG (6 RAW),
"głupi" przycisk ISO,
nowa pojemniejsza bateria,
14 bitowy procesor,
Opcja priorytetu jasnych tonów,
Auto Lighting Optimiser
Przeprojektowany grip
W sumie jak ktoś mi powie, że są to zmiany kosmetyczne to się z nim zgodzę, ale nikt mi nie wmówi że wyżej wymienione zmiany nie idą w parze ze zwiększeniem ergonomii użytkowania.

komor
Cytat:
Tryb seryjny 3,5 kl/s moim zdaniem wystarczy w najtańszej puszce. Tu raczej widzę inny problem, bo wg newsa w serii można zapisać tylko do 6 RAW-ów, tymczasem mój 400D zapisuje przynajmniej 11, być może to efekt przejścia na te karty SD, bo 12mpix to nie jest aż tak dużo więcej niż 10mpix poprzedniego modelu? Jeśli to wina kart, to zrobili piękny krok wstecz.

no to nie jest wina karty SD tylko większej rozdzielczości, Twoje 400d szybciej zapisze Ci 10mpix niż 450 -12mpix; oraz jak myślę bardziej złożonego digic z 14bit'ami, ogólnie SD spokojnie powinno dać radę.

Cytat:
A z tymi zmianami w 450D to jakieś gonienie w piętkę. Wstawili 3-calowy ekran, nadal o gorszej rozdzielczości niż konkurencja, przez co w takim małym body przyciski dotychczas wygodnie siedzące w rządku teraz rozłożone są wszędzie dookoła, bez sensu. Nie da się tego wygodnie obsłużyć jedną ręką, a w 400D od biedy się dało.

najwygodniejszy system rozłożenia był w 350d moim zdaniem, różnica w obsłudze między 400d a 450d jest tak niewielka, że jej nie dostrzegam, wolę większy LCD [fakt że mógłby być lepszy]
Cytat:

Ogólnie, jako posiadacz 400D będę raczej łakomym okiem patrzył w stronę 40D niż 450D...

tak to jest chyba oczywiste ;-)

Cytat:
Tak jak się spodziewałem, Canon znów strzeli sobie w kolano. Najlepsze jest to, że firma sama sobie robi konkurencję.

Fajnie, że wprowadzili punktowy pomiar światła, co stawia ich za konkurencją tylko rok w plecy Cool

Nikt z 400d się na to nie przesiądzie, no chyba że z d30 Smile

spójrz na to twoje sony :twisted: i kto sobie strzela w kolano?
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

KaleSony napisał/a:
Tak jak się spodziewałem, Canon znów strzeli sobie w kolano......



Wszyscy piszą, że to bubel, więc ja napiszę co bym chciał mieć w moim 400D, a czego nie ma.

- prawdziwy pomiar punktow 1% przywiązany do punktu ostrości,
- ISOauto jak w D50 dodatkowo widoczne w wizjerze,
- ISO co 1/3ev,
- pomocnicze linie do kadrowania,
- potwierdzenie ostrości przy M42 bez kosztownego dandeliona,
- przycisk funkcyjny na własne potrzeby,

-oczywiście FF :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

komor napisał/a:
Live View - nie mam zdania, jeśli ma być kosztem innych zmian to ja dziękuję, tym bardziej że pewnie AF nie dziala bez opuszczenia lustra, tak jak w 40D.


Zwracam honor, wg. DPReview Live View with both AF modes (contrast-detect and passive)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Ale to potrafi nieźle wkurwić, pardon:

List price (US) Body only: $799 (...) List price (EU) Body only: €749. Czy oni naprawdę nie wiedzą ile wynosi kurs dolara w stosunku do euro? Przeliczenie tych dwóch cen na złotówki daje odpowiedni 2000 lub 2700 zł, czyli prawie o 1/3 więcej. Nigdy się do tego nie przyzwyczaję...
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Ale kpina. Grip BG-E3 nie pasuje :(
 
 
andytown
Uczestnik


Posty: 56
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

VAT i znacznie wyższe europejskie cło - zawsze było tak ze cena w Euro była wyższa od dolarowej

pierwszy raz widzę ze jest odwrotnie
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

igorax napisał/a:
no to nie jest wina karty SD tylko większej rozdzielczości, Twoje 400d szybciej zapisze Ci 10mpix niż 450 -12mpix; oraz jak myślę bardziej złożonego digic z 14bit'ami, ogólnie SD spokojnie powinno dać radę.


Ale między 6 a 11 kl/s to jest prawie dwukrotna różnica, co nie wynika ze zwiększenia 10mpix 12-bit do 12mpix 14-bit. Poza tym skoro zwiększają rozdzielczość matrycy to powinni do tego dopasować pozostałe komponenty. Tu widać jak głupi marketing nie przekłada się na inżynierską robotę.

Nie wiem czy wszyscy się zgodzą, ale ja wolę aparat, który przy 10mpix da mi 11 zdjęć w serii z prędkością 3 kl/s niż aparat, który przy 12 mpix da mi tylko 6 zdjęć w serii z prędkością 3,5 kl/s.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15