Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pon 23 Cze, 2008
Canon 450D
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Karipu napisał/a:
Instrukcja obsługi do dupy.


Bo to jest instrukcja do aparatu, a nie podręcznik do nauki fotografowania. Choć oczywiście w przypadku amatorskiej lustrzanki nie zawadziłoby, gdyby dokładali też jakiś tutorial foto... Zdaje się w polskiej dystrybucji Nikona przez pewien okres czasu dokładali jakąś fajną książkę o foceniu, nieprawdaż?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Jak zwykle Komor prawde glosi :mrgreen:
Zdaje sie, ze do D40(x) byla dodawana. Nie wiem czy do D80 tez. I to byl wedlug mnie swietny pomysl, bo taki podrecznik, nawet bardzo pobiezny, jest potrzebny dla kompletnego amatora, ktory wczesniej nie mial stycznosci z lustrzanka.
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

komor napisał/a:
Bo to jest instrukcja do aparatu, a nie podręcznik do nauki fotografowania.
Zgadza się, mam takie samo zdanie. Ale w niektórych przypadkach mogli by napisać coś więcej...
Taki przykład: Przesuń parametr w stronę znaku +, aby zwiększyć efekt. Lub Aby włączyć tą funkcję wybierz opcję Włącz.
Chociaż 1-2 zdania czasem by się przydały. Bo zanim zacząłem czytać instrukcję, najpierw pobawiłem się tym aparatem przez godzinę. I po przeczytaniu prawie niczego nowego się nie dowiedziałem. A to co było dla mnie niezrozumiałe, jest nadal ;-)

Ale co by nie mówić o instrukcji, to z aparatu na razie jestem bardzo zadowolony :-)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Karipu napisał/a:
[Aby włączyć tą funkcję wybierz opcję Włącz.


Zlota mysl :lol:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Mhm bardzo twórcze i przydatne dla użytkownika.

Jest takie powiedzenie - We are advanced users so we hate RTFM. :mrgreen: Może dyrekcja Canona myśli, że wszyscy kupujący lustrzanki są zaawansowani dlatego nie przykładają się.

Kto zna ten wie o co chodzi.

A tak nawiasem mówiąc ściągnąłem instrukcję do 40D http://rapidshare.com/fil..._manual_PL.pdf. Zaraz zobaczę jakie tam kwiatki nawstawiali. Pobieżnie czytając nie jest tak źle. Funkcje opisane nawet w miarę. Oczywiście nie jest to podręcznik fotografowania, ale przynajmniej jest napisane jaka funkcja co umożliwia.
Ostatnio zmieniony przez MichalP Sro 30 Kwi, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

MC napisał/a:
Karipu napisał/a:
[Aby włączyć tą funkcję wybierz opcję Włącz.


Zlota mysl :lol:


Dokładnie. Dla mnie tego typu teksty to jest zmora wszelkich instrukcji. Autorzy idąc na łatwiznę piszą takie masła maślane, bo licznik bije, a to i tak nie pomoże myślącemu użytkownikowi, bo nie tego szuka. Niemyślący i tak nie przeczyta, a jak przeczyta to nie zrozumie.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

komor napisał/a:
Dokładnie. Dla mnie tego typu teksty to jest zmora wszelkich instrukcji. Autorzy idąc na łatwiznę piszą takie masła maślane, bo licznik bije, a to i tak nie pomoże myślącemu użytkownikowi, bo nie tego szuka. Niemyślący i tak nie przeczyta, a jak przeczyta to nie zrozumie.

Dokładnie także. Czasami wydaje się, że instrukcje pisane sa dla idiotów ( w znacznej części) i zamiast bardziej konkretnych podpowiedzi ...... typu " włącz aparat przyciskiem "włącz" ew. on a wyłącz "off" Osoba, której taką rzecz trzeba tłumaczyć raczej powinna skoncentrować sie na obieraniu ziemniaków.
 
 
wilam 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

Mam kolejne pytanie.
Czy ktorys z forumowiczow wie moze, czy w sklepach pojawia sie paczki z Canonem 450d i dwoma obiektywami 18-55 raz 55-250? Jesli ta to kiedy?

Pytam, poniewaz wydaje mi sie, iz zakup obiektywu 55-250 jako kit, powinien byc chyba znaczine tanszy. Dodatkowo wstrzymuje sie z zakupem rowniez z powodu problemow z AF, ktory byl wielokrotnie poruszany na forum dpreview i innych, liczac na to, ze dzieki QC lub innym aspektom nastepne partie aparatow moga byc pozbawione tego problemu. Oczywiscie wiem, ze problemy z AF nie wystepuja z wszystkimi egzemplarzami, a jedynie z niewielka czescia, jednak zawsze posiada to jakis wplyw na decyzje o odkladaniu daty zakupu.

Z gory dziekuje za informacje.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   

Z moich skromnych wiadomości z kilku sklepów wynika, że 55-250 z uwagi na duży popyt nie jest łatwy do zdobycia i raczej na razie do zestawu kitowego nie będzie dołączany. Oczywiście z czasem sytuacja może się zmienić ( jak ze wszystkim).
 
 
XGrzesX 
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   

Antrolo napisał/a:
Mam już drugi 450D. Pierwszy miał zwalony AF (kilkanaście postów wyżej opisałem problem i prosiłem o radę co zrobić z wadliwym sprzętem). W końcu zwróciłem go do sklepu. Drugi egzemplarz mam z importu z Niemiec i jest bez tej wady - ostrzy bardzo celnie. Testy robiłem w kiepskich warunkach oświetleniowych w ten weekend i prawie każde zdjęcie jest ostre jak brzytwa. Natomiast dzięki tej "historii" z błędnie działającym AF w pierwszym egzemplarzu odkryłem wielką zaletę ostrzenia w trybie LiveView opartej na detekcji kontrastu na matrycy. Pomimo że aparat i obiektyw nie współdziałały w ostrzeniu w trybie normalenego AF (one shot) to ostrzenie oparte na detekcji kontrastu działało bezbłędnie. Tak więc oba tryby są zupełnie niezależne i mogą się w różnych sytuacjach uzupełniać. Detekcja kontrastu działa znacznie wolniej ale IMHO bardziej celnie, dokładnie i nie zawodzi nawet w minimalnym oświetleniu. Może być też ratunkiem w sytuacjach gdy stosujemy obiektywy mające FF lub BF w trybie standardowego AF. To wielka zaleta modelu 450D. :wink:


Antrolo, czy Twój obiektyw kitowy (jeśli taki posiadasz) jest "Made in Japan" czy "Made in Taiwan". Znalazłem informacje mówiące, że w wersjach "Made in Japan" częściej zdarzają się egzemplarze, które mają problem z ostrością.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

A tak właściwie to 450 już się trochę zadomowił a testu jak nie było tak nie ma. S 350 jest, Olek 520 był. Czyżby 450 podpadł lub nie wart był testu?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Jasper napisał/a:
Olek 520 był

Ja testu Olka 520 nie widzialem...
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Może pomyłka, ale nie mogę sprawdzić bo nie mogę wejść na stronę.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Chodzi zapewne o Olka 510. 520 to jeszcze świeża bułeczka.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Tak, oczywiście Ol 520 tylko został omówiony ogólnie. Nie zmienia to jednak mojej wcześniejszej uwagi o niewiadomym z założenia lub innych względów omijaniu 450.
Właściwie pewnie kto się miał zdecydować to już decyzję o zakupie podjął, ale bez względu w jaką kategorię ją upchniemy i ile ewentualnych wad wymienimy to faktem jest jakaś popularność, zatem teścik by się przydał. Panowie Redaktorzy nie śpicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15