Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Teleskop, luneta, lornetka? Do 300zł
Autor Wiadomość
casiopea 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Sob 24 Sie, 2013   

Prosta astrografia, którą czasami stosuję to sztywna podpórka i lustrzanka Canona(może być za kilka stów 1000D lub lepiej 1100D) i takie parametry:ISO1600-3200/czas 10-30s/F1.4-4. Niebo musi być czarne czyli z daleka od świateł wsi i miast, od września po kwiecień i gdy Łysy nie świeci na niebie.Żeby gwiazdy wyszły jak najbardziej zbliżone do punktów nie kreskami, obiekt fotografowany musi mieć najlepszą deklinację, czyli być jak najbliżej Gwiazdy Polarnej.Tu trzeba się posłużyć takimi programami jak Stellarium lub inne.Te parametry głównie dotyczą obiektów , które widać słabo lub wcale(galaktyki, mgławice i inne DS-y).Do jasnych obiektów jak planety, gwiazdy można zmniejszyć ISO i czas ,ale strzelać do nich z pełnej dziury czyli przysłony do F4.Za kilkaset zł. można robić prostą astrografię, która też może dać dużo satysfakcji.I koniecznie przeczytać poradniki o astrografii na Optyczne.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Fotograf1234 
Rozmowny


Posty: 262
Wysłany: Sob 24 Sie, 2013   

Niestety te canony wychodzą po 1000 zł. Istnieje aparat do 300 zł? :neutral:
Jak nie, to raczej składam na nowe półprofesjonalne lustro lub refaktor z kamerką CCD. Co lepsze?

[ Dodano: Sob 24 Sie, 2013 21:30 ]
Pod jąłem decyzję, zbieram na lustro, bardziej mi się przyda, jest bardziej uniwersale. W astrofoto na pewno się sprawdzi. Tym co mam na razie niezłe efekty da się uzyskać. I tak przez wiele miesięcy moim modelem będzie głównie nasz satelita lub słabo widoczne gwiazdy. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i cenne rady. Mam tylko już ostatnie pytanie:
słyszałem o jakiś oprogramowaniach na laptopa celujących w niebo na czym to polega? Czy da się tym pracować z Hs 30? Będę wdzięczny za odpowiedź. Mam laptopa, więc to nie będzie problem używać go w plenerze.

[ Dodano: Czw 12 Wrz, 2013 17:11 ]
Widzę, że pod dobrym niebem swoim sprzętem dużo podziałam, to tyle z mojej strony, dziękuję innym za udzielone mi odpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14